FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 34

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Bravo Sandyyyyyyyyyyyyy ! Super veste! Bobita ta de piper la 6 saptamani si 1 zi e prea micuta sa i se vada inimuca.Dar peste 7 luni juma ia sa vezi ce puternic o sa fie. Nu te stresa.Important e ca este acolo si creste in grafic! Ma bucur mult mult mult mmult de tot! La noi s-a vazut la 6 saptamani si 3 zile cand gagalicea avea 4,4 mm.

Fete dragi, se poate! Asteptam beta mari de tot cat de curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Noi2 ma bucur mult pt inimioara ta.
Chiar ma ingrijorasem ca nu ai mai scris nimic despre asta desi stiam ca ai avut eco programata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Bine v-am gasit fetelor in capitol nou!!sa fie numai cu vesti bune!!
fumi...bafta mai ai putin!!
ruxi, la fel iubita iti tin pumnii!!
sandy, felicitari pentru piperutul tau!sunt sigura ca se va auzi si inimioara!!esti pe drumul cel bun graviduto!!
amaliaro, ai terminat cu ragaitul?te pupacesc dulce viitoare mamicuta!
eu sunt bine, sunt a 6-a zi de ciclu...si acxum da semne ca e pe final...sapt viitoare merg la eco si incep analizele!!
va pup pe toate!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Bravo Fumi . Daca tot ai mentionat estrofemul... m-am uitat pe schema mea si vreau sa verific daca am inteles corect:
-dupa ultima pastiluta de AC ar tb sa-mi vina cm-ul
-din Z1 de cm incep sa iau estrofem cf schemei
-in z12 de estrofem trebuie sa fac o echo pt endometru, corect?
Acum..nu e cam tarziu z12 pt echo?
Eu tb sa iau ultima Ac pe 16 oct - cf "ceasului biologic" cm-ul va veni undeva dupa 7 zile deci 23 oct + 12 zile de estrofem = 3 nov, punctia avand loc pe 7 nov....
In caz ca endo-ul meu n-o sa fie cooperant, as avea suficient timp sa-l "fortez"?

Multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Ruxandrica, daca ti-au recomandat schema aceasta, mergi pe mana lor!Eu am facut eco cu fix o saptamana inainte de punctie, in Z 12 de la inceperea estrofemului si endo era de 8 mm. Odata ajuns la dimensiunea asta creste mai lent, asa incat in ziua punctiei donatoarei, la eco la Reprofit avea 9 mm, cu toate paharele mele de vin baute, iar la ET ajunsese la 10 mm, ceea ce au spus ca e perfect. Ai incredere si o sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Felicitari, Sandy! Sa te bucuri din plin de "bobitza"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Multumesc Noi 2 m-am linistit .
Hihihi inteleg ca ai avut dezlegare la vin?
Eu am instituit stare de alerta in casa... sa nu mai prind picatura de alcool

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

buna, fete!
sunteti active si vesele, ma bucur pentru voi. eu parca as dormi toata ziua si noaptea ma chinui cu insomnia. lasa ca ne facem noi mari, sanatosi sa fim.

brigit ma bucur tare mult ca sunteti bine, o familie fericita va imbratisez cu drag, boboceii sa creasca si sa infloreasca, sa va bucure viata. te asteptam oricind ai timp pentru noi (daca te lasa bebeii)

sandy si noi2 felicitari pentru bobite uite cum au crescut bobitele de mac pina la bobite de piper, ca miine vedeti pepenasii la eco

fumi, ruxi, amalia sa va mearga bine pregatirile

amalia ma uimesti cu simptomele tale, parca faci tratament de stimulare (intii burtica umflata, acum iti dai "aere") eu nu am avut asa efecte in urma tratamentului. iti doresc sa scapi de efecte neplacute si sa-ti fie bine.

apalina cred ca ti-ai intilnit deja marea iubire, te asteptam cu vesti bune

pupam toate fetele burtoase sau in curs de burtosire (adica toate, toate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

hello fete dragi !

sandy
yupiiiiiiiii....ce vesti bune mamica si "piperasul".
Ma bucur din suflet draga mea.
Doamne Ajuta!
Spune-mi te rog tu ai facut histeroscopie inainte de ET?
brigit
ma bucur sin suflet ca ai intrat si ne-ai dat vestile bune.
Sa va traiasca mamarutzele,sa fie sanatoase si sa va bucurati de ele.
amaliaro si eu cred ca cineva acolo sus te iubeste,mi se par intamplarile tale deosebite si plus de asta nu stiu daca bine imi amintesc sau nu pe donatoarea ta o cheama Paraschiva?Intreb asta pt ca in 14 oct este Sfanta Paraschiva,ET tau este in apropierea acestei zile,deci inca o coincidenta minunata.
Bafta multa!
sper
fumi,ruxandrica ati intrat pe ultima suta de metri,Doamne Ajuta!!
ruxandrica eu zic ca poti sa faci o eco si inainte de ziua 12 asa cum ti-au indicat cei de la Brno.
Daca endo este ok continui tratamentul in forma initiala.
Daca este un pic micut cei de la Brno pot din timp sa iti modifice tratamentul,probabil prin suplimentarea estrofemului si ai si suficient timp ca el sa creasca.
Sper ca m-am facut inteleasa sunt cam

Fetelor ce parere aveti de histeroscopia inainte de ET?
toate fetele , noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Cocolino va pupa matusica pe amandoi
Wish42-Da asa o chiama Paraskevi
in ce priveste histeroscopia mai toate fetele am facut o inainte deET eu am facut o in 27 august

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput