Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dragalasa nu-ti pierde speranta !




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Incerc, eu astept sa treaca timpul si sper ca in favoarea mea. Si poate dr imi va da voie sa prestez liber pt proiectul bebe. eu inca sper ca dupa 3 luni sa am si eu voie sa raman insarcinata.
Inca astept cm care vad ca nu ma mai apare. Dipherelinul asta ma scoate din minti,dar mai astept.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Olimp tin pumnii pentru voi. Sper sa fie bine. In cate saptamani esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio , vineri intru in 7 saptamani




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Tocmai am primit rezultatele la analizele pentru trombofilie. Am cele doua mutatii MUTATIA 1298 A>C si MUTATIA 677 C>T la gena MTHFR ambele heterozigote.
Factorul II si V Leiden par sa fie ok. Inainte mi-a iesit anticuagulantul lupic ok. Mai vreau sa fac muattiile pt factorul PAI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio , PAI -ul e bine sa il faci . oricum indiferent daca il ai sau nu , avand 2 mutatii deja iti vor da celxane .




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Olimp, ce veste buna!!! Ai grija de tine si de bebe si va fi totul bine. Abia astept sa ne povestesti cum te vei simti cand va incepe sa miste.
Altfel cum esti? Te chinuiesc ceva simptome de sarcina?

Vio, ce este de facut in continuare, sa te prezinti la un hematolog sau doar la ginecolog? Rezultatele tale m-au pus si pe mine pe ganduri... Trebuie sa-mi fac si eu analizele astea neaparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

buna fetelor!
Astazi au aparut si la mine uratii! Sunt ffff fericita.Ma doare putin mai tare burtica in partea dreapta, adica acolo unde a fost fibromul.
Olimp mare grija de tine !
pupici la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floren , dragalasa

buna , ma simt ok , sanii ma dor cateodata cam tare , alteori se detensioneaza , e ok , greata imi da tarcoale , dar e bine deocamdata, sper sa fie bine si incontinuare.

fetelor




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana1122 spune:

Olimp, felicitari!!!!!! De atata nerabdare sa te felicit nu mai gaseam butonul "Raspnde la subiect", m-am invartit minute bune in pagina asta.
Eu m-am operat, de-asta n-am mai scris, a fost totul pe repede-inainte, cu alergaturi, cu hartii, cu emotii, asta inainte. Dupa, am cam stat numai la pat, cum ma ridicam in fund sau in picioare aveam niste dureri oribile de oase, de la gazul de distensie, noroc cu gramada de pastile. Dl dr a reusit sa scoata fibromul laparoscopic, dar pt ca fibromul era in toata grosimea peretului uterului, a taiat uterul si l-a cusut ca la o cezariana.
Dragalasa, nu ca la mine ar conta (nu sunt intr-un cuplu), dar si mie mi s-a zis sa nu incerc sa raman insarcinata mai devreme de 6 luni de la data operatiei. Hai ca trec repede lunile de restrictie, mai bine sa respecti ce spun ei decat sa ai neplaceri dupa.
Pup, ne mai auzim.

Mergi la inceput