Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

am revenit !

am fost la eco suntem bine mai mari cu aproximativ 4 zile fata de data care se calculeaza oficial , dar nu am reusit sa vedem sexul , atata se foia ca nu am reusit sa-l prindem sau sa o prindem din pozitie buna...data viitoare




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Olimp, felicitari pentru vestile bune! E misterios/misterioasa bebe
Doamne ajuta in continuare!

Pretty, bafta la insemninare! Te astept cu un test pozitiv!

Violetabafta si tie la medic.

Va pup pe toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ninia asa este , data viitoare poate sta mai frumos ...

ma rog la DD sa fie bine si incontinuare .




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Buna dimineata fetelor.
Olimp ma bucur nespus pentru voi. Va doresc numai bine in continuare si sa ne tii la curent
Eu ce sa va zic? am intarziere de cm cam 5 zile. In ziua 26 am avut o scurgere rozalie. Atunci mi-am zis ca e nidatia pentru ca in umatoarele 2 zile trebuia sa apara cm.
Nu mi-am facut un test inca, as astepta pana la sf saptamanii, desi simt ca e doar o intarziere inexplicabila. Nu ma doare nimic, nu am nici o modificare a sanilor, uneori greata dar....ma gandesc ca poate o induc sigura.Am baut vin rosu, am facut amor nebun, crezand ca se declanseaza ceva, insa nimic nimic si nici semne nu am. Ar fi prea frumos ca in acest an sa devin mamica. Imi este si frica sa sper.
Olimp tu ai avut dereglari dupa operatie?
Va doresc o zi minunata dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dragalasa iti tin pumii....si da am avut dereglari dar niciodata nu a intaziat , la mine a venit mai repede decat normal , primul CM de dupa operatie l-am avut la 28 zile de la intreventie , apoi s-a tot scurtat la 24 zile , la 21 si la 17 zile , am fost la dr si mi-a analizat situatia si i-am spus ca ma dor sanii si am o scurgere din ei , de fapt eu aveam prolactina crescuta , ea impiedica aparitia ovulatiei , scurtatea CM si evideant secretia laptoasa .

Am luat taratament 3 saptamani si totul a revenit la normal , mi-a explicat ca la mine e un episod strict post-traumatic de dereglare de accea totul a revenit asa de repede la normal.

cand mi-a intarzit la mine a fost intotdeauna sarcina , tinem pumnii sa fie cu ochisori

cat de semnale , nici eu nu am avut sanii durerosi si greturi decat de pe la 6 saptamani pana atunci doar ca ciclul a intarziat , dar eu te-as sfatiu sa-ti faci test nu de alta dar dace se confirma si pune-ti utrogestan ( suport de progesteron) mai ales pentru uter operat e necesar , ajuta la nidare.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Multumesc Olimp de promtitudine , nu am inteles fraza de sfarist....sa-mi pun ultrogestan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Olimp. M-am prins, nu stiam ca sunt si ovule.
Va tin la curent. Multumesc de sustinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

da dargalasa sunt ovule , ele se pot lua si oral dar e mai indicat sa le pui intravaginal...daca le iei oral pot sa-ti dea ameteli si nu au actiune asa directa.

bafta




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Buna dimineata!
Test negativ.Nu stiu ce se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Buna ziua fetelor!
Dragalasa, mai asteapta cateva zile si mai fa un test sau, daca nu ai rabdare, poti sa faci analiza HCG in sange.
Eu mai am o luna pana la nunta si mai am o mie de lucruri de facut. O sa fiu si matusica in vara. Sora mea e insarcinata si are si ea trombofilie. Olimp, tu cum ai facut sa-ti compenseze 1000% clexanul?

Mergi la inceput