Targoviste (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

La multi ani de Sf. Nicolae!

Eu tot intr-o alergatura...scoala, Edi, salina....mai avem 2 sedinte si scapam. Mi-a dat rau de tot programul peste cap.

Azi a fost o zi nebuna...si nu s-a terminat. Am facut bradul la scoala cu piticii, am decorat ghetute pt Mos Nicolae...agitatie maxima ...bucuria copiilor.

Edi aseara l-a vazut pe Mosu' ....."era chiar la geam!". Ne-am bucurat cu el de bucuria lui. A nins in Tgv.

L-am intrebat pe pici ce vrea sa-i aduca Mos Craciun...nu vrea decat un bardut cu globulete rosii. Zilele astea trebuie sa-i scriem Mosului. (da...fi-miu stie sa scrie ).

Pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut,

Cri cred ca e virusat...Azi l-am luat de la scoala mai devreme ca era lesinat saracu`...dormea la cabinatul medical...A venit acasa, a dormit si si-a revenit...A papat si acum l-au apucat frisoanele...iar e in pat...Ieri a fost la o petrecere...si asa mult i-a placut!...A venit si mosul...I-a adus un glob pamantesc :)...si la Eli un pinguin :)...Ce aiurea e ca aici nu-l au pe Mos Nicolae...iar ma apuca melancoliile...

Sapt aviatoare o sa faca la scoala o casuta de turta dulce...abia astept!

Flori si Eli scrie literele zilnic...o sa invete si ea cat de curand sa scrie...si vreau sa o invat si in romana si in engleza...
Acum e ocupata...se plimba cu pantofii mei cu toc prin casa...:)...ce bine ca la parter locuim tot noi :)

Va pup si va doresc sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Mosi peste mosi aici. Ma bucura ca toti piticii au fost bucurosi de ceea ce mosul a produs in ghetute. Roxy a fost foarte incantata si ea de ceea ce a pus mosul in ghetute.

Noi suntem intr-un mare count down pana ajung acasa....

Flori nu stiam ca a nins la Targoviste cu toate ca am vorbit si cu soata si cu Roxy ieri seara. Cat despre agitatia din viata de zi cu zi te inteleg oerfect ca eu sunt tot intr-o viteza dar va veni bine meritata vacanta.

Miha cel mai important este sa nu lasi traditiile de acasa sa moara. Chiar daca ei nu sarbatoresc tu acasa sa o faci. Noi suntem romani pana la urma urmelor si trebuie sa ne pastram identitatea chiar daca suntem departe de casa. Eu sarbatoresc romaneste, cand vin oameni la mine la masa gatesc romaneste.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Si Edi e virusat....temperatura 39.5, varsaturi.....stare genarala proasta. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Fetelor acum realizai eu ca sunt copilasii bolnaviori....Sa ma iertati dar am capul varza...Le doresc insanatosire grabnica pruncilor si pe mamici ca sa fie puternice si sa aiba grija de ei.

Weekend placut si sa auzim mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Era sa zic dimineata dar dimineata s-a dus de mult...

Ce mai fac bolnaviorii? Sper ca sunteti mai bine.

Este luni again si asta imi ocupa tot timpul...
Eu am avut un weekend placut si din pacate fara zapada ca tare mi-as fi dorit o minivacanta.

Eh sunt intr-o pasa nevricoasa si proasta dar smile ca este aproape ora de plecat si next week plec acasa vineri deci sunt happy.

Si eu va tuc si va mai astept la vesti povesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Seara buna!

Edi a avut o reactie alergica...nu se stie la ce....e plin de bubite pe maine si picioare. Incerc sa vad partea buna a lucrurilor, dar, sincer, am cam obosit....sunt prea multe!

Si eu numar zilele pana la vacanta. Dar mai avem aproape 2 saptamani.

Ne auzim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori, iubita, sa nu aiba varsat. Stiu ca nu este perioada lui dar nu se stie niciodata. Este foarte simplu de incercat si de vazut babeste. Ia un pic de tuica si pune-i o carpa la burta si vezi daca apar mai mult. Nu de alta dar antibioticele la vrsat nu fac bine de fel.
Eu iti doresc putere si sper ca iubitul Edi sa se faca bine cat mai repede. Am avut si eu un an asa cu Roxy pe antibiotice injectabile de vreo 4 ori intr-o iarna....

Miha tu nu mai zici nimic? Nu ai terminat cu petrecerile?

Getik tu ce mai zici?

Eu - acelasi program nebun. De la sala la servici si de la servici acasa.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Cristina nu e varsat. De sambata i-au aparut. Ma gandescca pana acum ar fi aparut si in alte zone ale corpului. ( L-a vazut si dr ieri). Nu i-am dat antibiotic. A avut o mancarime ingrozitoare de la ele. Nu a dormit 2 nopti. :(

Ne auzim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori sper ca i-a mai trecut lui Edi si ca este mai bine.
Eu sunt muta azi ca doar ce am aflat ca mama cuiva a murit...

Va pup pe toate.

Mergi la inceput