Targoviste (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Si la noi a venit frigul. Am trecut la haine groase. Poate parea exagerat, dar e un frig in scoala....

De ieri m-am dotat cu...ochelari. Sunt mioapa. Lumea zice ca-mi sta bine. Picii la scoala mi-au spus ca acum par mai dura. Eu credeam ca deja sunt. E bine ca doar par.

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Eu abia astept cele doua zile de weekend ca sa fac ce imi trece mie prin cap: am de gatit, de facut curat si plus m-a mancat undeva sa mai fac si un mini-party de Halloween la mine.

Flori sa porti sanatoasa ochelarii. Tu nu ai fata de dura. Fetisoara ta este asa de dulce ca nu ai cum sa pari dura. Si la mine este frig si se face si mai frig dar vine pas-pas iarna...

In fine, eu acelasi program azi doar ca in seara asta este ziua de iesit afara de la servici seara.

Va doresc un weekend super si va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut,

Cristinuta asa e...mi-e mila de invatatorii care nu sunt asa...imi dau seama cum traiesc dintr-un salar de mizerie :(...Invatatoarea mea era super...si sotul ei era tot invatator si aveau 2 copii cam de varsta noastra...Si hai sa zici ca primii ani ii mai rezolvi ca depinde de invatatoare, dar din clasa a 5 a e nasol :(...cat despre aia care ne-au alungat din tara, Dumnezeu sa nu aiba mila de ei...sa le dea inapoi pe masura!

Flori welcome to the club...am ajuns la -2.5...am ramas mioapa inainte de bac din cauza noptilor in care am stat sa invat...ca de copiat nu eram in stare :(, iar ziua nu puteam sa invat ca era santier in fata blocului...Cam 3-4 luni au lucrat aia...cand am terminat eu cu bacul au terminat si ei santierul :(

Am avut o saptamana deosebita...socrul e in spital, tata are piciorul in ghips fix in prima luna in care mama s-a angajat...ce sa va mai spun...

Am fost ieri la scoala sa citesc cu copiii de la Cristi din clasa...M-a lasat masca o fetita...jur ca citea mai bine decat mine...Cristi e cam lenes...nu prea vrea sa citeasca...dar tot trag de el ca are mult de recuperat!
M-a intrebat o fetita daca sunt mama lui Cristi si mi-a spus ca ii place de el ...sunt super cei mici! Cred ca ma reconvertesc profesional :)

Si-a adus Cristi lucrarile de la after school-ul de arta...m-a lasat masca...sunt f dragute! Ii place asa mult acolo!


Va pup!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Miha Ma bucur ca s-a ameliorat situatia cu Cristi, la scoala. Cat despre reconversie....si mie mi-ar placea sa predau acolo. N-am avut curajul la momentul potrivit sa parasim tara...acum nici nu se pune problema, dar regretam o decizie luata acum cativa ani.
Multa sanatate socrului si tatalui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata dragelor,

Miha ma bucur ca voi sunteti bine. Sanatate maxima taticilor vostri. Stiu cum este sa nu poti sa-i ajuti cu nimic atunci cand sunt bolnavi decat cu o vorba buna...Pe mine tata m-a astepta 5 luni ca sa vin in tara ca el sa aiba o operatie in 2010...

Flori sa nu regreti. Decizille luate sunt luate si daca voua va este bine cat de cat este in regula. Nici aici nu sunt toti cainii cu covrigi in coada dar daca nu ai alta solutie faci si asta.

Eu sunt bine. Am avut un weekend relaxant. Mi-am gasit blugi ca cei care se rupeau s-au rupt vineri LOL.

La noi este frig...

Getik chiar n-ai timp de noi de loc, de loc?

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Nimeni, nimeni pe aici....Poate va invit la un ceai, cafea, cioco calda si mai veniti pe la discutii.

Eu sunt bine. Acelasi program: sala, servici, acasa. Afara este frig si umed dar asta este....

La noi maine este Halloween. Eu am petrecere joi ca unii n-au putut sa vina maine. Abia astept.

Cam asta este tot.

Pupici si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Buna, fetelor!

Edi a hotarat ca e timpul sa se imbolnaveasca: temperatura de 2 zile, durere in gat....de asta refuza si mancarea....urata treaba.

Eu maine duc piticii la Arenele de Joaca de la Sindicate: organizeaza petrecere de Halloween. Sunt innebuniti copiii. Abia asteapta!

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori insanatosire grabnica lui Edi...Acum este perioada in care te pacaleste vremea si umbla si tot de virusi...Sper sa ii treaca pana maine.
Bravo ca organizezi ceva de Halloween pentru copilasi. Bine inteles ca sunt bucurosi sa iasa un pic din rutina zilnica.

In rest eu sunt bine. Acelasi program: sala-servici-acasa. Maine am si eu petrecere de Halloween la mine acasa.

La noi s-a pus pe un frig si un vant de nu se poate. Macar nu mai ploua...

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Ziua buna!

Edi e mai bine. Maine mergem la gradi. Oricum, mai are 2 zile si intra in vacanta.

Gata si petrecerea: costume, tipete, dovleci si multa distractie. A fost o reusita. Sunt ceva poze pe FB, la Arenele de Joaca Junior-Liceul de Arte.
De maine, aceeasi rutina, vorba ta, Cristina.

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Flori ma bucur ca Edi este mai bine si ma bucur si mai tare ca v-ati distrat la Halloween party.

La mine ieri la bauta a fost bine dar in seara asta este partiul de Halloween la mine acasa si abia astept.

Aici este frig dar macar nu mai ploua.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput