Targoviste (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Saluti,

Pai bine mai fetele...chiar asa...fara poze...Eu ma trudesc aci sa fac capitol nou...

So...sa va pozestesc! A fost fain frumos la Cri la scoala...pana acum vreo 3 sapt...cand s-au adunat frustrarile si s-a hotarat cupilu ca lui daca nu ii place vine acasa, ca stie drumu`! Si a incercat sa fuga acasa in pauza mare...Ma cheama la scoala directoarea, vorbesc cu ea, ii explic ce copil responsabil am eu ca nu se poate, nu cred...poate doar se plimba...In fine, au lasat-o si ei in sange, vb lu` Mircea...Mai trec vreo cateva zile si toti colegii de clasa erau cu ochii pe Cristi sa nu fuga! Asta se enerveaza ca e asa urmarit si iar vrea sa fuga...iar chemat la scoala, etc...In saptamana aia am mers sa-l pazesc in pauze...Si vinerea l-am gasit suparat pe invatatoare ca i-a luat un desen si l-a pus in cos...Toate bune si frumoase, cu mine in fiecare pauza acolo si saptamana urmatoare...cand toata lumea ma incuraja...joia, la ora de desen...iar nu termina desenul...si invatatoarea vrea sa-l ia...asta se ridica si fuge din clasa sa vin acasa...:(...Nu vreti sa stiti cum m-am simtit! Imi venea sa-l strang de gat. Invatatoarea a lasat singuri 24 de copii si a fugit dupa el ( a rugat o alta invatatoare sa stea la 2 clase de fapt) si cireasa de pe tort...m-au chemat la scoala si Cri era in birou la asistant principal, urla, daramase vreo 2 scaune, o cutie de culori, cateva hartii si imi spunea ca el uraste scoala. Femeia aia era foarte calma, s-a purtat foarte frumos cu el, cand l-am linistit l-a pus sa stranga tot de pe jos...i-a facut ceva hartie de data asta in care a povestit incidentul si m-a intrebat daca vreau sa-l iau acasa sau vreau sa mearga la ore...i-am spus ca nu vreau sa-l premiez si sa-l iau acasa...s-a dus inapoi in clasa si l-am luat la ora la care trebuia sa iasa de la scoala. I-am explicat ca nu e normal sa se poarte asa, ca trebuie sa isi ceara scuze si sa nu mai fac altfel ioc dovleci de Halloween si party-uri...Slava Domnului de atunci si-a revenit...L-am dus la un curs de pictura miercurea dupa scoala si e foarte fericit...Merge foarte bine cu scoala...are numai calificative f bune si nu a mai avut probleme...dar am crezut ca mor de rusine.
Cam asta a fost povestea...m-a pus tare mult pe ganduri daca vreau sa ma fac invatatoare/profesoara pe viitor :)

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Cristina sanatate maxima si fericire Roxanei! O pup si ii doresc multa bafta la concursuri!

Si pe mine m-ar enerva daca nu ne-ar informa cu privire la concursuri...Dar aici chiar nu e cazul...avem feedback pe mail la sfarsit de spatamana si ne povesteste in mare tot ce au facut in saptamana respectiva...Ii place foarte mult ce invata la scoala si i se pare usor...Ei au niste provocari: sa citeasca 8 carti, ceva la mate, ceva proiect de foto/arta, ceva proiect de stiinta...e f fain...si primesc si premii...Cri a primit multe premii (jucarii, bomboane, stickere) pentru orice chestie pozitiva si asa s-a dat pe brazada...E f fain...merg mereu la biblioteca, fac recenzii la carti, citesc si in pauza...vreau si eu la scoala! :)

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Flori am vazut pozicile. Super, super!

Miha draga citind primul tau mesaj am avut senzatia de deja-vu....doar ca a mea in loc sa se manifeste se inchisese in ea si nu mai zicea nimic - facea doar temperatura. Cine zice ca pentru un copil este foarte usor sa se adapte greseste masiv.

Eu va doresc putere sa treceti peste toate astea si el a fost norocos ca a putut sa izbucneasca si ca tu ai avut timp de el ca la mine timp ioc...

Merci mult de tot de urari. Si voua va dorim la fel.

Eu sunt bine. Aici a fost un weekend cu vreme bunicica - nu aturnat continuu. Eu mi-am reparat mobilierul, am facut mancare si am vizitat prieteni.
Cam asta este tot.

PUpici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fete dragi,

Pe unde imi umblati voi? Getik cel putin ne-a zis ca dispare dar nu si motivul...

Eu in rest ce sa va zic: sala-servici-acasa. Afara ploua, ploua si e vant tare. Miroase deja a iarna dar nu vreau sa accept.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Buna!
Si eu cu serviciul meu...aglomenrat zilele astea....sarbatorim zilele liceului. Edi cu gradi. Incepem sa ne trezim din ce in ce mai greu, incepem sa facem mofturi in legatura cu ce il imbrac...

Cristina sper sa mai tina toamna....si eu am oroare de iarna.

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori draga te inteleg perfect si in legatura cu servicul si in legatura cu vremea....

La mine ploua cu galeata de am ajuns la sala uda si acum de la sala la servici fleasca cu toata umbrela pe care o am...
La servici am un meeting azi la care nu prea as vrea sa fiu prezenta dar n-am incotro ca stiu ca va iesi cu vanatai pentru unii....dar asta este.

Eu va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Hello,

Si pe aci a plouat cu galeata in we...ne-au iesit ciuperci in gradina...cred ca am adus spori de la ferma de dovleci ...acum sunt uriase...spre incantarea celor mici...Cri le monitorizeaza evolutia zilnic!

Cristina nu stiu cum as fi facut daca lucram...Norocul meu ca nu mi-am cautat job ca ar fi trebuit sa renunt...Imi place ca pot sa merg la el la scoala...sa citim impreuna...are o carte cu Pete the cat super faina...Ii place mult sa citeasca...De mate si stiinte nu mai vorbesc...S-a dat bine pe brazda...se decurca ok si cu lectiile...incepe sa stie engleza...Slava Domnului! Si eu m-am gandit ca ar trebui fie sa ma intorc in ro, fie sa incerc sa-l mut la o scoala privata daca nu se adapteaza...Si aici e nasol cu 25 de copii in clasa...eu speram sa fie 15...dar na...am nimerit si la o scoala cu 600-700 de elevi...sunt unele si cu 400, dar trebuia sa faca sotul naveta...si ar fi pierdut o ora pe zi...
Imi inchipui prin ce a trecut si Roxi saraca...lasa ca mai tarziu o sa te roage ea sa mearga la studii in Anglia :)

Flori voi ce mai faceti? La ce liceu esti? La Standford sunt cursuri online gratuite si e unul de educatie fain...A inceput saptamana asta! Eu vreau doar sa-l urmaresc ca m-am inscris tot la ei la unul de finante...Suna f interesant!

Sunt happy ca si-a gasit si mama de lucru si e f multumita...e in Bucuresti...lucreaza 3 saptamani si una sta acasa.

Va pup ca tre sa bag mare la curatenie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Flori voi ce mai faceti? La ce liceu esti? La Standford sunt cursuri online gratuite si e unul de educatie fain...A inceput saptamana asta! Eu vreau doar sa-l urmaresc ca m-am inscris tot la ei la unul de finante...Suna f interesant!



Sunt invatatoare la Liceul de Arte.
Chiar suna f interesant. Da-mi, te rog, mai multe detalii despre cursurile astea. Multumesc!

Cristina azi lipsesti nemotivat?

Va pup, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Asa cu o aripa atarnata, cu pliscul in pamant. Sunt dupa doua zile de meetinguri si hartoage...Imi vine sa . Ieri am plecat la 6.30 de la servici cu vreo 300 de pagini de mizdrigalit. Pe la 10 si nu mai vedeam nici pagina nu randurile...

La mine azi vreme buna dar ce folos ca eu indoors...

Ma bucur ca voua va merge bine. Si mie, nu ma plang dar tare ma aucha capul...

Pupici si o seara super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Eu azi: fusei la sala - tick, acum la servici - tick, diseara la curry, maine gatesc, curat, cumparaturi si la servici am ceva de facut si seara ma duc cu o amica la cinema.

Cam asta de la mine.

Va pupic si weekend super!


Mergi la inceput