Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

da, anca, avem si azi. Im plus avem orez cu legume frecat nitel cu unt.

HIHI, maine am intalnire cu sotul; iesim la film si poate sa mancam ceva dupa. Abia astept, ca nu am mai iesit in doi de cand lumea. Acum tre sa vad ce filme ruleaza maine pe la ora 3 si sunt gata de party.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

da, anca, avem si azi. Im plus avem orez cu legume frecat nitel cu unt.

HIHI, maine am intalnire cu sotul; iesim la film si poate sa mancam ceva dupa. Abia astept, ca nu am mai iesit in doi de cand lumea. Acum tre sa vad ce filme ruleaza maine pe la ora 3 si sunt gata de party.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


Adriana te invidiez! Si mie mi-e dor de o iesire numai cu sotul, dar nu cred ca va fi prea curand, al meu copil nu sta cu nimeni, nici macar cu buncii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Nu ma planga, am avut o vara intreaga la dispozitie, noi tanjim dupa iesirile cu copiii!!!!!!!!

No acu fiecare cu ce il doare!

Ai mei stau cu cine ii las!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

adriana distractie placuta ci sotiorul!

puiutz trebuie sa il mai lasi si cu alticneva..daca o sa vrea mereu cu tine ce o sa faci? trebuie sa invete sa mai stea si cu altcineva...spre binele tuturor. inclusiv a lui sa invete sa fie si independent putin de mami

da, alice hai zi-ne una despre soacre...am si eu una despre cumnat da va zic eu alta data si nu aici..pe fb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Na, pai asta e si problema mea ca e public forumul :)) ultima a fost ca mi-a bagat o oala cu manere la cuptor altceva nu imi amintesc acum. Dar cand e vreuna serioasa va zic ca nu ma pot abtine si cand ma enervez trebuie sa spun cuiva
Anca, sunt nora cu doua soacre da :))) noroc ca ma iubesc amandoua
Adriana, foarte bine faceti. Si eu vroiam la film azi dar nu e niciunul care sa imi faca cu ochiul (desi as vrea sa vad Terapie de cuplu, cica e dragut) dupa ora 21. Ca noi asa iesim, dupa ce culc copiii. Asa ca, vom merge la un suc sau undeva.
Elena, cand vin odata la cta, imi iau copiii (si pe maicamea) si vin la tine sa ma joc cu raducu, iar tu si dan va duceti in oras. Vrei?

Mie mi-ar placea sa ies si cu voi intr-o seara dar stiu ca sunteti super ocupate si n-am mai zis nimic :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

ALICE, as iesi si eu seara dupa ce adorm fetele, dar nu are cine sa le supravegheze. Eu chem bona(pe bani extra, asa ca nu imi ramane decat sa ies pa pranz. Sa nu radeti dar eu vreau sa vad IceAge4.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Maurice, casa de piatra!! (Si eu credeam ca ne dai vesti despre vreun bebe)
Simona, cat de trziu a inceput sebi sa manance solide? Radu nu prea vrea piure, vrea bucati, si mai ales carne.. Le mesteca intre gingii asa, e haios
Iuliana, o sa vorbeasca tudor, nici n-o sa iti dau seama cand incepe si cate invata de la o zi la alta. Uitasem de nocivin. Vreau sa o trimit pe sora mea ca ii apar niste bube. Cred ca are o alergie

Am vazut la diverta lego duplo cu alba ca zapada (fara pitici). Dar e haios. Il trec pe lista de cadouri pt craciun. Sa vad ce iau pana la urma.
N-ar fi rau daca ati mai scrie si voi ce cadouri aveti in gand, sa ne inspiram una de la alta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Alina, la noi e invers. Radu se trezeste dar NU mai vrea lapte. Fac dar nu il bea. Azi noapte se urca pe mine si adormea la loc... E disperaaaat dupa mine, nu pot nici la baie sa merg ca plange dupa mine. Dar plange, cu suspine, lacrimi si cand ma vede vine repede repede spre mine se agata de pantalonii mei si se ridica in picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_A spune:

Buna,
Am si eu un delfinas de august 2010, acum am descoperit subforumul vostru.Il voi citi cu atentie si revin. :) O zi frumoasa sa avem toate si un weekend cat mai relaxant. (atat cat se poate cu delfinasii dupa noi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Multumesc pentru urari! Cu facebook-ul, nu radeti, dar nu prea stiu sa-l mai folosesc de cand cu cronologia Ce sa mai zic de grupuri facebook! Si cu bebe, mai asteptam, eu inca sunt tare obosita, nu-s asa rezistenta, daca are Sara vreun cosmar intr-o noapte si ma trezesc stau cu ochii pe pereti o gramada pana adorm la loc. Si e suficient sa fiu mai varza in ziua aia.

Mergi la inceput