Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Rodyka. Trec toate, te rog sa te remontezi, ca tu esti o fire optimista, vesela, nu iti prieste asa. Mai sunt si perioade grele, dar veti trece peste asta. E dificil ca ambele fete trec probabil prin transmorfmari si tu nu mai stii cum sa le ei. Ai incredere in tine, ca esti cea mai buna mama si sotie pentru familia ta

Crispo, ce simpatica ai fost cu pampersul

laurika, fff tare faza cu fetele

Adriana chiar vroiam sa te intreb ce mai faci. Poate ti-ar trebuie niste vitamine ceva, niste chestii naturale din astea sa iti creasca putin tonusul, sa iti dea energie. Vezi ca sunt si tot felul de ceiauri din plante naturale care pot fi bune

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Nina, eu ii platesc dublu zilele/ orele in plus.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Nina, si noi cam ca Adriana. eu am zis sa facem regula de 3 simpla cu zilele lucratoare/salariu dar Paul a zis ca astea sunt normal zile nelucratoare/nopti si trebuie platite dublu sau oricum mai mult. In final cred ca tot ea a iesit mai bine pt ca in afara de banii in plus (nu chiar dublu, dar suficient) i-am dat liber 2 zile jumate (1 venise mama si 1 jumate ca am plecat la MI).


de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Rodykanu esti genul care sa te lasi doborata, asa ca, ridica fruntea....fa-te frumoasa, iesi la un sopping si hraneste-ti sufletul.....

Adriana asa cum spune si Ochidut cred ca ai nevoie de ceva sa te revitalizeze si cred ca nu ti-ar strica si tie o mica evadare.....Imi aduc aminte cand ai spus ca ai iesit in urma cu ceva timp iti revigorasei psihicul si tonusul....Nu poti repeta figura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Salutare mamici, burtici, delfinasi!
Am pus pozele pe FB de la MI, si am trimis pe PM celor ce nu intra deloc acolo.

Eu am noroc ca bebelina sta si singura, cuminte, o pun in balansoar. Si nici cand se trezeste nu plange, chiar daca ii e foame
Am timp pt toate, chef nu prea. Ziua huzuresc cat e Bianca la gradi, de la 9 la 17.30. In timpul asta mai strang prin casa, pun la spalat, fac mancare, ies la plimbare, merg la cumparaturi, am fost si la dentist de cateva ori, bineinteles cu Clara dupa mine mereu. Seara la 18 mancam si apoi repede afara pana se intuneca, iesim toti 4.
La culcare intai o rezolv pe Clara prima cu baia si suptul, apoi cu Bianca. Daca se suprapun perioadele de timp, ii face baie sotul Biancai si o culca. Daca o culc eu pe Bianca adorm si eu odata cu ea. Azi-noapte m-a trezit Cata sa ma inveleasca la 11 si apoi ne-am uitat la seriale

Cu kg, eu mai am de dat jos cam 5-6, am dat 12kg pana acum Dar nu ma grabesc, dimpotriva, profit si mananc bunatati, ca tot slabesc si asa. Dupa ce termin alaptarea ma apuc serios de sport si dieta.

Rody - te imbratisez, sper sa treaca perioada asta cu rele si sa va puteti bucura de linistea si caldura familiei in noua casuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

neata dau cafeaua, ceaiul, capucino, si pranzul ac e ora 12!

sa aveti o zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

cata liniste!
pe unde umblati?
am si eu azi ceva ragaz si nu am cu cine sa il consum!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Michelle esti tare norocoasa...Pe langa faptul ca nu ai luat mult in greutate mai si slabesti usor.... Eu am dat 9 kg jos si de 2-3 sapta a stagnat acul de la cantar...Ba chiar oscileaza in plus cu un kg

Anca cum esti cu serviciul? Parca imi aduc aminte ca ai fost la un interviu....Ce s-a intamplat? Cum sunt copii? Stii ca te intrebam de operatia la puta a li Vlad...Vad ca la Tudor nu a mai fost nevoie ca si-a revenit...E normala la culoare, nu mai se strange alb si se decaloteaza din nou usor...Nu stiu ce sa fi fost atunci...dar ma bucur ca a trecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Tu fete ..am si eu o problema si sunt tare ingrijorata...Mara la nastere a avut 3 semne...pete roz...Una intre sparncene, una mai sus de frunte si una pe ceafa....Cea dintre sprancene a disparut, cea de pe ceafa e roze dar cea de deasupra fruntii s-a inchis foarte tare la culare...a devenit grena...s-a marit si acum vad ca iese cumva in relief....Am inceput sa ma uit la poze sa vad cand a inceput transformarea si am vazut ca dupa data de 13 septembrie a inceput sa se modifice.....Vreau sa merg la un dermatolog sa vad despre ce este vorba ...pentru ca pediatrul meu mi-a spus sa stau linistita ca este un hemangiom ....Voi stiti pe cineva care a avut asa ceva? Am citit si am inteles ca fetitele sunt mai predispuse la asa ceva si ca in general dispar pana la varsta de 5-7 ani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Tu fete ..am si eu o problema si sunt tare ingrijorata...Mara la nastere a avut 3 semne...pete roz...Una intre sparncene, una mai sus de frunte si una pe ceafa....Cea dintre sprancene a disparut, cea de pe ceafa e roze dar cea de deasupra fruntii s-a inchis foarte tare la culare...a devenit grena...s-a marit si acum vad ca iese cumva in relief....Am inceput sa ma uit la poze sa vad cand a inceput transformarea si am vazut ca dupa data de 13 septembrie a inceput sa se modifice.....Vreau sa merg la un dermatolog sa vad despre ce este vorba ...pentru ca pediatrul meu mi-a spus sa stau linistita ca este un hemangiom ....Voi stiti pe cineva care a avut asa ceva? Am citit si am inteles ca fetitele sunt mai predispuse la asa ceva si ca in general dispar pana la varsta de 5-7 ani....

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor si Mara



Iuliana uiteaici mai multe detalii. Si Raducu are la ceafa o pata din nastere, dar vad ca a ramas roz. Nu stiu daca va disparea, deocamdata este la fel ca la nastere, poate o idee mai deschisa la culoare.

Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi, poate doar d.p.d.v. estetic.

Pupici!

Mergi la inceput