Uniunea Social-Liberala-Crestina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Borcea nu participa la alegeri? Ca io'st dinamovista ! Si daca e bal , bal sa fie ce cainele meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si drept de vot are ,chiar daca joaca la pacanele....e un drept garantat prin constitutie.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Marina, poate in State sa candideze.

Mada, asa e. D-aia regret uneori sistemul de vot cenzitar, desi nu l-am apucat. Dar nu bazat pe avere, ci pe altceva...nici eu nu stiu pe ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Borcea nu participa la alegeri? Ca io'st dinamovista ! Si daca e bal , bal sa fie ce cainele meu!

Dinamo are deja un reprezentant de seama, in PSD: Robert Negoita. Un caine vagabond care a facut caca pe sectorul 3 ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

fara borcea nu are farmec, macar sa avem o reprezentare echilibrata a ghiolbanilor in parlament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Cum ne intoarcem noi la Nenea Iancu cu al lui Agamita: "si clopoteii tingha lingha" parca se si aud clopoteii oilor.
Agamita Dandanache( ce frumos suna!) era liberal? Nu ca ar fi contat!

Edit.Imi pare sincer rau de Deceneus care a amutit saracu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Becali e simpatic..intre MRU sa zicem si Becali,ati fi socati sa vedeti cata lume il agreaza pe Becali........


Sunt de acord cu tine!
Poporul care voteaza, la cat le ghioraie stomacul, ar prefera sa-i vina dinspre politicieni mai curand un miros de pastrama de oaie decat de parfum de Givenchy sau Armani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pastrama,nepastrama Becali da mai bine decat multi altii.
Mie imi place de sotia lui....e o femeie frumoasa,discreta si extrem de fina si de eleganta.O eleganta fata de care alte doamne (din politichia romaneasca) par simple muncitoare (in ciuda etichetelor de la haine).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Becali e simpatic..intre MRU sa zicem si Becali,ati fi socati sa vedeti cata lume il agreaza pe Becali........


Sunt de acord cu tine!
Poporul care voteaza, la cat le ghioraie stomacul, ar prefera sa-i vina dinspre politicieni mai curand un miros de pastrama de oaie decat de parfum de Givenchy sau Armani!


Hai mai ca nici Armani si nici Givenchy-ul nu-s scumpe......da` ia vezi cat costa doua kilograme de pastrama de oaie suta la suta naturala.....plus un vin bun tot de soi.....mai ieftin iesi la un Armani de 90 euro 50ml..sau Givenchy-ul care e mai ieftin oleaca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Dar Doamna Becali ce relevanta are in discutie? Nu-mi sari in oki pana astazi dar daca e ea doamna fina asta il face pe becali mai alb si mai parfumat? Nici macar nu candideaza la presedentie sa zic ca ma intereseaza ca prima doamna.
Sincer ma indoiesc ca il voteaza pana si stelistii la ce batjocura a ajuns si steaua aia. Probabil ca o investitie constanta in mici si vodca (ca e cam frig de bere) o sa faca minuni la % electoral

Mergi la inceput