Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 21

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

La multe lunite sarbatoritilor!Sa cresteti mari si sanatosi!
Cristina, eu ma bag la intalnire, daca e in weekend si cu sot si cu copii, daca e in cursul saptamanii doar cu Vlad.
Felicitari tuturor pentru bilanturile frumoase.
Ne-a spart si noua gingia un dintisor. Am demarat diversificarea cu fructe...si merge bine

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magddalena


Irina si eu stiam asa de facut branza,sau cu otet,calciu lactic mai e bun,dar eu intrebam de care lapte?mai gras,mai slab?din lp care il dau ei?

Mada mami de albinuta MAYA-ELENA 14.03.2012 01:40





mai gras. eu o fac din La Dorna UHT de 3,5 grasime. nu am facut niciodata din LP si nu stiu aia cum se face.
eu nu am auzit ca se face cu otet si nu stiu daca e ok la bebei... cu cateva picaturi de lamaie stiu ca e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Monna Edu e nascut pe 03.04.2012 dar cand am ajuns acasica am vazut ca e trecut pe 04.04.2012 si sincer mi-a fost rusine sa va spun sa modificati lista...nu stiu ce presupune asta si nu am vrut sa pierdeti aiurea timpul cu asta... Oricum Edu e sarbatorit si pupat in fiecare zi de noi si chiar si pe odisee este destul de iubit de fete.

Azi am incercat si noi branzica...nu cu foarte mult succes dar mai continuam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

La multe lunite sarbatoritilor!

Cristina: pt mine Bucurestiul e prea departe, asa ca zic pas.
Haydee: m-ai binedispus cu terminatul caietului
Dia: wow, super tare, eu nici acasa nu am zile in care sa nu planga Bianca deloc

Pe mine m-a capiat azi Bianca, 3 ore mi-a luat sa o adorm. Dadea drumul la san si incepea sa tipe de-mi tiuiau urechile. Nici cum nu-i convenea nimic. Drept urmare mi-am turnat un deget de martini sa ma calmez, accept si eu rosiile Daca mai dureaza mult pana ies dintii aia cred ca ajung la nebuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

In seara asta i-am dat pt prima data iaurt si, spre IMENSA mea uimire si bucurie, a mancat tot iaurtul (140 gr).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Chito ntz ntz ntz, cum sa-ti fie rusine maaaa???? De parca ar lua o zi sa facem modificarea. Succes cu branzica!
Ronina ufff... ce te inteleg
Miha felicitari pt dintisor!!
Ronina si Miha multumim de urari!
Daniela felicitari pt reusita cu iaurtelul! S-o tineti tot asa si la legume si fructe

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Ronina, rosii pentru un deget de martini? eu beau sprit de vara cam in fiecare seara cand vine sotul de la servici si asta se intampla si pe perioada sarcinii, se pare ca e obisnuit Vladut, iar eu sunt zen
Eu sunt fumatoare, dar rar fumez in parc si in nici un caz langa copii, ma retrag asa langa un cos sa pot scruma si aia e....cred ca as reactiona aiurea tare sa se ia vreo mamica de mine in parc ca de ce fumez....la cat de precaut fumez

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Ronina, cred ca se refereau la faptul ca n-a mai avut crize nasoale de pland, provocate de zgomotele din jur.
Oricum a tras ceva plansete pe-acasa...ca mai nou vrea sa stea in fundulet si nu ii prea reuseste smecheria cum ar vrea ea, si se enerveaza...

Monna, ce baiat mare ai si tu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

cat te inteleg Ronina eu duminica seara ajung la 5 acs de la munca rupta si beau juma de pahar de vin rosu...si nu imi e rusine deloc,asta e,nu sunt alcoolica,nu beau decat ocazional,dar duminica ma ajunge oboseala

am facut branzica,cum ar trebui sa iasa?ca cea de vaca?sau mai apoasa?era buna la gust,Maya a papat tot in combinatie cu para si asa azi am renuntat la o masa de lapte.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Irina, avem un prieten comun pe fb Bogdan
EDIT: sotul tau a fost la nunta la el singur? m-am uitat acum pe poze...

Mergi la inceput