Gratierea pungasilor

Gratierea pungasilor | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Tot in stil populist caracteristic, USLul pune la cale o mare gratiere a pungasilor
http://www.adevarul.ro/actualitate/politica/gratierea-detinutilor-pedepsiti-inchisoarea-inclusiv_0_785321560.html#

jenant !!!!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Proiectul de lege prevede c#259; persoanele gra#355;iate care, īn curs de trei ani, s#259;vār#351;esc cu inten#355;ie o infrac#355;iune vor executa pe lāng#259; pedeapa stabilit#259; #351;i pedeapsa gra#355;iat#259;.
Proiectul de lege are num#259;rul de īnregistrare 331/2012, fiind adresat Biroului Permanent al Camerei īn data de 2 octombrie.

Asta e puscarie fara gratii...pana si o amenda daca ia,sau se cearta cu careva si ala il reclama la politie,il ia si mpentru diferenta de pedeapsa...chestia asta poate distruge nervos un om....Insa nu va trece legea.Plus ca parca am citit ca :

"Cei care au s#259;vār#351;it infrac#355;iuni contra siguran#355;ei statului, infrac#355;iuni de omor, v#259;t#259;mare corporal#259; grav#259;, loviri sau lovituri cauzatoare de moarte, lipsire de libertate īn mod ilegal, viol, act sexual cu un minor, perversiune sexual#259;, incest, tālh#259;rie, īn#351;el#259;ciune, delapidare, ultraj, tortur#259;, evadare, falsificarea de monede, trafic de stupediante, proxenetism nu beneficiaz#259; de prevederile acestui proiect de lege."

Probabil il vor gratia pe Nastase si pe ala care nu a avut bani sa dea dreptu` sa ramana in libertate,cum a procedat Serban Huidu,de a omorat oameni si a luat suspendare.La smecheri se refera...la Vantu si compania....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

sper sa nu fie aprobata aceasta lege din fantana gandirii PSD ...

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

E oribil proiectul de lege !

Cand am auzit asta la radio mi-am amintit de cazurile mediatizate de ucigasi si violatori inchisi, eliberati si apoi din nou cu aceleasi fapte la activ. Brrrrr....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Poate unii isi mai aduc aminte ca cea mai ampla gratiere de dupa Ceausescu, si care a umplut tara de pungasi, a fost data de Nastase, prin 2001 parca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bre` io vad ca violatorii ,aia cu condamnari pentru fapte cu violenta nu vor beneficia.....sper si eu sa nu treaca,ca si asa se fura pe fata...daca mai vine unu` cu doi ani ca a furat o gaina....imi sunt curcanii mei grasi in pericol....

Sigur treaba asta e pentru Nastase si in felul asta or sa-si piarda si putinul capital electoral pe care-l mai au.
In decembrie e suuficient sa pronmita unu` mai destept ca ii baga la loc si castiga detasat.
Si asa la tot pasul tre` sa mergi cu masina cu portierele blocate,sa pui alarma la usa,sa stai cu chistolu` in geanta....daca mai tre` sa-ti pazesti si plasma....nasol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Aseara Ponta a dezmintit ca ar avea succes o astfel de lege. Mi se pare total aiurea. Eu cred ca initiatorii - Paun si Voicu vor sa-si faca un pic de popularitate acum, ca tot vin alegerile. O astfel de lege nu ar trece (nu vorbim de faptul ca nici n-ar trebui sa piarda timpul cu asa ceva...). Si mai cred ca obsesia asta cu Nastase ar trebui sa o depasim. O sa mai stea in inchisoare cat mai are - 8 luni parca (sau mai mult?) si gata. Nu cred ca risca cineva sa-l elibereze, mai ales acum.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Adevarul este ca inainte de alegeri intotdeauna s-au petrecut tot felul de evenimente cu iz electoral. Din pacate, majoritatea sunt in defavoarea alegatorilor, chiar daca, pompos, se trambiteaza ca sunt pentru electorat.
Mi-e tare teama de fiecare an electoral.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Nu stiu de ce va indignati, de ce va socati si de ce va mirati ca electortul nu se revolta la asa intitativa!
Daca un infractor cu "palmares" mult mai rasunator a fost ales presedinte si declarat nevinovat fara proces, atunci cetateanul de ce sa se mai revolte, pentru o "rezolvare" a unui caz de o gravitate mult mai mica.

Cetatenii stiu ca toti candidatii la presedentie, la al doilea mandat au profitat de fonduri bugetare "drenate" prin firmele clientelei, asa cum a profitat si premierul candidat la presedentie.
Cand pe unul il condamni si pe celalat il promovezi la putere, primul devine victima.
Daca ar fi functionat justitia, nu se facea diferenta intre cel de la putere si cel din opozitie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Deceneus...cum de nu ma mir de raspunsul tau?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput