Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed nu stiu pe tlc cum este. cum este? ce fac aia?
pe noi ne-au 'agatat' multe firme din astea pentru copii. in general, in supermarket-uri te agata. dar stii ce-am auzit..ca cica sunt tepe. iti iau banii, si nu te mai suna never
faci un fel de contract cu ei si ei te suna sa vii la sedinte foto pentru ca bebele tau sa apra in diferite reviste gen: mamica de azi, bebe, mami....
dar cunosc persooane, si matusa-mea care au luat teapa, nu i-a sunat niciodata matusa-mea de ani de zile tot asteapta a crescut fetita mare si aia nimic cred ca s-au si desfiintat

mie imi suradea ideea, daca ar fi unii seriosi m-as baga in treaba asta, sa apara buburuza in reviste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, tare faza cu linguritza, cu TLC se cheama Toddlers &tiaras e vb de un concurs ca de miss, le coafeaza, epileaza, machiaza, penseaza pe saracele fete., le pun unghii si gene false si mese si e concurs de frumusete http://www.youtube.com/watch?v=XxHHBUgDGq4 , si de aici te mai uiti tu pe you tube...
pai sa va explic... eu am carutul sport cu care o luam pe maria de la scoala ca se strange usor si e mic.. si carutul nostru care arae cos si jos si care e de cumparaturi...., am avut si sacutz de cartofi acolo....
neatza Adina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia

legat de subiect, nici eu nu las lasa pe L singur in casa, chiar daca doarme cate 3-3 ore jumatate neintors. cel mult l am lasat cat am scos tomberonul in strada la o casa distanta dar am avut baby phonul cu mine sau pana in curte la vecina tot cu babyphonul dupa mine :))
clar, dar clar sunt alte vremuri decat cele in care ma crescut noi. si eu am crescut tot ca si roxy cu cheia de gat si la joaca prin strada sau stateam cate juma de ora pana pleca/venea celalalt parinte timp in care am facut doar prostii :)) dar cum spunea mada Nu mai sunt acele vremuri.......
de ex eu spuneam ca nu o sa imi las copilul in nici o excursie/vacanta cu gradinita/scoala pana la liceu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

acum mi-am dat seama ca nu am mai scris de vreo 2-3 saptamani ce a trecut timpul de rpd...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



lume noua, lume noua...poftiti la noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, nu mi-as inscrie copilul la concursuri din astea...sa fac o fetita de 2-3-4-5 ani sa arate si sa dea din gene ca o femeie..plus ca e nasol pt copil cand pierde..si eu ma uitam intr-un timp la emisiunea asta. Le baga in cap fetitelor ca frumusetea inseamna machiaj, mese, ochi dati peste cap, etc, pe cand frumusetea vine de fapt din interior

yasmi, 'neata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

gata, am papat si noi. mananca Anastasia la conopida.... cred ca seamana cu mine ca eu topita dupa tot felul de legume crude, vad ca si ei ii plac. ardeiul capia si conopida ii plac tare mult cand ma vede ca tai ardei incepe 'adeia, adeia'..

ailed eu nu sunt de acord cu chestiile astea...de la o varsta asa frageda sa 'maschezi' copilasii, sa pui toate chimicalele pe ei, sa le stergi toata puritatea si naturaletea. eu clar sunt impotriva. nu stiu cum accepta unii, pentru bani poate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, sincer mie concursurile alea mi se par un abuz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ne-am terminat si noi plimbarile, pranzul....de acum la nanitza....amandoi iar de maine juniorul merge in wk la buni ca noi continuam traditia cu grataritul in wk si musafiri...cat ne mai lasa vremea si vreau sa prega un desert....ceva ideei....

delia, pune si tu poze cu deserturile de la care ai pus linkuri....dar facute de tine...

Mergi la inceput