Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (36)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

lexi - noi nu dormim toata noaptea. inainte aveam 2 treziri de tzitzi, insa azi noapte nu le-am mai tinut numarul (probabil isi face anuntata prezenta vreun dintisor). doarme de la 6 luni jumatate in camera ei, insa in nopti cu multe treziri ma mut la ea . cu trezitul la 5 mi se pare crunt... poate ziua nu oboseste destul de mult, ca sa doarma profund noaptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Stiti ca ma vaitam eu ca fata nu mi-a luat in greutate nimic luna trecuta azi am fost la o prietena si am cantarit-o pe Elisa si are 7.750 fata de 7.300 de sapt. trecuta cum nu stiu ce sa spun oare cantarul de la dr. nu a fost bun? oricim sunt tare fericita ca a luat asa de bine ca la cat papa acum.. rezultatul de la urina inca nu a venit, in schimb i-am facut si la cacuta si este ok.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Gabriela, dar nu o cantaresti mereu pe acelasi cantar? Eu nu oau in calcul decat ce imi arata cantarul meu de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

nici eu nu ma pot plange de greutate,are 9,700 si 78 cm...dar fata de toma,andrei si tudor...e inca vrabiutza
si eu am intrebat pediatra ce sa ii fac,ca nu mai papa cu linguritza deloc...el singur si-o baga in gura,dar fara mancare,cand i-o bag eu e gata scandalul...mi-a zis sa il las in pace ,ficare are ritmul lui...datoria mea e sa incerc in fiecare zi si daca mananca doar un pic...asa ca,atunci cand citesc ce retete faceti voi ,ma ia ,de fiecare data ii fac si ajung sa mananc eu sau sa arunc...
felicitari gabi,e posibil sa nu fi mers cantarul bine sau sa fi pus Elisa gramele alea...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

la dr am cantarit-o mereu pe acelai camntar pana acum dar cand am avzut ca pitica mea a stagnat in greutate luna trecuta am zis sa o cantaresc fix la o saptamana pe alt cantar asa am cantarit-o azi pe altul, dar o sa merg in fiecare luni dimineata la prietena mea sa o cantaresc , dar totusi mi se pare ceva in neregula hmmm o sa vad rez. de maine de la urocultura si in functie de el vb cu dr. sa vad ce si cum sa fac oricum sapt. viitaore merg sa cantaresc iar la dr.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

scuze de greseli cu o mana tastez si cu alta o tin pe pitica mea in brate.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihacor, sa fie copilul sanatos!Nu-l lua pe al meu de etalon, stii bine ca eu ma stresez ca e prea gras...
Matza, da, puiul meu ia fier pentru ca avea o carenta iesita la analiza de sange si am primit o schema pt doua luni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, s-ar putea de acolo pofta de mancare. L-ai mai cantarit?
Gabriela, sper sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Lexi, cum stati cu dintii? nu trebuie sa mai apara nimic? Mucisorii lichizi eu stiu ca pot fi de la dinti si la noi frichineala de la ei a fost. Sa fie bine micuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

deci copcilul asta al meu azi e mai marait decat in zilele cu febra...nu mai are febra deloc,dar mai ii dau azi nurofen ca ,cred ca il dor dintii prea tare...doarme intr-una si cand e treaz papa dar tot printre maraieli...
ileana al meu s-a nascut cu 5kg si toti imi ziceau ca o sa fie obez...eu zic ca tudor o sa fie ok,mai ales ca ziceai ca e si foarte activ...ai incercat sa mergi si la inot cu el?la al meu i-a priit...

Mergi la inceput