Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (36)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Ileana ti-am zi ca si Kariss are muci...ieri i-am facut aerosoli doar cu ser de 2 ori si acum e muuuuuuuuuult mai bine. Mie mi se pare ca aparatul asta face minuni...si la bb si la noi la adulti.
Eu iti recomand cu mare drag...ai facut atatea cheltuieli...cumpara un aparat din asta si o sa ma pomenesti.

In rest...prin zona..inca nu am iesit afara sper sa ies azi ca o iau razna in casa...ma dul ca ma asteapta B cu un mic dejun copios...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Ileana, dupa ce il aspiri poti sa-i pui picaturi cu vibrocil, poate se mai opresc. Eu zic ca asta e semn de dinti daca sunt numai mucisori si lichizi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Am uitat cevaa....ce ser ii dai...iti recomand sa iei apa de mare spray...are o putere mai mare si cand dai un fas ajunge pana in gat...eu folosesc unimer pediatric, am inteles ca si Humexul e bun.
Iar ca picaturi cica colargolul e ok dar la mine data trecuta nu a functionat.
Multa santate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

neata si de la noi...
o noapte horror...micul meu terminator toata noaptea s-a marait,plus la fiecare ora,lapte,dar nu mult 30 ml si gata,si daca insistam urla...jumate de ora somn ,din nou maraieli...si cand nu s-a marait el ,a sforait tatasu de zici ca mergea drujba...
binenteles ca acum doarme in carucior fericit si eu sunt zombi...ma doare capul,gatul si cred ca am si febra...
si tocmai zilele astea al meu lucra de dimi,mama e in fiecare zi la lucru si tata e cobza in pat,dar nu ma mai plang,ca doar eu am vrut copcil...si il mai vreau si pe al doilea
ileana muci pot fi si de la dinti,nu simti nimic la gingii?
mai un pic tre sa plec la gradinita sa discut acolo ce si cum...
revin dupa...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Ileana, la fier ma refeream. Cica face pofta de mancare.. Sunt curioasa cum va fi de acum incolo. Auzi, dar daca ia 120 grame/luna (30gr/sapt) apoi ne zici ca ia putin sau te relaxezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ileana urmareste-i dintucii ,caci la noi (si am mai auzit cazuri) unul din semne a fost ca=i curgea nasucul(nu avea muci insa) si am si itnrebat pediatra si mi-a zis ca se poate..pt ca e zona orl care poate fi afectata

revin ...sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

voi ati dat la bb albus de ou ;ma gandeam sa-i fac niste papanasi in apa si trebuie incorporat oul cu tot cu albus ,ma gandesc ca e cam devreme la nici 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Eu i-am dat albus de 2 ori, adica prima data o galusca de la supa noastra(fara sare) si ieri ceva ciorbita inainte sa o sarez unde batusem un ou intreg...cantitatea a fost insignifianta zic eu!
Oricum astea au fost 2 situatii in care i-am dat de la noi, unde fiersese si carnea( normal o fac separat) insa prefera mancarea ei facuta la steamer...de portiile astea nu a fost asa incantata. E drept ca puiul asta de tara e atos si deocamdata nu a primit altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
A patra noapte cu mine in pat. Offf... deja am inceput sa ne uitam de pat din acela mare, 180x200, ca nu trebuiasca sa-l exilam pe tati.
Georgia, eu nu i-am dat inca albus de ou asa ca nu stiu ce sa te sfatuiesc...
Cat despre muci, a avut si fii-mea, ii scoatem cu furtunelul afara si punem apa de mare la greu. In rest nu i-am dat nimic.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Georgia poti incerca sa faci fara albus... doar cu galbenus si gris....

Mergi la inceput