Clasa a I-a...2012-2013 (4)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

La noi (la pregatitoare) au pahare cu creioane colorate pe masute. Fiecare cu creioanele lui..multe.. Din cate ne-a exemplificat noua Doamna la sedinta cu parintii , mi-am dat seama ca se folosesc de creioane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

La Stefan in clasa inca ii lasa cu orice ii ajuta la adunari/scaderi: degete, betiosoare, numaratoare, etc. Insa nu le mai folosim de ceva vreme. Eu am probleme cu "punctul pe i", cel de la sfarsitul propozitiei si, mai nou, caciulita de la a, virgula de la s, mereu trebuie sa-i atrag atentia sa le puna si sa-i corectez ce mai scrie prin clasa. Sa zicem ca de litera mare de la inceputul propozitiei am scapat, acum am dat de altceva. Cand a trecut la D mare, nu a inteles de ce trebuie sa scrie la Delta Dunarii cu doi de "i" sau de ce copii se scrie cateodata si cu trei de "i"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Celena, si ai mei folosesc degetele si nu inteleg de ce spui "din pacate" . Este o metoda farte buna, pentru ca ii ajuta sa vizualizeze ce au de calculat.


Da, cred ca ai dreptate. Eu m-am gandit ca va fi greu sa ne dezvatam de acest obicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

CAPITOL NOU

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177157&nm=Clasa-a-Ia20122013-5




Mergi la inceput