Clubul "babelor" FIV-oase 62

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Ana sa treaca tristetea.

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Angelica nu e bine sa faci cura de slabire cu regim disociat inainte de FIV. Cura cu proteine iti poate afecta rinichii iar toate medicamentele folosite pt stimulari forteaza rinichii de asemenea.
In plus o slabire mare in timp scurt iti va afecta sigur calitatea ovocitelor.

Daca totusi iti doresti sa dai jos cateva Kg mananca mai putine calorii dar variat alimentar si nu manca dupa 6 seara NIMIC-poate cel mult un iaurt. Bafta multa

Samira de ce nu scrii tu o carte de retete ca esti GROZAVA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sandy,mai interesant ar fi sa scriu o carte cu tot ce am patit de-a lungul timpului tot experimentand retete de pe net ...ca nu toate-s de bine sa stii...spre exemplu mi-am pierdut cunostinta pentru cateva minute experimentand intr-o zi o reteta de exfoliere de primavara
bine...acu sa fiu sincera...nu-i frumos sa dau vina pe reteta...vina imi apartine ca m-am simtit inteligenta si am adaugat de la mine la reteta de baza.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

SAMII da de acea reteta este vorba ,acum am inceput-o ..........nu vreau sa renunt deja am slabit aproape 3 kg ,am sa il intreb si pe Albu daca imi afecteaza aceasta cura ,ma gindesc ca daca tot maninc multe proteine ,legume o sa maninc o zi da una nu ,o sa iau si vitamine pe timpul schemei ,nu cred ca afecteaza ,si in plus Albu chiar mi-a spus ca daca as mai slabi putin ar ajuta la fiv .........oricum mai am pina incep cel putin o luna ,macar sa dau vreo 10 kg jos ,si apoi daca Albu zice STOP ,ma conformez,si bineinteles daca rezultatul este cel dorit in urma fiv-ului tot STOP va fi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna seara fetele
elly imi pare tare rau
gabyv aici nimic nu este off topic
va pup pe toate, o seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Ce tare Smaick, mi-am luat sapuneala mare la aspirante cu off-topicul

Multumesc fetele, am aranjat mobila prin casa si deseara bag plantutele, ca imi sunt tare dragi, acum sper sa se inteleaga cu droaia mea de orhidee, ca le pun pe toate pe aceasi masuta la geam. Ah si trebuie sa am grija prima sapt sa nu le mestece motanul, e vegetarian
Daniela, we placut si distractie maxxi.
Angelica, cred ca sunt in masura sa iti vorbesc despre Dukan, am tinut in iulie 7 zile atacul si 5 zile croaziera, rezultat vreo 4kg in minus. Intr-o seara am luat si eu o bere, ca mergea la stridiile din farfurie (care sunt permise) si am luat 2 kg inapoi. Dada, 2kg!
Plus dupa 7 zile de proteine, a inceput sa imi pice parul si sa mi se exfolieze unghiile, iar eu iau la vitamine, de ani de zile. Sa nu mai vb de durerile de burta si dispretul total fata de carne.
Cunosc pe cineva care s-a incapatant sa tina, a slabit cat a vrut, dar acum ii este greu sa se reapuce sa manance, orice il ingrasa, asa ca se rezuma la carne si supa.
Iar acele legume "din cand in cand" sunt prea putine, prea limitate, iar daca rezisti cu numai un sfert de mar maxim pe zi....
Deci, exact cum a zis si Sami, efectul yo_yo este la el acasa.
De ce nu incerci Montignac? Eu am slabit 6 kg in 2 luni, putin, dar mananc de toate.(aproape) Ah si dr meu gine stie, ca i-am zis, si e f incantat de alegerea mea in materie de regim.

Si eu am niste emotii cat casa, luni se discuta dosarul meu in sedinta si ma vor anunta daca mai ma baga la o IA sau daca trecem direct la Fiv, asta au mai discutat si in vara...atunci au hotarat 4 IA finalizate, acum dr meu nu mai vrea sa ma stimuleze pt IA, cica o sa se certe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

elly,imi pare rau....parca te-am simtit ca esti un pic neincrezatoare de la inceputul FIV-ului...ia o pauza...fa ce iti place,te mai linistesti la nervii capului si hotaresti ce si cum miky,Bafta multa! samiro,tu iar esti in ciclu: toate mi se intampla numai mie!
lara,bafta multa! smaikule,cum mai esti? qiao,ady,ari,ioana,elenus,ana,sabyna,sandy si noile venite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

da ,este posibil sa fie efectul yo-yo ,dar asta daca nu respecti toate etapele ,am citit mult despre aceasta dieta ,de montiag nu am auzit o sa o studiez si pe aceea ,dar la dukan am vazut niste poze la fete care au tinut .................ma dat pe spate ,este adevarat trebuie rabdare ,ambitie ,si determinare .Tu ce ai cautat cu berea in croaziera ................sti ca nu aveai voie :),si bineinteles ca daca reveneai si tineai in continuare sunt sigura ca cele 2 kg aratate dispareau imediat ...........vedem ,deocamdata ma impac fff bine cu aceasta dieta................nu stiu cit ma va tine ambitia asta ,eu sper ca mult timp , si sper ca daca voi pune inapoi va fi din cauza kg acumulate din cauza burtici care va creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Sami pai tocmai daca scrii pe langa retete si patanii o sa fie o carte unicat si o sa fie de succes"Retete by Sami"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

smaick,ce avatar misto ai.

gaby si mie mi se pare foarte dezechilibrata dieta Dukan...iar Monti mi se pare super-stil de viata

sandy...nu scriu...ca rad "dujmanii de "inteligenta" mea.

angelica,tu stii cel mai bine ce ai de facut.

fete-cucuiete...ma retrag in glorie...urmeaza niste zile tare pline pentru mine...asa ca,probabil, o sa trec doar sa va salut.



ps...lyly,doamna.....ce avatar ti-ai tras!!!!




Mergi la inceput