Strugurasi de sept-oct 2011 *70* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Lena eu nu as mai duce o maine ...... . Referitor la imunostimulator eu nu i am dat dar ma gandeam sa i zic dr sa ne recomande avand in vedere ca a fost cam bolnav in ultimul timp . Ca sa nu mai zic ca toate prietenele cu copii m au innebunit ca de ce nu i dau nimic ca de aia s a imbolnavit etc si care mai de care sa mi recomade cate ceva . Eu nu sunt convinsa de ele , acum ca ai deschis discutia chiar sunt curioasa ce mai zic si fetele . Tie ce ti a recomandat dr ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Scriu de pe tel si habar n am de ce mi dubleaza raspunsurile si nici nu le pot sterge . Sorry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Pai, asa o sa fac, Am sunat si pot sa aman cateva saptamani. Deci dak e ok maine nu o duc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetelor!

Imi pare rau sa vad ca sunt atatia strugurasi bolnaviori. Le doresc insanatosire repejor!
Si Inez a fost mucioasa tare intr.o noapte, insa ei ii trece pana a2a zi.

Parere mea despre imunostimulatoare este ca sunt apa de ploaie. Copilul capata imunitate de la an la an si raceala dupa raceala. Este normal ca organismul sa se invete sa lupte singur cu diversi microbi, virusi etc. Ceva in genul lupta cufebra etc...
Oricum miemedicii mi.au zis ca este absolut normal ca un copil sa aiba pana la 7-8 episoade de raceala pe an. Ceea amam zis este din proprie experienta cuIndra. Ea de la an la an a fost mai rezistenta.

Andreea ai PM.

Va pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

Lume ,lume , s-a deschis noua casuta a strugurasilor : Casuta cu numarul 71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna dimineata,

Scriu pe fuga pina nu se trezeste pitika.

Multumesc de intrebare Seidana , Dbunny

eu imi cer mii de scuze ca nu pot intra mai des si rapsunde la timp, nici macar sa comentez sau sa raspund la intrebarile mamicilor, dar nu reusesc sa mai tin laptopul pe pcioare sis a ma relaxezi si eu.
Sotul si-a luat concediu dar sunt mai obosita decit eram doar noi doua acasa, toata ziua la bucatarie, stringe, spala, aseaza, iar gateste pentru prinz, apoi pentru cina si printre astea, stau cu fetita, gatim impreuna ca altfel nu se joaca singura e fr dependent de mine, oare ce sa fac as vrea sa mai stea sa se joace si singurica, sau sa se mai uite la desene dar nu o incinta nimik

Cu raceala noi suntem bine multumesc lui Dumnezeu ca am scapat usor de data asta doar 5 zile de tratament. Mie pediatra mi-a prescris viferon in fundulet, gripferon picaturi nasale, vibrocil pic nasale, tantum verde puf in gituti si stoptusin 5 ml de sirop insa eu i-am dat mai putin ca contine conservat si doar 2 zile..oricum cu toate astea si-a facut efectul la tusa.
Eu nu sunt deacord cu imunostimulatoare, modulatoare etc...una din peiatrele noastre mai printre primele, de la 6 luni imi prescria niste vitamine pentru fetita care se fac doar in rusia, si eu i-am zis ca nu ii dau nu vad rostul fetita mea e sanatoasa penbtru ce sa ii incarc organismul si de atunci am rupt legatura ca nu mi sa parut profesionala...in fine, eu am obs din unele mesaje ca la voi se da pentru nasuc colargol, eu am auzit defapt vazut la cumnata mea ca ea pic in ochisori sau poate sunt doua produse diferite? nu am cercetat sa vad ce si cum dar ea imi spunea ca e un produs fr bun.

SEi ma bucur ca Elenuta e mai bine, asa e in timpul bolii si apoi o perioada scurta dupa boala sunt mai diferiti, a mea nici acum nu maninca normal ,ma chionui cu mincarea si in ziua de azi si arunc o gramada, ca nu pot pastra la frigider

Camaday, condoleantele mele, imi pare rau de bunica, eu zilele astea nustiu de ce dar mi-am adus aminte de bunicii mei si am plins de dor, ei au ft ca mama si tata pnetu mine pina in ultima zi de viata a lor.

Jade, pitika mea nu are denivelrai acum la caputi dar le-a avut si ea pina cred pe la 11 luni si eu tot stresata am ft pina am intrebat pe unul pe altul si ma linistit ca se forfeaza coputul in timp sa nu ma stresezi si acum cind am citit postarea ta am verificat-o si nu mai e
May bine ati revenit din vacanta, si pentrecere frumoasa micutei Bea.

Lena imi pare rau de pitika, cred ca din MD ati luat virusl, ca aici a ft o epidemie in copilasi cu viroze. DAca se simte bine nu o mai chinui cu analizele, o sa i le faci si mai tirziu ca e stresant pentru ea. Eu imi aduc aminte cind am stat in spital cu urticaria urita, nici nu mai vreau sa va povestec prin ce am trecut cind ii punea cateterul in picioruse, plingeam si eu , recunosc sunt slaba asa imi e firea, si ea ma tinea cu minutele de git si striga cit o tinea gura MAMA, se zbatea ca pestele nu puteau sa i puna cateterul , la un moment dat am refuzat sa o chinuie si sa puna injectie, asa si a facut dar efectul a ft mai greu asa ca dupa ce sa linistit un pik au reusit sa i puna si la al doilea piciorus
E groaznic sa iti vezi puiul chinuindu-se asa.

Dbunny ma bucur ca ai un sot atit de puternic linga tine, al meu iese incetisor din salon daca vede ceva ca nu ii convine si asteapta nustiu daca e slab, dar nu suporta mi-a zis. Eu sunt cea slaba si tot adata cea care ma imbarbatezi singurica

Bujo citesc cu mare placere postarile tale, si eu sunt vrajitoarea in casa, mai alesc cind vine vorba de medicamente adminstrat la cea mica, sau cind e vorba ca nu e voie sa faca un lucru care face rau sau nu ii permit sotului sa o ea afara la niste copii care mereu sa dau se o pupe si eu refuz sa intre in contact cu ei...stiu ca sunt poate mai timpita de felul meu si o apar dar nici nu vreau sa mi-o baleasca orisicine, nici socrilor nu le dau voie sa o sarute, doar eu si sotul si atit

Despre olita, ce sa va spun, ca eu nu o invat sa stea sa faca tot, eu uit mereu dar de fiecare data cind o pun pe olita ea face si kk si pisu. Nu insist si nici nu ascult ce imi zice soacra ca am sa o tin in pampers pina am sa o marit..EI SI CE? am sao tin treaba mea ce fac cu copilul meu.......nu accepta sa i spun ca nu se recomanda atit de devreme sa asezi copilul pe olita...si iar se incepe predica ca ea pe ambii copii ia pus de la 7 luni deja nu mai spala scutece....nustiu eu ce fel facea de la 7 luni daca copilul meu la 7 luni nici macar nu sotea ceva de kk sau pisu...povesti cu zmeu eu le numesc

Zubi si eu simt nevoie de socilizare, eu mai ies cind lucrezi interpretor, insa nu imi e destul ca ea imi fac treaba si gata, dar unde stau eu, nu am cu cine sa socializi sunt multi noi veniti in zona noastra si pina ne vom cunoaste, vorbim doar cu catelul si pisika vecinilor

Nana sunt deacord cu tine despre imunostimulare, fiecare copil isi creaza imunitatea diferit insa nu e nevoie de intervenit cu ajutoare gen vitamine etc.

M-am scapat la scris, sper sa cititi



Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput