Strugurasi de sept-oct 2011 *70* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade ..
Elena are capu envelat , cum zici tu, si in spate are o bomfa, insa dr a zis ca e normal..
Cadem si noi insa in mare parte in fund sau pune palmele jos.. insa acum e f slabita si cade des, si alaltaieri a dat cu capul de comoda de TV, pe langa cucuiul obligatoriu si-a crepat si pielea de pe frunte.. iti dai seama ca era sa lesin cand am vazut-o cum da cu capul de coltul mobilei, am crezut ca si-a spart dintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

JADE eu cand il mangai pe capusor simt ceva. "damburi" dar nu imi fac griji. Oasele capului se mai aseaza - nu mai stiu pana la ce varsta.
Cucuie inca nu avem. Dar nu se stie niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

BUJO nu e asa ca gasesti in tine resurse nebanuite ca mama? Doar noi avem puterea sa zambim si sa tinem capul sus cand ne e greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Jade ... asa este si caputul lui Robert ... cu denivelari ... dar medicul zice k este OK!!!

Stai linistita!!!

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, multu de intrebare
am fost si azi la medic, avem rosu in gat, am dat analize sa vedem dak e viral sau bacterian.
am dat si fierul
petrecerea se amana :( imi pare rau ca nu o sa ii pot face ziua de nastere. deja planificasem tot.
o sa o facem in trei :) oricum o sa decorez camera o sa fac cam 80% din ce planificam, doar ca fara copilasi nu o sa fie la fel de fun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna!

Se pare ca toate ne confruntam cu aceleasi probleme: sotii slabi de ingeri, copiii dificili la admininstrarea de medicamente.

Si la noi sotul este cel care intra in panica cel mai repede si se ratoieste la mine, cum ca chinui copilul, nu vad? Si pana la urma sfarsesc prin a fi cea mai groaznica mama din lume....Si cand am avut cea de-a doua operatie , am ajuns de am tipat la el, mi-am luat copilul in brate si mi-am tocit sandalele pe holurile spitalului....ca vezi Doamne, plange copilul si ii deranjeaza pe ceilalti...ete nah, si ce???...Pana si branula i-am scos-o eu la baie, ca asistentei i-a fost frica, vazandu-l cum ze zbate si plange...(Razvan, nu sotul...:)))) )

Sei , ma bucur ca Elena se simte mai bine. Off, ce urate sunt infectiile astea...

Uff, s-a trezit Razvan... Sper sa ma lase sa trimit mesajul inainte sa se stearga...

O sa revin cu ce am mai vrut sa spun,mai incolo...sperrrrrrrrrr..


Va pup pe toate si week-end frumos...celor care muncesc...si nu numai :D

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

wEEK-END FAIN FETELE!
Va tuc si sa auzim numai de bine!!!

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

toti strugurasii bolnaviori

Si eu ii dau tare greu medicamentele cu lingurita, ca nu sta nicicum. Si folosesc seringa de la nurofen, il chem la mine, deschide singur gurita, ii dau pe bucati, ca sa nu se sperie, daca mai curge pe langa, asta e...
Cu aspiratul nasului, la un moment dat statea, acum plange de cum vede aspiratorul, si daca doar fac curatenie. De sot nu ma pot plange, ca eu il tin, el aspira nasul, cand i-am facut aerosoli tot asa, ma ajuta si stie ca nu il chinuim pe copil, ci il ajutam sa se faca bine.
Are si flavius o tuse uratica acum, nasul nu mai curge, temperatura nu... ii dau stodal, dar cred ca o sa iau plantusin.
Cu medicamentele nu sunt nici eu mare prietena, dar daca trebuie...trebuie. La dinti, cand avea dureri mari, i-am dat nurofen. O jumatate de doza, intr-adevar, si doar seara.

Lali, tu ziceai de intarit frisca, cu lamaie?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

pup si imbratisez toti strugurasii bolnaviori, dragii de ei mi se rupe sufletul:( ...si eu ma tin ferma cande vb de bienle lui de medicamente..ca mi-e mila, mi se rupe si sufletul, io sutn asa si daca are diaree, ma gandsc ca sarmanul ayan sufera poate il doare burtica....

Jade si ayan are capul cu denivelari, e normal..iar cu cazaturile loviturile, asta e perioada pana se tine ei perfect pe picioare, ce ma mai panicam si eu la cea mai mica lovitura..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Jade, lovituri, cazaturi, cucuie vor fi destule.
Flavius luni si-a dat cu nasul de rama patului de are o taietura frumusica, ma bucur ca nu si-a spart nasul. De cazut din pat...inclusiv pe spate a cazut pe jos, ca statea in fund chiar pe margine.
Si se impiedica mereu, iar cand e obosit, cade din picioare. Asta e, invata, si trebuie sa invete si sa cada corect

Mergi la inceput