Strugurasi de sept-oct 2011 *70* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sei, gata v-ati facut bine...

Da, recunosc ca mananca bine acum

Jade, pai este simplu.Pun praz, este super dulce(ceapa), ardei, morcov si dovlecel(daca este mancarica de dovlecel)sau cartof(daca este de cartof)sau conopida(daca este de conopida) sau orez(daca este de orez)in apa cu putin ulei(am renuntat la unt) si le las sa fiarba bine( intr-o ora se fac) si la sfarsit pun putin bulion si o mai las sa fiarba 10 minute, si gata.Eu o fac mai zemoasa ca mai pun si zeama si painica sau daca vrei o lasi sa fiarba bine si o faci scazuta.

Dar, anastasia le papa facute cubulete si daca se bierb bine se mai farama.Mie mi-a placut mult mancarica de conopida.Si ei.

Azi ii fac supa de spanac (fara carne)si orez cu ficacior.Asta pentru maine si poimanine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach, de ce ai renuntat la unt? Stii ca uleiul la temperaturi inalte devine toxic pt organism? Cu grasimile animale nu se intampla asta.

uleiul se adauga in mancare la sfarsit cand aceasta scade sub 40 de grade celsius. adica atunci cand e numai calduta.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Oana stiu ca ai mai spus si sa am facut pana i-am dat ou cu unt si mi-a vomiat am renuntat.


Fetelor pai Anastasia mananca asa ca alearga mult si i se face fomita.Zic si io nu stiu sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach, ou cu unt deodata e prea mult pt ca sunt grase amandoua insa ou separat si nt separat sunt f in regula si le poti da fara grija.

important e sa nu amesteci grasimile intr o singura masa. mai corect de atat sa nu fie cantit de grasime prea mare pt o singura masa.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Eu am lipsit o perioada deoarece mi-a decedat bunica duminica.Azi e prima zi la serviciu si am avut treaba pana la ora asta ca n-am avut timp nici macar sa va salut.
Noi suntem bine.Am vazut ca Ela e bolnavioara.Doamne ajuta sa te faci bine cat mai repede.
Hayat si tie iti trimit o mare imbratisare.
Doresc multa sanatate si celorlalti strugurasi care sunt raciti.
jade
Urez La multi ani tuturor strugurasilor care si-au serbat ziua de nastere in perioada cat am absentat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Noi de ieri cu febra (cand spun febra nu vb de 38, ci de peste 38,5 :)) ), I-am dat azi noapte la 2 panadol k era 39,3 si a inceput sa planga.
Azi s-a trezit cu 38 si un pic apoi iar a crescut la 39 si
I-am dat cand am vazut k e apatica.
Acum e mai bine.
Sanatate la puiuti

Hayat, imi pare bine ca ai revenit. Pupici

Maia sta pe oala intre 3 si 5 secunde, cat dureaza un pisu si la kaki in jur de 1 minut...
eu sunt sigura ca acest lucru este foarte ok pentru ea, pentru ca ea vrea la olita. de dupa ce vreo 3 saptamani se cerea la fiecare kaki si pisu de o sapta de zile (de cand ne=am intors din md) nu se cere (decat foarte rar) si refuza sa stea pe olita. no prob, stiam ca o sa avem si perioade de regres. O schimb, ii spun ca a facut pisu, ca mergem sa ne spalam si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut

vad ca toata lumea cu febra, Zoe avea 39,5 dupa o doza ratata de nurofen ca nu vrea sa il ia. Si eu ii dau tot supozitoare ca nu pot deloc cu siropul si nici pe astea nu le tine. Cred ca e racita ca are mucozitati si sora'sa e tusitoare si mucoasa si tot asa.

sanatate la micuti si la cei mari sa ii poata avea in grija pe cei mici, pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Camady condoleante.
Sei sa stii ca o sa se mai tina o perioada scai de tine. In general cand sunt bolnaviori sunt mai dependenti de mami. Ma bucur ca sunteti mai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Toti strugurasii sunt bolnaviori ???

Si Noura a avut febra azi, 38,3 nu i-am dat nimic ca era vioaie cat de cat ,se mai juca ,mai papa rontaie cate ceva si asa a treCut ziua.
Eu pun totul pe seama vaccinului de saptamana trecuta,sper sa nu ma insel si sa fie vreo raceala.

Pup toti strugurasii si sa se faca bine





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

'neata!
Pupam strugurasii bolnaviori.
CAMADY condoleante!

Eu sunt obosita rau... Nu imi mai ajunge somnul. Bine ca vine weekendul.

Mergi la inceput