Merita sa iau o masina de spalat vase?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Lavi, sa o stapanesti sanatoasa!


Vicky, Printzesone and BB (26+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Asta e masina mea ;-)
a fost cadoul de ziua mea,imediat de 2 ani o gazduiesc cu mare drag .


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumesc, mcoca! La fel si voi!

Alex@Sara super tare, deci te-am prins! Poti sa-mi raspunzi cat de cat la intrebarile de mai sus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea
am mai luat si un deodorant de masina de spalat vase, de la DM.



Mai stii cum se numeste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lari_ruseti spune:

Felicitari, Lavi! Sa o stapanesti sanatoasa!
O sa vezi ca va deveni cel mai important obiect din bucataria ta.
O zi buna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea
am mai luat si un deodorant de masina de spalat vase, de la DM.



Mai stii cum se numeste?



Nu mai stiu...numa' ce-am zis ca am aruncat ambalajul, dar nu aveau decat 2 feluri.

www.dm-drogeriemarkt.com/cms/servlet/segment/de_homepage/denkmit_home/produkte/produkte_kueche/produkte_kueche_maschinengeschirr-reinigung/12064/denkmit-spuelmaschinendeo-gruener-tee-und-zitronengras.html" target="_blank">UITE-L AICI pfiu, cat l-am cautat
si l-am incercat si pe www.dm-drogeriemarkt.com/cms/servlet/segment/de_homepage/denkmit_home/produkte/produkte_kueche/produkte_kueche_maschinengeschirr-reinigung/12052/denkmit-spuelmaschinendeo-zitrone.html" target="_blank">ASTA

parca asta galbior era mai persistent...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

In masina de spalat vase merg si oale emailate cu smaltul putin ciobit?

tigai de teflon spalati?

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Lavi, eu bag TOT. Daca nu se spala la prima tura, le mai las o data. Pe oale, tavi, tigai, dau cu un puf in care am pus otet, ca sa mai ajute un pic :).
Te-ai lamurit cu filtrul ala?
Toate masinile au. Daca vesele au resturi pe ele, se depun pe filtru. Al meu e f usor de curatat : il scot de acolo, il scutur bine si gata. Peria si etc o data pe luna, la spalatul masinii. Daca mi s epare ca e slinos, dau cu un degresant, si in bag asa la loc.


Vicky, Printzesone and BB (26+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Raspund si eu pt cine mai e in cautare de masini de spalat vase.
Noi avem o masina de spalat vase de 8-9 ani de zile, de cand s-a nascut primul copil si ne-am dat seama ca s-au inmultit vasele de spalat, iar timpul nostru "liber" a intrat la apa.
De cand am dat comanda pt mobila de bucatarie, am prevazut 2 dulapuri: unul de dimensiunea masinii de sp. rufe si unul pt masina de sp. vase. Usile si rafturile celor 2 dulapuri se scot si ramane local exact pt masinile de spalat.
Am facut si instalatia de tevi pt cele 2 masini de spalat cu robineti, cu tot ce trebuie.
Masina de sp. rufe n-am pus-o nici in ziua de azi in bucatarie, dar pe cea de vase da.
E f utila, dar acum imi pare rau ca n-am luat una mare, ca nu prea ne mai ajunge cea pe care o avem, un Indesit IDL42 (are aprox. 40 cm latime). Deja m-am gandit ca atunci cand s=o strica, sa cumpar una din aceea mare. :)
Consumabile iau de la Auchan sau DM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Super, Lavi! S-o folositi sanatosi!

Si eu am inaintat putin cu planurile mele. Ce a fost mai greu am realizat: l-am convins pe consort! In schimb am cazut amandoi de acord ca momentan nu avem cu ce, dar deja am rezolvat problema mobilei in teorie. A fost mai mult o bariera psihologica din partea mea ca nu-mi venea sa ma lipsesc de niciun corp de mobila, dar am trecut peste asta deja ca am vazut ca am alternative ok.

Mergi la inceput