ce calmant folositi pt gingiile gata de eruptie?

ce calmant folositi pt gingiile gata de eruptie? | Autor: stanotilia

Link direct la acest mesaj

ce calmant folositi atunci cand la bebe ii dau dintii?...Eu am o fetita de 6 luni si o dor ingrozitor gingiile.. I-am cumparat fel si fel de inele de dentitie..dar as vrea si alte pareri de la mamicile experimentate...Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Pt dintii gata de eruptie am folosit gengigel, iar inainte i dadeam cu dentinox sau calgel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!

La primul copil am incerrcat de toate : camomilla ( homeopatic) , dentinox, calgel(cred ca asa se chema) , jucarii reci de molfait , urofe dat la durere cad nu putea dormi ... Cel mai bie mergea "luat in brate" , legaat,si intr-un final adormea.
La al doilea nu am mai aplicat nimic"fals" , nici un gel ,nimic, ci i-am dat sa suga foarte des si asa se calma,isi calma mancarimile si durerile gingiei. Ii dadeam sa "rontaie" chestii tari ge coaja de paine, biscuiti de casa mai duri ,clasica ceapa verde . Dar bebele tau are 6 luni,nu stiu daca e diversificat. A,si mai rotaia degetele noastre toata ziua.

Nu stiu daca te ajuta cu ceva ceea ce am facut eu, poti alege ceva de acolo sau u . Rabdarea multa si multa empatie fata de durerea copilului,intelegerea ei, pot face ueori mai mult decat u gel .

Mergi la inceput