Abdomen Xtraplat (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Buna de dimineata! Ce mai faceti?

Eu m-am sculat azi cu o maaare febra musculara de la Pilates-ul de luni. Nu inteleg cum naiba de mai fac febra dupa 1 luna de sport constant. Adevarul este ca de fiecare data instructoarea foloseste alte si alte exercitii si poate ca asta ar fi cauza...

Azi am taeBo, dar nu cred ca ajung la sala, asa ca bag acasa cu prietenul Billy B dupa ce culc fetele.

Sunt f cuminte si happy ca m-am stabilizat la 59Kg. Stiu ca Marina ar fi ingrozita de greutatea asta, eu insa sunt f OK, arat bine, sanatoasa si nici nu-mi cad fata sau sanii cum se intampla cand scad sub...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

As intra intr-o depresie profunda sa am 59 de kg

Si asa 57 imi stau in gat dar dupa o luna de insanity s-au aranjat rezonabil. Le dovesesc eu cumva.
Sapt asta si cealalata o iau incet ca vine CEO-ul si suntem ca la armata, cred ca o sa verifice astia si cum ne taiem unghiile, suntem convocati in wk la repetitie, zau daca pricep de ce atata nebunie, ori ii arati omului situatia reala ca stie si el ca nu suntem la pension si discuti deschis problemele locatiei ori vopsim leopardul pe ultima 100 de metrii sa ii aratam ce misto e in Angola.
Dupa ce pleaca o iau cu Insanity de la capat si cu muaithay, abia astept:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, sa-ti mai zic si ca eu am numai 1.67m?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

m-ai convins caro, nu te cer de nevasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Marina si Caro -

Ce frumos ca sunteti inalte - eu sunt miniona

Ma bate gandul sa ma apuc si eu de pilates. Pana una alta, astazi ma duc la un yoga-date . Combinam utilul cu placutul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Coraly, m-ai omorat cu gogosile. In weekend fac gogosi. Mama avea o reteta cu iaurt, ieseau foarte fragede. :)

Referitor la banane, noi am avut banane din alea mici intr-un concediu si acum cele normale ni se par fara gust. Cumparati din alea mici cand gasiti, sunt super gustoase, atat de aromate.

Conserva de peste ar trebui sa gasiti si la borcan, noi cumparam de la Crown Prince, pt cei care sunt in US. Sunt foarte gustoase dar bineinteles cu tone de sare ca orice conserva.

Despre mine nu pot sa va zic prea mult, am mancat rezonabil, zic eu :), si fac multa miscare in competitia mea de mers pe jos. Am promis ca fac doar 5 km pe zi dar am auns sa fac 10 km cel putin. M-am obisnuit, ii fac pe parcursul zilei si nu dintr- data si nu mai sunt extenuata. E parte din viata mea acum. Sunt nebuni la lucru care fac 20 km pe zi, nici o sansa sa castig.

Fetelor bucurati-va de viata fara sa deveniti obsedate de ce mancati si ce respirati. Va spun asta din cauza experientei pe care am avut-o cu o prietena despre care pot sa spun ca traia super sanatos, renuntase si la masina, se ducea la lucru cu bicicleta. Ei bine, era foarte sanatoasa la 45 de ani, numai ca a murit calcata de o masina in timp ce se plimba cu bicicleta anul asta. Sa stiti ca mie mi s-a parut viata ei trista, Nu s-a casatorit niciodata, nu a avut copii, nu avea vacante, cu fetele nu mai iesea anymore ca nu putea sa gaseasca nimic de mancare sau de baut sanatos la restaurant, prietenii se rarisera. Traia acolo in casuta ei, masurand ce manca si miscarea pe care o facea in fiecare zi...sper din tot sufletul ca a gasit bucurie si liniste in asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Alice - wow, 10 km pe zi e super! Continua!

Da, interesanta si la obiect povestea. Imi pare rau de prietena ta. E clar, deja cand nu mai iesi cu prietenii din cauza asta ( pana la urma poti sa iesi si sa nu mananci ) e o problema. Cred ca e de fapt ca si cu anorexia - nu atat o problema cu aspectul fizic si frumusetea, cat cu nevoia de a controla cursul vietii.

Si eu gandesc ca tine - incerc pe cat posibil sa mananc sanatos, dar nu fac din asta singurul meu scop in viata. Haha, aseara am avut 2 cine. Una acasa inainte de yoga, una dupa yoga - daca m-a invitat date-ul, iarasi nu am putut sa refuz . Macar nu mi-e foame de micul dejun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hop si eu. Sunt in fata cu un ceai Sveltaflor, e din tot felul de plante amestecate. Cica e diuretic si ajuta la slabire.

Am primit acum 2 zile o veste foarte buna. O prietena si-a facut abonament la salile din lantul de unde merg eu. Si vine si cu fata ei care are cu un an mai mult decat mijlocia mea. Asa ca am trecut la treaba. Am fost marti impreuna si avem si azi programare. Copilele se distreaza intre timp. Noi biciclim si trece mai usor timpul cand ai companie. Azi mergem la zumba.

Ioachimule ce viata palpitanta ai. Asa da
Alice, chiar ai dreptate. Nu ma vad insa vreodata atat de disperata cu stilul sanatos incat sa nu ma bucur de o mancare buna intr-un restaurant. Asa cum coprul are nevoie de hrana buna asa si mintea are nevoie de momente placute, de iesiri in grup, de ceva mai multa libertate chiar si la capitolul hrana.
Marina, pai daca tot esti in tarile calde hop si leopardul dupa gard. Bafta!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

la mine teoria asta nu functioneaza, nu pot sa fiu cu kuru in 2 luntrii...
imi aleg anturajul cu grija ca sa elimin situatiile neplacute; ultima data cind am iesit la o terasa cu niste colegi de breasla care nu au tangenta cu healthy lifestyle, mi-am blestemat zilele...in primul rind ca genul asta de oameni au tendinta sa critice sau sa se uite la tine cu compasiune cind le spui ca nu bei si nu maninci carne cu hormoni/ antibiotice, prajeli si MSG, etc...pe de alta parte au dat toti ochii pe spate cind le-am spus ca mai am nitel si fac 40 - ei la 30 avind burti, riduri si cearcane.
am comandat totusi niste french fries si o bere Stella ca sa nu ma uit in gura lor cind maninca hamburgeri...am fost afumata de tigarile celor dimprejurul nostru ca nu puteam sa respir si m-am ales cu durere de stomac de la cartofii aia...in final am plecat devreme si catranita ca n-am avut nici un fun si mi-am pierdut vremea aiurea.

am noroc totusi ca am si prietene pe aceeasi unda cu mine si mergem la restaurante raw sau vegan unde gasesti delicii sanatoase... mincarea cu adevarat buna imi bucura si trupul si sufletul deopotriva.
cind esti pasionat de ceva nu se cheama obsesie se cheama hobby ;)


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

A, pai stati putin

Ca nici eu nu ma las prada presiunii din jur, plus ca si eu am noroc de prieteni relativ sanatosi

V-am zis ca si cu crush-ul ma duc la hiking, yoga, squash si alte d-astea

Sau daca ma duc la restaurant cu colegii, nici eu nu o sa comand numai cartofi prajiti sau hamburgeri. Da, mananc cartofi prajiti poate de 2-3 ori pe an. Sau, pizza de 5 ori. Dar in rest, moderatie si in general comand chestii relativ ponderate.

Ca exemplu, ce am mancat pe la restaurante in ultimele 2 saptamani:

1. Supa vietnameza vegetariana pho - zeama, taitei de orez si niste vegetale pe dinauntru. ( asta a fost a doua mea cina de ieri ).
2. Gratar de somon cu garnitura de linte si rosii.
3. Gazpacho din rosii ( si cu pepene )
4. Desert - fructe proaspete cu putina branza ricotta si migdale
5. Quinoa cu seafood si salata
6. 3 feluri: salata cu otet balsamic ca dressing; somon cu legume curry; serbet la desert
7. Sushi si salata din alge

E clar, nu e nici super-clean, dar nici chiar ingrozitor nu suna, nu?



Mergi la inceput