Abdomen Xtraplat (57)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Vezi, Marina, sportul e cel mai bun terapeut

Azi ma duc iar la Pilates. Abia astept! Femeia aia are o colectie intreaga de exercitii inimaginabil de solicitante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

hello, am intrat rapid sa va salut..
io-s in grafic, sport la greu cu doi nebuni - Shaun si Bestia - , mancat regulamentar
nu am timp sa mai dau pe aici din cauza de bebelus mergator-incepator.. imi ocupa tot timpul
ma tot uit la el si nu stiu cand au trecut 8 luni de zile..
s-a facut baietel mare, frumos foc de-mi vine sa-l mananc, cuminte ( cu mici exceptii ), merge pe langa pat, cade, plange, danseaza, vorbeste pe limba lui toataaaaa ziua si a inceput sa zica ma-ma-ma

va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Mai dau si eu un semn de viata. Am insistat sa fac mai multe flotari saptamana trecuta si am reusit sa ma accidentez Si acum ma doare mana si spatele pe dreapta.

Alice, revin la studiul despre arsenic in orez. Stii cum ne putem da seama de nivelul lui. Ca pe etichete nu am vazut. Si apai ce putem face in afara de a-l spala seerios inainte de folosire?
Sophia, ce sportiva esti
Ioachim, ai disparut? pe cand logodna ?

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Yuhuuuuuu! yuhuuuuuu!
Zumba Zumbeeeraaaaa!

salutare dragelor,
am revenit, cu alta dispozitie. Am descoperit de curand Zumba si sunt suuuuuper-incantata.
Asa ca in programul meu saptamanal in moment sta: Zumba (2x), Step-Aerobic(1x) si Pilates(1x). Zumba fac cu o prietena la ea acasa, cu acel Wii-device. Mi-am luat insa albumul Zumba (Exhilarate) si mi se pare super-cool: 7DVDuri si 2 Hantere, inclusiv un DVD de Zumba toning! Si daca tot am setul acasa o sa incerc sa fac zilnic Zumba.

pupici si sper cu post-ul meu sa mai reactivez un pic acest forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!
Nimeni pe baricade? Sau stati numai pe la sala?

Ele, felicitari mami! Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos, cuminte, necolicos. Ah, si sa fie baietel asa cum sperati.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Neata!
Nimeni pe baricade? Sau stati numai pe la sala?

Ele, felicitari mami! Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos, cuminte, necolicos. Ah, si sa fie baietel asa cum sperati.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)





Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Ela - felicitari!

Otilia - bine ca ne-ai mai trezit tu.

Eu ce sa zic, am avut 1.5 luni super stresanta cu o gramada de schimbari, Dar cred ca toate sunt bune! Adica eu le-am dorit pe majoritatea. Am schimbat multe in viata. M-am mutat, mi-am transferat slujba oficial la NY, ma mut din nou in curand, date-ul e de treaba, dar ma enerveaza rau de tot ca din cauza lui ajunsesem sa dorm zilnic 5 ore/noapte, m-am relocat din cauza de uragan, si acum lucrez in alt stat, pana sa ma mut am stat pe la prieteni cu 2 boccelute , haha. Ceva probleme dentare.

In fine, sunt super fericita ca mi-a reusit transferul la NY!

A, intre timp, fostul sot a incercat in continuare sa ma recucereasca...si m-a tentat putin, trebe sa recunosc...

Asadar, nedormind si fiind stresata, m-am ingrasat ceva. Cred ca de pe la vreo 48-49, am ajuns pe la 51-52. Nu ma cantaresc ca nu-mi sta in fire, dar simt la blugi.

N-am mancat neaparat nesanatos, dar am mancat muuuuuuuuuuuuult si intruna ca altfel nu aveam pic de energie daca nu dormeam.

Fara pic de sport ca nu am avut timp cu toate schimbarile.

Vreau 50. Asa ca acum incerc sa remananc normal si poate de saptamana viitoare sa ajung si la sala 1-2/ori saptamana.

Asa ca de vreo 2 zile am reinceput sa mananc normal - tot putin mai mult decat de obicei ca am inca nevoie de energie, dar mai ponderat.

Nici nu va imaginati cat pot sa hap-hap cand sunt obosita, haha

Va pup fetele ---- ce mai faceti voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:


Deci menu-ul de azi:

MD: Banana + cafea cu lapte degresat

P: Salata de la o cafenea ca lucrez remotely cu avocado, ou, greens, rosii, nuci, etc
Supa de fasole

Gustare: banana + mar

C: Ma duc la Chipotle, stiu ca nu e neaparat cel mai sanatos, dar nici super-rau nu e --- mancare mexicana cu orez, si multe vegetale si avocado - varianta vegetariana. Ca sa ma laudati, nu pun branza si smantana . Dar de-abia astept sa haplai toata portia.

Daca mai mi se face foame de altceva, mai am niste iaurt grecesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Wow, Ioachim, NY-niiice! Am fost anul trecut si chiar ma gandeam ca daca as fi ceva mai tanara si fara copii, acolo mi-ar placea sa lucrez! Cu fostul sot eu zic ca merge 1 tura asa de pofta, da' cam atat, in rest banuiesc ca pierzi vremea, ca doar ai stiut tu de ce l-ai lasat de prima oara, nu? Si lipsa de somn ingrasa, sa stii.

Panseluta, ce activa esti! Eu mergeam la Zumba la sala, dar dupa ce mi-am scrantit glezna si nu mi-a trecut durerea cu saptamanile mi-a fost teama sa ma mai duc.

Otilia, how's life?

Ele, felicitari pt bebelus! Noi botezam un baietel pe 1 dec si acum sunt in cautari de trusouri si alte cele. Abia astept.

Allure, te vaaad, te vaaad

Eu sunt civilizata, cred ca asta este cuvantul potrivit. Mananc sanatos si ponderat, am fost in vacanta in Grecia si m-am mentinut f bine, desi am gustat si placinta greceasca, si inghetata. Insa am mancat micul dejun exclusiv fructe zilnic si in rest multe salate, peste, iaurt...

Merg la Pilates de 2-3 ori pe saptamana si imi place la nebunie. De fiecare data este alt program, nu e niciun fel de rutina si ma multumeste. Peste cateva luni voi vedea ce mai fac, deocamdata e f bine asa. Merg si la masaj de 2 ori pe saptamana si ajuta fantastic la tonusul pielii si hidratare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Carolina, life is life, full of challenges

Eu sunt prinsa la maxim cu doua proiecte la servici, documente, desene, sedinte, mult in loc sa stau in biroul meu sa-mi fac treaba. Si cu fetele s-au nimerit toate acum. Sedinte cu parintii, una la dentist, una la verificare de doi ani, ba o aniversare. Hai ca incep petrecerile de Craciun, aniversarile capritelor mele si se termina anul acusica. Imi e greu sa strecor sportul in asa hal de program. Vestea buna e ca mi-am pus geanta in masina, deci sper chiar si acum

Ioachim, dar chiar n-ai timp de plictiseala. Acum esti mai departe de date daca te-ai mutat la NY? Oricum am prins ideea, schimbi orasele, partenerii apai normal ca trebuie sa iei o pauza sa digeri aceste schimbari.

Allure, si eu te-am vazut prin zona, chiar azi

Daca tot am in cap numai tabele ma gandeam ca mi-ar conveni sa am in format electronic tabelele cu profilele hormonale din The Hormone Diet si sa bag punctajele la fiecare sa vad cum oscileaza sumele de la final. Ce ziceti, m-ar ajuta sa o comand ca epub sau pdf? Se poate copia textul din tabele intr-un Excel?

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput