FIV cu Dr. Dragos Albu 67

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

rlk, angi sperante mari nu-mi fac dar poate..poate!!! daca pana maine dimi nu se intampla nimic, ma duc la un beta ca sa stau linistita. nu de alta, orice sa fie dar nu vreo extrauterina!

annika, da-i totusi un sms lui dr A ca pe ala macar il vede si sigur raspunde. sper sa-ti fie bine!

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit, laparoscopie(salpingostomie stanga), urmeaza FIV 2 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Dragele mele, nu am mai scris demult dar am fost aproape de voi.
Felicitari gravidutelor cat si mamicilor.
Ali sa-ti traiasca baietelul, este superb.
Ai ramas alaturi de noi si ne-ai incurajat de fiecare data. Jos palaria!

Anika, cand am avut maroneli dr.A mi-a dat 4x Duphaston prima data iar apoi cate 2 la 6 ore plus suplimentare de Utrogestan 200 mg adica 1 la 6 ore.
Pt. dureri No-spa la 8 ore si Uscosin la 12 ore.
Nu astepta dupa dr. Albu, sun-o pe Lucia sau da-i mail. Ea o sa reusesca sa obtina un raspuns.


Pup toate doamnele fara exceptie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

mercic Qiao, tudoralexa13 si cri
am sunat-o pe Lucia care m-a expediat in 2 timpi si 3 miscari: ati ramas insarcinata deci acum apartineti de Materno-Fetala. Vorbiti cu d-nul dr.
I-am trimis lui dr. A un SMS (de fapt 2 ca deh asa a iesit): i-am zis ce s-a intamplat, ce am luat pana acum, iar acu' astept un semn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Annika nu te mai panica ca nu-ti face bine..si cam curios cu Lucia, ca te-a repezit mie mi-a vb mereu foarte frumos ...si de ce nu ti-ai luat concediu pana acum? eu nici n-am inceput bine tratamentul ca i-am si cerut concediu Luciei mai i-mi iau si fara plata ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ebr spune:

Buna ziua , scumpe doamne
am si eu o intrebare , daca ma puteti ajuta
dupa schema pentru fiv cand ar trebui sa-mi vn cm-ul ? Trebuia sa am punctia pe 21.09 , dar nu am raspuns la tratament deci.....

2 diphereline , 2 clexane 0,4 , 2 menopur , (toate tinute in conditii optime ) le ofer(daruiesc) unei persoane care are nevoie . Bucuresti , zona Afi Cotroceni

Va multumesc frumos si va doresc ca toate dorintele sa vi se implineasca ! Bafta !!!!!


elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Annika, uf, pai asa te lauzi? Ieri intrebai de medicamente, asa fara motiv, si azi te pui pe prostii... Imi pare rau ca ai probleme... Ti-a raspuns dr.?

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ebr spune:


@ Buna ziua , scumpe doamne
am si eu o intrebare , daca ma puteti ajuta
dupa schema pentru fiv cand ar trebui sa-mi vn cm-ul ? Trebuia sa am punctia pe 21.09 , dar nu am raspuns la tratament deci.....

2 diphereline , 2 clexane 0,4 , 2 menopur , (toate tinute in conditii optime ) le ofer(daruiesc) unei persoane care are nevoie . Bucuresti , zona Afi Cotroceni

Va multumesc frumos si va doresc ca toate dorintele sa vi se implineasca ! Bafta !!!!! @

4 menopur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

liza, n-am primit nici un raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Annika nu te stresa te rog. Asculta ce au zis fetele adica Duphaston minim2/zi, creste doza de utrogestancu 200 sau chiar 400/zi, Nospa, Vitamnie B, Magne B6 si stai la pat. Repausul e esential in sangerare. Ia-ti medical daca e cazul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

anikka,
eu am patit-o cu petele maronii, ba chiar cu sangerari, mai ales in saptamana 6 de sarcina. (petele maronii le-am avut inca din saptamana cu beta hcg-ul de confirmare). Ulterior am aflat ca erau din cauza placentei joase, dar, mai pot insemna si lucruri mai putin bune...
nu trebuie sa intri in panica, dar nici nu-i de glumit cu ele. eu am primit asa:
"- Duphastone 4 comprimate (pe toate 4 odat#259;) acum, dup#259; care lua#355;i cāte 2 la 6 ore. Nu le īntrerupe#355;i, chiar dac#259; īnceteaz#259; sāngerarea
- No-Spa Forte - 1 comprimat la 8 ore
- Uscosin - 1 supozitor la 12 ore." (citat din mail Lucia).
Si am continuat si cu 4 Utrogestan pe zi.

tudoralexa, saru'mana si !

doamne luptatoare de la a la z!

LE: ahaaa! acum inteleg de ce tot apar diezurile si numerele in unele mesaje... ca aici nu ne folosesc diacriticele!!!

mami de Gabriel din 2 iulie 2012
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii: trompe obturate, anovulatie, ovare polichistice, MTHFR C677T pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput