Licurici gradinari - ianuarie-februarie 2009 (170)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Doamne Ajuta Sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Off, ce vesti
Porumbita - Domne ajuta! sa fie bine cu socru. Sanatate tuturor

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

echipa de doctori considera operatia un succes pt. acest stadiu al bolii, dar neconcludenta pt. boala in ansamblul sau (trebuia totusi facuta pt ca ii cedau rinichii). Ramane in situatie critica, spera ca starea generala sa se amelioreze dupa interventia de azi si sa rezista inca 10-14 zile cand face operatia "mare" de curatare a necrozelor si infectiilor.
In concluzie trebuie sa asteptam, sa ne rugam si sa speram ca nu ii cedeaza organismul.



uf... nustiu sincer cum papuci mai fac fata la inca multe saptamani de asemenea stres!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Porumbita, Doamne ajuta! Incearca pe cat posibil sa nu te mai stresezi. Nu ajuta nimanui asta si te poti imbolnavi si tu. Stiu ca suna simplu dar nu ai incotroDeci, focus si as cum mi s-a spus "take it one day at the time". Functioneaza. Priveste copii si concentreaza-te pe ei.
Rox, la noi e nebunie mare, al mic e si mai si decat cel mare. Se impung si miorlaie si de cele mai multe ori am impresia ca pisoiul e mai agresiv
eh, o scoatem noi la capat
Sanatate la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
la multi ani sarbatoritilor de astazi, Mihaele, Mihai, Gabriele si Gabrieli!!
Porumbita, multa multa sanatate socrului tau. si voua la fel, sa fiti ok cu enteroviroza.
Daiopri, asa si la noi..... junioara mai agresiva ca ala mare. e, le-o trece si lor.... (poate...??)
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

sarbatoritilor de azi!

Porumbita multa sanatate socrului si tie multa putere!

O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

La multi ani si de la noi pentru toti Mihailii si Gavrilii!

porumbita ne rugam sa fie bine socrul tau!

Si la noi tot asa, a mica mai agresiva (mult) decat a mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty
Si la noi tot asa, a mica mai agresiva (mult) decat a mare.


Idem. Eu zic ca sunt asa pentru a compensa diferenta de varsta si de capacitati.

Porumbita, sanatate multa si putere socrului!

tuturor celor cu nume de Mihai, Mihaela, Gabriel, Gabriela!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

a doua zi dupa operatie a fost f rau; doctorii s-au temut ca il pierdem;
din fericire ieri s-a ameliorat un pic; primul pas pe panta pozitiva cum au zis ei; e inca cu risc maxim insa cu ajutorul lui Dzeu sper sa continuam asa;


nu prea am cum sa nu ma stresez; ma simt coplesita intre munca de la birou (proiectul ala de care v am mai zis si la care lucrez de multe luni e pe pct sa se concretizeze), alaptat, trezirile de noapte (eu nu stiu sa fac copii dormitori, victor la aproape 4 luni tot la 2 maxim 3 ore mananca noaptea), trebuile casei, Robert, drumurile fara numar la spital si goana dupa achizitionate medicamente/filtre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Porumbita, Doamne ajuta sa mearga tot spre bine starea socrului tau! Copii care sa doarma nu stiu nici eu, Eva are 10 luni si manan la max 3 ore... Dar tu trebuie neaparat sa gasesti o modalitate de a te odihni macar un pic, macar gaseste pe cineva care sa-ti faca treburile casnice, iar drumurile la spital si goana dupa medicamente mai impartele si cu alta persoana. te imbratisez!

Mergi la inceput