Licurici gradinari - ianuarie-februarie 2009 (170)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Micola, imi pare tare rau pt pierderea serviciului si pt ca ati avut probleme de sanatate cu Alexutu (bine ca e bine acum), sper sa se aranjeze toate asa cum va doriti! Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

salutari din frumoasa Romanie . Noi suntem acasa, rasfatati de numa'. Numai bine m-am vazut si cu Alexandra( jasmi), Iulia e mare si frumoasa si cuuuuuminte( asta comparand-o cu Ana mea).
Noi suntem bine, am ajuns pe 2 oct, am prins o vreme de milioane, ne-a ajutat Doamne Doamne sa ne bucuram si noi de o vacanta mine-meritata. Ana e foarte incantata de Romania, de bunici, de strabunici, de copiii de la bloc. E rasfatata,bunicii o adora si ii fac toate poftele.
La tara terorizeaza gainile impreuna cu Filip, cred ca nu mai oua vreo saptamana sigur.
La noi a inceput deja periaoda de: sunt mai cuminti separat decat impreuna cand fac numai boacane. Sunt atat de frumosi impreuna, rad, fac traznai, se alearga, se invart, cad si iar rad
Ana ii zice lui Crsti: "lasa tati ca venim si te luam si pe tine si venim inapoi in Romania".

imi e groaza de drumu inapoi de numa', si incoace a fost destul de geu, norocul meu ca am intalnit in Chicago un grup de 4 romani care au venit pana la Cj si m-au ajutat. Altfel nici la baie nu puteam merge in avion .

Am avut o botezat o piticuta frumoasa foc care nu a plans mult si s-a comportat f frumos. Am ramas f dezamagita in schimb, de serviciile oferite de biserica aici. Cred ca de venea Cristi cu mine am fi botezat fetita undeva la o manastire El sigur nu ar fi acceptat superficialitatea asta.


Veronica, nu vrei sa intrii si pe grupul nostru de fete pe FB? e vorba de grupul mamicilor din odisea lui Leo. E un grup tare dragut. Cristinele amandoua( Raicu si Stanca) fac parte si ele.


Multa sanatate licuricilor si sa ne reauzim cu bine de pe meleagurile americane.


BTW, Cristina(CRIS 30) cum sunteti? ati fost afectati de uragan??? Sper ca sunteti toti bine.
Miere voi???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Lisa, vreau sa ma inscriu, insa cum deja stii, sunt cam puturosica la postari sper sa ma descurc...
Distractie placuta in vacanta
Si la noi cea mai mare distractie e fugareala rad amandoi de se prapadesc. E atat de frumoooss
Micola - sanatate micutului Alex, in ce priveste greutatea si inaltimea poate ca va mosteneste...important e sa fie sanatos




" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'neata,

Patri du-te sa te vada un dr ceva, nu sta asa. Sanatate multa! Copiii ce mai fac?

Vero imi plac activitatile voastre, cand am timp o sa ma inspir si eu de la voi. Alice si Leo sunt 2 copii minunati

Porumbita cum mai e Robert? Sanatate socrului!

Ooo, lume noua, Micola cum sa nu te mai tinem minte. Imi pare rau de problemele de sanatate, bine ca ati scapat. Imi pare rau si de job, stiu cat de greu e sa gasesti zilele astea ceva stabil. Razvi nu mai bea demult lapte in fiecare seara, acum vrea ciocolata calda si eu ii fac lapte cu Nesquick, insa mai mult de o cana nu bea. Noi nu am avut nici un accident noaptea (cu o sg exceptie cand cred ca a simtit ca vine pishu si s-a oprit), ma trezeste si imi spune ca face pipi. Nu credeam sincer ca o sa vina si vremea asta.

Lissa ma bucur ca va simtit bine in Ro, lasa ca nu mai e mult si veniti definitiv.

Noi suntem asa si asa: Razvi a reinceput gradi de luni, acum plange si la sosire la gradi ("nu vreau la gradi") si la plecare ("nu vreau acasa"). Insa de vreo 2 zile e infundat tare rau in nas, abia poate sa respire. L-a laudat doamna de dimineata ca nu mai are probleme cu el, se duce singurel la toaleta, mananca singur (bine aici mai face mutre si maraie, dar ii trece repede).

Andrusk e o scumpa, foarte activa toata ziua, ii merge gura ca o moara stricata (spre deosebire de Razvi care la varsta ei nu zicea decat "uuuuuu"). Am fost sambata la gastroenterolog si pt ca am introdus branzica fara nici o alergie ne-a recomandat sa trecem treptat de pe Aptamil pepti pe Nutren Junior de la Nestle.

A dat careva la copil laptele asta? Am inteles ca o sa ia bine in greutate cu el, insa dupa o anumita perioada apare lipsa poftei de mancare de la el.

Va las niste poze cu kinderii pentru cele fara FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello!
A stat si Nadia acasa cateva zile cu viroza, acum e OK.
La gradi e "foooooaite bine, e taie, taie distactiv!" numai ca dimineata se mai smiorcaie un pic "de ce mami plangi dimineata?" "asa, mami, pang si eu ca ce sa fac?"
Ioana pe de alta parte e acasa cu laringita acuta. Iar o doare burta rau, zilnic.
Vreau sa merg la alt gastroenterolog, sa mai ce o opinie. Doctorita mea gastro mi-a recomandat-o pe Alexandrina Constantinescu de la Fundeni, merg luni dimineata acolo cu ea. Mi-e groaza sa merg la spital, dar la Sanador nu primeste decat copii peste 10 ani.
criss cum ziceai ca o cheama pe dr. voastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty
criss cum ziceai ca o cheama pe dr. voastra?



Cristina Becheanu si o gasesti si la Grigore si la Delta Hospital - eu ma duc la Delta ca are program sambata si nu e nevoie sa plec de la munca.

Insa, ca la fiecare dr, unii sunt multumiti de ea, unii nu.

Sanatate fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy
[

Porumbita cum mai e Robert? Sanatate socrului!



azi noapte pe la 12 robert a vomat zdravan
de dim febra, am fost cu el la doc..
noroc ca dupa amiaza a putut veni mama cateva ore ca sa pot merge cu sotul la spital...
din pacate socrul nu e deloc mai bine, e intubat, dializa...
eu refuz sa cred ca nu mai are sanse..
ma agat de faptul ca altii dupa intubari de saptamani de zile si au revenit...

victor m-o fi simtit ca seara a plans, s-a agitat la san..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
Raluca, voi mai sunteti pe regimul fara gluten? sper sa fie ok Ioana!
Porumbita sanatate multa multa socrului tau. sper din suflet sa fie mai bine
Micola, vine ati revenit. imi pare rau de pierderea job-ului, succes in gasirea unuia nou.
noi am ornat scarbosenii aseara, va invit sa le vedeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Porumbita imi pare tare, tare rau de socrul tau, sper totusi sa aiba puterea sa-si revina. Sanatate lui Robert si voua multa putere.

Rox da' chiar scarbosenii ati ornat, vad ca lui Pat chiar i-a placut activitatea, Eva e mai reticenta asha , nu?

Va las un www.youtube.com/watch?v=CPklTeSNAwI" target="_blank">filmulet cu mandra mea vorbareata . Operatiunea baloane este deja obligatorie in fiecare seara, cum intru pe usa ma ia de mana si imi arata unde e recipientul sa ma pun pe suflat .

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si ai mei sunt lesinati dupa baloane, cu cearta aferenta. nuuu, nu era deloc reticenta, dar am trezit-o din somn! ca adormise lesinata de oboseala inainte de 6.

Mergi la inceput