Felicitari Mada! Hai Ramona, Ana, Raluca!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

fetelor am vaz pe facebook k a nascut si lulutza, a postat o poza cu ea si fata si era super fericita, mai multe detalii nu stiu , dar cu sigurantza ne va spune ea

npt buna

38+ Emma Gabrielle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Felicitari Andreea! Ne bucuram bine, ce bococel impanat ai adus tu pe lume. Cred si eu ca la 4200g te-a taiat, dar bine ca sunteti bine. Refacere usoara si mult laptic pentru Andrei.
Anaomaria, e normal sa ai emotii daca deja s-a dat startul prin pierdrea dopului. Curaj mult si mai trimit si eu cateva majorete ca sa iti mai ia din emotii.

Felicitari Lululutza si sanatate Teodorei. Ce a fost mai greu a trecut, de acum urmeaza acomodarea care sper sa fie rapida si lapte pentru cresterea printesei.
Eu de pe la ora 5 nu mai dorm, ma apuca somnul indata :)) din nou.
O dimineata frumoasa va doresc.

De Anda28 nu mai stim nici noi nimic cam de pe la mijlocul sarcinii, daca nu ma insel. Fetele de pe FB, o aveti la prieteni? Stiti ceva de ea? In mesajele de pe contul comun nu am vazut numarul ei de telefon.


AMR 1 zi


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata,

bbAndrei bine ai venit! Mami sa te refaci repede!
Anomaria: inca un pic!
Carmen:a mai ramas 1 zi si vine flacaul pe lume! ce emotii pe tine dar sunt sigura ca si fetele tale sunt mai mult decat nerabdatoare! Sa te refaci rapid si sa luati nota 10!
Kytana:


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Buna dimineata dragelor!

Am intrat imediat cum m-am trezit cu gandul la Andreea, sa vad noutatile si cand colo gasesc o multime de vesti bune . Sa avem un capitol plin numai cu asemea vesti.

Andreea – felicitari – bine ai venit bebe Andrei – sa cresti mare, sanatos si sa-ti bucuri mereu parintii. Ma bucur ca ai avut o nastere rapida (asa am inteles). Recuperare rapida tie si mult laptic pentru bebe.

Anaomaria – nastere usoara – sa vina bebe sanatos si sa ai o nastere usoara ca a Andreei. Eu fac o saptamana de cand am eliminat dopul si inca nu se intampla nimic. Oricum e bine ca mai sta la mami in burtica putin sa trecem si noi de 38 sapt.

Lulutza – felicitari - sa fie bebe Teodora sanatoasa, sa creasca mare. Recuperare rapida tie. Daniela multumim de informatii.

Noi aseara am tras o sperietura grozava. Ieri am avut pofta de peste prajit cu mamaliguta. A luat sotul, l-a facut, am mancat la pranz - toate bune si frumoase. Dupa-amiaza am iesit cu Lory la plimbare prin Mamaia cu trotineta. Cand ne-am intors eu am mai mancat o bucata de peste si a vrut si ea. Eu i-am ales-o de oase si dupa cateva inghitituri se vaita ca o inteapa in gat. I-am dat putina coaja de paine, apa - nimic. Cum naiba mi-a scapat osul ala nu stiu. Ne-am imbracat si am plecat repede la urgente. Am avut noroc ca nu era aglomerat, ne-au trimis la ORL si tinuta de tati in brate a putut dl dr sa scoata osul care era fixat pe amigdala. S-a cam speriat mititica si a plans putin in timpul operatiunii dar bine ca s-a terminat ok. Cam asa ne-am petrecut noi seara de sambata. Brrrrr.


Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008) si 37+ Teodora !
POZE LORY


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Felicitaaaaari Lulutzaaa!! Bine ai venit printesica Teodora!!

Cat ma linistesc vazandu-va cu boboceii in brate! Azi noapte am visat urat, tare urat, dar m-am trezit cu un sentiment ca pingu mic e tare iubit deja, desi culmea nici eu inca nu o stiu

Haideti la o cafeluta cu muult lapte

Roxana, cum mai esti? Ce face mandra ta? A venit pe lume?

mami.ilinca, ce mai faceti voi?

Carmen, asa putin mai este! Doamne ajuta sa decurga totul conform dorintelor tale

Ce socrelis ai acolo Moro A mea s-a luat de mine ca de ce ma pensez De vopsit cred ca ar lesina daca m-as vopsi e mai ciudatica asa, dar nu are suflet rau. Ti-e mai bine cu tensiunea si ametelile acum ca s-a mai racorit?

Of Daniela (Loryd) prin ce emotii cred ca ati trecut! Bine ca micuta este curajoasa si s-a terminat totul cu bine

Fug si eu sa pap si apoi la biserica. Va pup si sa avem o duminica superba!



38+ cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana11 spune:

neatza fetelor.noi tot 2 in 1 suntem.am avut o noapte relativ linistita,cu contractii scurte si dureroare.acum dim aveam dilatatie 3cm iar doctora a zis sa merg sa-mi rupa apa.intradevar fata mea e cam grabita,avem 35 sap si 1 zi,dar dupa ecograf pare de 36 jumate.doctorii nu isi fac probleme,deci ma las pe mana lor.felicitari Andreei pt un bebe asa pufos,si Lulutzei. ne-am hotarat si la nume, va fii Elisa andreea.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Neata fetele

In primul rand FELICITARI PROASPETELOR MAMICI ANDREEA,LULUTZA SI CARINA!!!
BINE-ATI VENIT PE LUME ANDREI,ALEXANDRU SI TEODORA

Nu pot sa scriu tare multe ca mi-e foame,dar am vrut sa intru sa va spun ca noi azi mergem in Baia-Mare,pt ca luni dimineata la ora 8 trebuie sa ne prezentam la spital ca sa aducem puiutul pe lume

va pup pe toate
O sa mai bag eu un ochi pe forum sa vad ce mai faceti
Si o sa va tin la curent cu noutatile

Sa avem o zii frumoasa


Paulafericita sapt39 cu RolandAMR 1 zii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

LORYD:brrr ce intamplare, ce emotii....daca n-ai nascut dupa o treaba ca asta , e clar, mai sta bb 2 , ii place in burtica!
ROXANA:cum esti?ai nascut?
DANIELAB:ce face Emma? cum va adaptati vietii in 3?
KYTANA: suntem bine , multumim de intrebare. creste gandacelul, ceea ce ma bucura enorm, are deja minifalcute si mini-gusita,creste oboseala mea,ma mir cat de mult seamana cu surioara ei cand era mica etc. Mi-e ciuda ca nu am apucat sa merg la babyexpo wendul asta , dar nu pot sa le bifez pe toate , ca mi-as face griji dupa aceea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimineata, bulinici & mamici & bebici !

Andreea, felicitari, recuperare usoara ! La multi ani, Andrei !!

Lulutza, felicitari, recuperare usoara ! La multi ani, Teodora !!

Mai fetelor, ce ati facut voi in sarcina de aveti asa bebei grasunei ? Noi abia am ajuns la 3.300 azi, la o luna

Dragonita a facut iarasi criza de colici azi-noapte pentru cateva ore (vreo 4). A fost prima oara cand s-a luat si tac-su cu mainile de cap, pana acum o faceam doar eu de azi nu mai mananc decat paine cu iaurt, sa vedem daca eu si alimentatia mea era problema. Dar am avut maxima grija pana acum, am mancat pilaf, piure, carne fiarta sau la cuptor sau gratar, paste tavalite in putin unt. Acum suspectez ca cerealele Fitness sunt problema, proasta de mine a crezut ca sunt light, ca deh, se lauda ca tin de silueta. Cand colo, unul din primele ingrediente mentionate este zahar!! Si stiu ca nu e voie zahar, ca agita burtica. Asta e, eliminam orice si traim cu paine si kefir de capra (nici macar de vaca nu mananc, ca cica n-ar fi bun).

Kytanutz, hai ca e "pe tzeava" pinguinul. Plimba-l ca iese numaidecat ! Dar cu insotitor, sa nu opresti lumea pe strada sa te tina de mana pe contractii NU e nicio problema cu tine, esti ajunsa la un pas de termen, aia e, nerabdarea si emotia isi spun cuvantul. Eu am inceput sa fiu geloasa pe burticile pe care le vad, vreau bulinica mea inapoi, unde dragonita era cuminte si mancam Mec si prajituri
Mda, apropo de mancat, Miss isi suge degetul, ma duc sa-i imping o tzitzi, poate i se pare mai bun

P.S. am pus si noi botezul, pe 27 oct o crestinam pe dragonita



Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Olivette,toate datele de contact sunt aici http://blogulmeumediocru.blogspot.ro/p/contact.html

E o fata super si sunt sigura ca o sa te ajute si o sa va intelegeti ok.Apeleaza cu incredere.


Bob_pixel, ii dai ceva de burtica?
Teoretic se poate manca orice in alaptare.Orice adica o alimentatie sanatoasa a mamei. Stiu ca sunt doctori care spun ca nu are voie lactate, dar practic copilul spune cel mai bine ce tolereaza si ce nu.
La noi vad ca se calmeaza bine cu colicii daca o pun cu burta pe burta mea, in pozitie de broscuta..dar e drept ca la noi nu sunt asa agresivi colicii

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput