Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alexa ..excelente vesti..DOamne ajuta sa auzim numai si numai de bine

hai ca incep si eu ca ileana ..a mea e lenesa frate de numa numa ..nu merge de-a busilea ,in fund sta ce sta si gaseste ea ceva pe care sa se sprijine ,de io zic mereu ca e la spa( ma rog ea toata ziua sta numai in fund,nu mai e niciun chip sa stea pe spate);acum serios vorbind o fi vreo chestie de osatura , vreo lipsa de fierc/calciu sau alte alea de cupila asta nu vrea sa stea decat in fundulet?
daca se suceste de pe spate pe burta de cele mai multe ori nu reuseste sa scoata mana de sub ea sa ia pozitia de 4 labute
sa-mi fac griji ?mai e vreun bulgaras asa lenes (ma rog apropiat de varsta)

plus ca nu stiu daca se trage in picioare ca ea nu sta in patut deci nu se poate ridica de nika ..o sa-i iau tarc

apropos letitia, vezi ca tarcul ala de lemn ,indicat de ileana ,din cate am tot citit e indicat copilasilor mai mari,care se tin bine pe picioare,caci daca pica din picere ,se loveste in lemn ,si nu prea bun ,de=-aia se practica mult mai mult varianta cu plasa
aaa..si nu , nu am nicio calitate de bucatareasa ,chiar sunt complet necunoscatoare;iar fructe de-astea "exotice" ii dau doar sa o obisnuiesc cu de toate ,ca tot marul de la taran e baza

bulinut ,la cine mergi la infosan ,la dr ciubotaru?caci am sunat si nu e in tara pana in oct ,iar eu as vrea sa merg totusi la un control cu maimu ,sa-mi ies din pareri

a fost cineva la baby expo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

georgia eu la ciubotaru merg caci la ea mergem de cand avea rares 1 an jumate...mai stai un pic ca e putin pana in octombrie...merita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

bulinut , as sta ,dar zau ca devin din ce in ce mai ingrijorata cu ochisorul ala care se umfla (dupa somn e umflata c la coada ochiului),si vreau macar sa o vada cineva chiar daca ,atunci cand vine ma duc direct la ciubotaru

vroiam sa-ti mai zic 2 cestii;
-daca cumva te hotarasti sa-i dai tratament impotriva refluxului ,lui filip,si ai nevoie de nexium , iti dau eu caci nu-l folosesc
-tot legat de reflux,din cate am tot citit ,si sa stii ca am citit ,sunt convinsa ca si tu,ai vazut ca netratata treaba se inrautateste considerabil,deci sfatul meu ,nu lasa lucrurile asa ..pt ca eu imi amintesc ca ,atunci cand era mic felipe nici nu dadea semne ca are asa ceva ,si uite ca lucrurile nu s-au ameliorat ,din ce povestesti tu

ps:ma bucur sa "aud" ca e bine cu serviciul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Georgia, acu' nu vreau sa te supar cand te plangi ca ti-e printesa lenesa, dar Fat-Frumosul meu sta bine in picioare sprijinindu-se doar intr-o mana, in patutul lui sta si cate o ora fara sa se planga, se mai aseaza, se mai ridica, mai da un ocol. Taica-su insa mi-a zis ca ii luam tarc de pomana ca la cat e de puternic in 2 luni il escaladeaza sau il rastoarna

Sa te si consolez acum: Sofia a fost foarte lenesa din punct de vedere motric: a mers de-a busilea dupa 8 luni, in picioare la un an si o luna - si este un copil perfect!

Mai fetelor ce-o sa-mi iasa pe nas ziua de azi saptamana viitoare cand vor arde iarasi toate... dar m-am simtit bine sa mai vorbesc cu voi!

Ce mai stiti de Adriana_buc?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

letitia, nu ma superi zanica ,cum sa ma superi ..ca doar eu am intrebat ..
ca e ea lenesa nu m-ar ingrijora prea tare, nah acum ce sa-i fac, sa-i pun sacosa in mana sa o trimit la piata,mi-ar place dar daca nu vrea ..dar ma gandesc sa nu aiba oasele prea moi ,sa fie vreo carenta ceva si de-aia sa nu poa' cupila sa se tarasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Georgia, noi nu silabisim, acum i-am bagat in cap lui soacra-mea ca tre sa silabiseasca si vorbeste cu el numai in silabe. Vladut merge de-abusilea, dar el cum a venit caldura a stat numai pe jos pe plapuma si asa e exersat .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

suzi,nah ca aici nu ma plang ...toata ziua gangureste ,mai nou isi socate suzi si ne-o baga noua in gura (asa vrea ea , noi mai putin),iti intinde jucariile ,face un fel de pa ,dar io zic ca nu face asocierea gest-fapta...in general imita tot , daca ridici mainile si dansezi face si ea ..dar la mers e jale pe vale ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Letitia si pe mine tot marimea si faptul ca se poate manevra ma incanta cel mai tare...
Georgia, sincer, daca tot e sa se loveasca, prefer sa se loveasca de lemnul de la tarc decat de cel de la mobila, sau de la coltul usii, sau sa traga de cabluri...Deci, eu raman pentru un asemenea tarc.
Tudor nu vrea sa plece de-a busilea, dar sta in patru labe, face chestia aceea sexy, se reaseaza in fund din patru labe, se taraste cu spatele si cu fata, se rostogoleste, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

fetelor..Ilincuta mea a invatat sa se joace cu pernele...stau alea rezemate de perete se urca pe ele, se uita la noi, incepe sa rada si asteapta sa cada perna cu tot cu ea....si face treaba asta continuu...nu mai zic ca orice fac in pat si ea si ea cu mine nu ma lasa....tre sa vina ea sa puna mana pe orice...a inceput sa paseasca...se duce pana unde ne ne poate vedea din pat...si i se vede capsorul asa frumos....de 2 saptamani papa biscuite in mana...aoleu ce-l mai devoreaza....e un mare chin knd o imbrac si ii pun pampersul....trebuie ajutoare...sau ma chinui si stau dupa ea...ii pun hainele cum nimeresc........a facut cunostinta mai bine cu pisica...ii pune mana pe urechiuse...bineinteles cand stam langa ea...si o apuca rasul...e asha frumos cand vezi bebelusii jucandu=se..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

M-am uitat la linkul pus de Ileana pe okazii si mi-ati trezit amintiri si nostalgii... acum aproape 40 de ani in plina epoca de glorie cand nu se gasea nimic care sa usureze supravegherea unui plod, taica-meu a aranjat cu un mester priceput sa confectioneze ceva de acest gen pt nazbatioasa de fiica-sa care nu statea locului (aka eu) si innebunea constant 5 adulti: parintii, bunicii materni si o strabunica. Bineinteles nu hexagonal si nici asa finut lucrat, rabatabil totusi ca trebuia mutat de colo colo (mi-l puneau si in curte), dar comparabil ca suprafata interioara si inaltime cu ceea ce vad acum in link.
Numai ca socoteala nu s-a potrivit, o data pusa acolo urlam ca din gura de sarpe si n-a folosit la nimic. Claustrofoba-s si-n ziua de azi, oricum de mers in picioare am mers la 1o luni si nu ma mai putea proteja nimic in afara de doamne doamne.
Peste alti trei ani sora-mea nu a avut nevoie de nimic de acest gen, a fost cel mai linistit si mai intelegator copil de pe pamant. Deh, una neagra, una alba.
Asa ca bietul tarc a sfarsit in pod pana cand mama l-a dat intr-un tarziu unei vecine. Scuzati - iarasi - off topicul.

Una peste alta si tarcul si pretul mi se par super ok si daca ai vostri copii isi gasesc de lucru si se joaca pe covor, mi se pare o chestie foarte utila, recunosc ca nu prea am mai vazut.

Alexa, desi n-am intervenit am urmarit ce ai scris despre operatie, doamne ajuta ca a trecut, recuperare usoara si completa!

Letitia mersi, m-am simtit foarte ciudat la sedinta cu parintii. Doamna desi blanda si calma (zic unii) mi s-a parut foarte categorica si hotarata, de parca noi parintii eram elevii ei, ne-a impus niste reguli de ne-a amutit.

Bulinuta, esti foarte puternica. Sanatate baietilor pe viitor. Hai ca trebuie sa treaca naibii perioada asta in care sunt vulnerabili.

Pai mie imi spune toata lumea cat de avansat e Cristi, constat isi eu ca e in avans fata de sora-sa cu cel putin o luna la toate capitolele (noroc ca mi-am notat), dar e departe bine de ce spuneti voi ca fac bulgarasii...

Mergi la inceput