Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Ancuta te imbratisez...am ramas fara cuvinte...Condoleante intregii familii. Vreau sa fii tare si sa te gandesti ca acum este intr-un loc mai bun, ca nu o mai doare nimic....Stiu ca asta nu o sa te ajute pe tine si pe cei dragi tie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Condoleante Anca! Fiti puternici si uniti in astfel de momente. O lupta e viata...

Of ce trist, in rest ce sa mai zic.
La noi a nins, ne-am bucurat cateva zile. Dupa aceea s-a topit partial si s-a facut patinoar peste dealuri si vai. Acum a pus capac o zapada care inca se cerne.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Raportez, azi este un ger naprasnic afara, eu tot cu "masina sindicatului" circul asa ca ... ma bucur de "privilegiile" iernii din plin.
Copiii au azi targ de Craciun organizat in cadrul scolii, in care vand podoabe si felicitari create de ei sau jucarii cu care nu se mai joaca, iar banii stransi vor fi donati unui spital de copii pentru achizitionarea de aparatura noua. Deci ... vin SARBATORILE, iar noi le asteptam cum se cuvine!

Va imbratisez cu drag si va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Raportez si eu de pe frontul de vest ca si la noi este frig, si eu am luat la picior pe un alunecus de nu se poate dealul care ma desparte de universitate...

Pisi ce dragut ca au asa o actiune copilasii tai la scoala. Macar este pentru ceva nobil.

La mine nebunie si nebunia devine din ce in ce mai mare. Am un amic din NI care vine sa ma viziteze la inceputul saptamanii viitoare...Super pica ca si nuca dar asta este.

Eu fug la treaba.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Dorina, eu sunt la Sovata cu sefa ta sau asa cred, ca Luci Bociort e sefa ta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Anca, condoleante!
Multa putere sa mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

eu iar m-am pierdut in ceata .
Multumesc mult pt urarile de ziua mea .
Inca stau foarte prost la capitolul organizare. parca ziua are prea putine ore. imediat e ora 23 si trebuie sa ma bag in pat pt a putea functiona a doua zi de la ora 6.
Am si o periada mai urata, cu multe probelme la job, multe teme acasa si ...mai sunt dar nu mai intru in detalii.
Azi e ultimna zi la job, apoi o luna fara plata, deci cu mai mult timp pentru mine. Sper sa reusesc sa vin mai vesela zilele urmatoare.
Speram la o vacanta frumoasa de sarbatori, undeva la munte, departe de casa dar s-au spulberat planurile. Trebuia sa ajungem in Austria la ski dar se pare ca trebuie sa ne multumim cu 2-3 zile la Arieseni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Pe aici multa zapada (s-au batut toate recordurile din zona) si un strat gros de gheata sub ea. Scoala fetei mele nu s-a inchis din fericire. Azi e a doua zi cand vin pe jos la serviciu. Ieri a fost mai bine ca nu era zapada mudara si rascolita.

Asa ca Pisi, tu stai bine daca ai poti apela la "masina sindicatului".
Nico, nu suna prea bine luna fara plata. Parca scriai tu acum ceva vreme ca nu mai merge baiatul la after school. Inteleg ca sunteti intr-o perioada de austeritate .

Sunt bucuroasa ca am scapat dintr-o sedinta pentru care am avut ceva emotii ca s-au invitat la noi asa tac-pac niste persoane pretentioase, mai in varsta, experienta multa.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Vad ca nimeni nu este prea roz pe aici...Si eu sa ma plang de gheata si ceata...Vai de lume...
Nico sper ca te vei odihni macar in perioada asta. Imi pare rau sa aud ca esti in fara plata....

Otilia doamne ajuta ca a iesit bine totul.

Eu azi am impartit la greau Christmas cards... Done and dusted...

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui xerxe2005

Dorina, eu sunt la Sovata cu sefa ta sau asa cred, ca Luci Bociort e sefa ta...



Dap. Chiar ea!

Mergi la inceput