Strugurasi de sept-oct 2011 LMA *69*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Athosik, bine ai revenit

Anastasia mea nu mai mananca blenduit de la 9 luni si 2 saptamani.Doar carnita o blenduiesc acum ca daca o simte o da afara.si asa o mai strange sub limbuta si o da afara.
Stiu ca T de Jade mananca mancarica blenduita.

Dar si ce daca mananca blenduit?Important este sa mance.

Deja kk si pipi la WC? Bravo lui.
Noi nici pe olita nu stam.O luam si o punem in cap.

De laptic nu stiu ce sa-ti zic.Noi papam la san toata noaptea pana dimineata.Pe zi am facut-o eu sa renunte ca sa pape mancarica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor!!!

Sei ce faci ne lasi asa in suspans ?hai cu testul, fa-mi tu curaj sa ma apuc si eu.
Sper sa se simta mai bine printesa, ca asa piere cheful de al doilea.

Noi am fost ieri si am facut vaccinul, am facut ror-ul si peste o luna facem celalat(am uitat cum se cheama p...)Trebuie comandat ca nu este inca pe stoc si ne-a dat reteta pt el.Iancu a fost ff cooperant si nu a avut nici o reactie momentan de la vaccin, acum sper sa nu se intample nimic nici pe viitor ca tare l-am facut cu inima stransa.

Avem 10 kg si 76 cm cica suntem baiat mare, dar nu prea parem.Deci suntem perfect.
Maine plecam la munte , chiar aveam nevoie de o perioada de relaxare, sper sa am parte.

Cu garsoniera inca nu am terminat dar pana luni nu moare nimeni chiar nu mai rezist fizic.

Am aflat ieri ca cumnatamea se duce in italia sa se opereze de un chist pe ovar, fff multe detalii nu stiu(nu le am cu retinutul datelor tehnice), dar eu una refuz sa ma gandesc la ceva rau.

Azi am vrut si eu sa ma duc sa imi fac revizia la ginecolog dar bineinteles ca ca de obicei nu am cu cine sa il las pe Iancu deci se amana pt altadata.Sper sa ajung inaite sa apara bebe 2 ca asa ar fi frumos, sa nu ma duc la doctor doar ca sunt insarcinata.

Va, nu prea am avut timp de citit , scriu pe fuga de la munca, sper sa reusesc sa recuparez la munte.

Sanatate la toti bebeii bolnaviori(sper sa nu fie niciunul)

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La multi, multi ani Bea si Antonia!!!


imi cer mii de scuze ca m-am trezit acum, mi-e rusine de mor de 2 zile nu am reusit sa deschid laptopul. ieri m-am gandit toata ziua la cele doua mici minuni si cand am ajuns acasa aseara la 10 mi-am spus ca o adorm pe Maria si intru pe forum numai ca am adormit bustean.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Alayna tot vroiam sa iti spun si am uitat. ca ma gandeam cand o plimbam pe Maia la problema ta.
O solutie ar fi sa rezolvi prin joc. Adica iti iei 2 caciulite la fel. iti pui tu una, apoi ii pui una Nourasului. Faceti acest lucru in fata oglinzii cu multa veselie.
Incerci in timpul zilei cand stati in casa, cateva zile, apoi ii pui cand iesiti afara.
Vezi si tu, s-ar putea sa o tina in cap doar daca ai si tu :)))


Sei, am inteles :)

Oana, uite aici, abia am luat colorant alimentar, cred ca maine fac :)
http://www.youtube.com/watch?v=ys9Qmm6FfkM&feature=youtube_gdata_player

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

Casuta noua

Mergi la inceput