Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

http://www.asianhomegourmet-online.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut!

Ce mai ziceti? Eu raportez un weekend in general cuminte, am scapat duminica la 2 sarmale cu 1/2 felie de paine, in rest mancat rezonabil si sport prin smotru...

Azi am vrut sa faca ceva curatenie, dar ne-au luat apa pt. cateva ore, asa ca fac sport ... si asa nu am tragere de inima la smotru... Am papat rezonabil, cereale cu lapte si ceai. La pranz pilaf de orez cu carne de porc, si deseara vad eu, poate un mar copt sau cateva felii de sunca si cas...

O zi buna si fara ispite va doresc!


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Hello,


am descoperit cum sa stau pe cantar si sa arate corect... din pacate, am mai crescut putin, cu 100g, 67.9 kg - ma apropii de fatidicul 68. Pentru cine vrea sa incerce, poate imi spuneti ca arata mai mult in varianta asta si ma linistesc, stau invers, cu calcaiele in locul varfurilor, practic vad inversate cifrele. Si la al meu variaza greutatea functie de unde il asez, de-asta il tin pe aceeasi placa de gresie, sa am un reper constant.

Sambata am fost ok, am mancat peste la pranz si peste seara+salata, + f mici abateri, insa duminica m-am trezit la 10, o ora incredibila, m-am cantarit (am vazut ca stagnez, 67.8) si m-am aruncat direct la omleta cu diverse. Pranz ok, seara iar peste + niste varza acra (f ciudat, stiu), plus niste dulciuri.

In concluzie nu mai rezist ca in primavara-vara sub nicio forma. Incap si in rochie caci toata depunerea sta momentan in zona abdomenului.

Ma bucur ca aveti rezultate! Sa-mi spuneti in afara de Caro si anna_a pe cine mai modific in tabel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Revin sa adaug ca abia astept sa testez in concediu cateva din retetele de pe siteul asian, asa se explica de ce apar in listele lui Caro tot felul de mancaruri exotice. Chiar ce prinsesem o emisiune cu un stir fry in stil chinezesc - parea simplu de facut si ma intrebam daca au muguri de bambus in MegaImage.

Mi-a placut ideea cu lista saptamanala - o mai citisem de altfel la un alt subiect- doar ca nu prea am idei cand ma vad cu foaia in fata. Am pus totusi 3 mancaruri pe lista pentru fi-meu, sa testam cum merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu am sa ma cantaresc cel mai probabil marti dimineata.
Ca o ciudatenie in ale cantaritului, mie imi arata - cateodata - mai putin dupa amiaza, pe la 4.Mai aveam obiceiul, cand veneam de la serviciu, ma cantaream si imi arata mai putin fata de dimineata. Si nu o data mi s-a intamplat.
Am fost destul de cuminte, nu am avut abateri, am putut sa ma abtin de la dulciuri si alte ispite prin wk, am sa vad maine dimineata cum va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

asianhomegourmet-online.ro


Spune-mi si mie 2-3 produse care ti-au placut cel mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Imi place supa thailandeza Tom Yum (teribil de iute), fetelor mele le place supa vietnameza Pho, imi mai plac Cantonese Chow Mein Spice Paste si Stir Fried Rice, sotului meu ii plac curry-urile cu carne, ii mai place Viernamese Lemongrass Marinade...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Hello, unde sunteti?

Eu am fost plecata in w/e, apoi in delegatie, m-am intors ieri pe seara, de unde si mesajele telegrafice mai mult.

Am mancat moderat, dar cu abateri ca asa au fost circumstantele.

Azi zi de proteine:

MD: mandarine, banana, visine deshidratate
P: salata de ton
C: telemea de Sibiu cu ridichi
Intre: iaurt si seminte de in

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut si de la mine!

Ieri si alaltaieri am mancat ok de dimineata si la pranz, dar am fost seara porcuta si am mancat cate o felie de pizza pe paine! Sport ioc pe motiv de cm (de unde si dorinta de a manca...). Azi dimineata am fost cuminte, am avut cereale cu lapte, la pranz pui la cuptor cu cartofi taranesti, si deseara sper sa am mai multa vointa si sa nu mai mananc!

Fug ca aia mica mi-a postat sub nas masinuta sa o imping...

O zi fara ispite va doresc!


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


sunt prin preajma, eu pot sa scriu meniul abia a doua zi, altfel am mari variatii intre planificare si implementare. De cand cu frigul ma bazez pe ce gasesc la bufet in oferta la pranz si salata home-made seara. Ieri am pacatuit cu o cana de vin fiert, prima pe anul asta.
Si inspirata de siteul asiatic am facut o varianta improvizata de pui cu legume la wok, cu vin de tara in loc de sos soia - a iesit f buna.

MD: o felie paine prajita cu ou fiert, o rosie+ o muffin facuta de mine (am gasit o reteta de chec la cana in 5 minute)
G: mar
P: o garnitura +salata (mi-e pofta de telina, morcov si mar)
C: salata verde cu ceva (fasole boabe sau ton)

Mergi la inceput