Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Ada tare buna si necesara cafeaua. Este de inteles Tudorel din centrul universului s-a trezit cu o concurenta serioasa. cu rabdare o sa inteleaga ca il iubiti la fel d emult si acum ca inainte.

Noi am avut o noapte relativ buna cu doua treziri la 2 si la 5. Silviu mananca seara de ma termina, pe langa faptul ca suge des, inainte de somn am ajuns la 90 ml completare lm muls, plus supt din ambii sani, cred ca este pe la 150-180 desi in timpul zilei media este de 120 ml.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

neata si de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu am avut o noapte naspa...

pe robert l am culcat la 10.
pitic pe la 11 a adormit (dar a dormit mult ziua, a fost frant dupa sedinta de kineto)
pana pe la 12 am stat sa mai pun la punct detalii pt botezul de duminica
la 1 s-a trezit victor sa suga
la 1:50 robert ca e transpirat si sa il schimb
victor apoi s a trezit la 3, la 4, la 5, la 7 si la 9

acum de 10 min doarme pe perna la mine pe picioare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

porumbita- cat are bb-ul tau???

voi dati pt colici inainte de fiecare masa-inclusiv noaptea???
eu aseara am uitat sa-i dau la ultimele 3 mese(21:30;02:00;05:30) si nu s-a manifestat.ineamna ca n-are colici si-i dau degeaba??noi avem inca 8 mese/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

mai am o intrebare-intrebatoare: a mea s-a cam obisnuit sa doarma pe burta...pe parti si spate se frichine....insa noaptea mi-e teama s-o culc pe burta desi isi misca f bine capul stanga-dreapta.

voi ii culcati noaptea pe burtica-noi avem doar 1 luna jumate.
am inteles ca dupa 3 luni ii poti lasa si noaptea pe burtica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

netza!

valy,si al meu doarme doar pe burta si are la fel,o luna jumate.la noi asa fost si cu baiatul cel mare si l-am lasat cum i-a placut.in patut nu are paturici sau jucarii,doarme in saculet si pe saltelutza.
sirop de colici nu-i dau mereu,doar cind vad ca dupa masa e nelinistit sise frichine.

porumbita,ce noapte si la voi.
noi dormim bine pinape la 3 noaptea,apoi il iau la mine in pat ca suge haotic.asa ca sa ma vezi cum dorm cu tricoul ridicat si tzatzele pe-afara.

maria,seara e dezastru si la noi pina se satura.noroc ca mai mulg peste zi cite ceva.

ali,bafta multa la cautari.auzi,dar nu mai bine se intereseaza neamurile de locuinta?ca normal in ziarul local apar ofertele mai bune sau asa din auzite de la vecini.


intrebare:ce metode de contraceptie folositi daca alaptati,ciclul n-a venit inca,in afara de prezervativ???
eu stiu doar de cerazette,dar daca nu am avut ciclu cum sa le iau???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Daconst, eu iau Cerazette. Am inceput folia la recomandarea dr chiar in ziua controlului, fara sa imi fi venit ciclul nici acum. Contraceptia incepe dupa 2 sapt de la prima pilula.

Fetelor, voi cum dati calciu la bebei? Ecaterina isi face greata si il scuipa. Am incercat si cu geai jumi-juma in seringa si tot il simte. Am si inecat-o incercand sa ii dau fortat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui valy27

porumbita- cat are bb-ul tau???



2 luni si 3 zile are pitic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

prezervativ

am incercat cezarette la primul si m a dereglat f tare; am renuntat rapid
acum nici nu ma gandesc sa mai incerc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Hello!Iaca vine si oaia ratacita.
Va servesc cu o felie de tort de la botez!
A iesit surprinzator de bine totul,desi inainte sa intram in biserica a inceput sa planga si nu am putut s-o adorm nicicum.Am zis ca o sa urle toata slujba,dar a fost foarte cumintica .La restaurant mai mult a dormit.Cat era treaza se uita mirata in jur,foarte curioasa,dupa candelabre si oameni.Am alaptat-o in baie sezand pe wc ,ca aveam rochita din material care nu se intinde,si trebuia s-o ridic in gat ca s-o pot pune la san.Deci eu mai mult am stat la toaleta,haha.Seara a adormit foarte foarte greu,doar pe la 2.

Acuma ne-am intrat din nou in program,seara agitatie,adormit tarziu,trezit la 2-3 ore pentru papa,dimineata dupa schimbat scutecul,facut mare kk .

Valy,si eu tot pe burta o culc,si ziua,si noaptea,altfel pot sa-mi iau gandul de la somn

Dana,la fel sunt si eu cu contraceptia,in cumpana,ca nu as lua nici pastile...bine,sa nu radeti de mine,dar noi inca nu am apucat sa facem sex,ziua berbantul e la lucru,seara agitatie maxima cu fetele,pana terminam treaba,sunt si eu terminata de energie si nu am chef de nimic,decat de somn .Asa ca noi nu am mai facut nimic de vreo 5 luni ....sau sa fac asa ?
Gata,m-a simtit forumo-senzorul.
Pupici

Mergi la inceput