Jocul cu plastilina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mama ce frumos e!!! presimt ca o sa fie batalie la concursul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

oooo
Roxana la coada!
(adica eu ma inscriu prima in batalie)



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

oooo
Roxana la coada!
(adica eu ma inscriu prima in batalie)


Ba sa-mi fie cu pardon! Ia uita-te tu cine-a scris prima.

Admin, super set!
Fi-mea, cand a vazut poza, a facut ochii mari "Mamiiii...uite, e Play-Doh! Imi iei, mami si mie, imi iei? Te roooooogggg"... Eh...si-acu' incearca mami sa explice la copil, ca face tot posibilul, da' nu stie sigur.

DE VANZARE

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

- se joaca copiii vostri cu plastilina?

daaa,au si plastilina la metru....adica am luat 1 m de cutiute cu plastilina,nici nu mai stiu cate sunt,in orice caz peste 20 de cutiute
- se implica parintii in acest joc?

nu prea am loc,caci se joaca intre ei,fiind 3,dar ma mai cheama cand apar dispute.Si trebuie sa ii fac mai ales celei mici ,ceva ce au si ceilalti
- cine face curat la sfarsit?
avem norocul de a sta la curte si 90% se joaca in curte cu plastilina si acolo e simplu ca buna ziua de curatat.Cand se joaca in casa le pun masuta pe o portiune fara covor si daca ajunge si pe covor ,normal ca mami smotruieste
- credeti ca jocul cu plastilina ajuta la dezvoltarea copilului?
Da,da,un mare DA

si de la gradinita:
- au copiii activitati cu plastilina la gradinita?

Daaa,si vor sa mai duca si de acasa plastilina sa aiba mai multa ;-)






Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

oau ce super set !

si da, aia am vrut sa zic si eu, ca plastelina asta Play Doh e singura care a fost acceptata de buburuza mica. Normal ca la inceput nu m-am dus direct la hypermarket sa le iau asa ceva si oricate seturi am luat, diferite, bineinteles, primeam peste nas aceeasi replica "miroase urat, si e tare, fa-ne un aluat" si trebuia sa le fac eu un aluat din faina, apa si ulei ca sa se joace. Evident aluatul meu era monocolor, dar macar nu-i deranja olfactiv. Apoi le-am luat Play Doh si au primit-o cu mare incantare, pentru ca:

- se lucreaza usor
- miroase bine
- are culori vii
- se pastreaza in paharele si se refoloseste ok
- e non toxica

iar seturile astea cu care creaza forme speciale sunt incantatoare, printr-o simpla apasare obtin floricele, fructe, inghetate care mai de care mai realiste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Si Cezara se joaca cu drag cu plastilina, neaparat cu mama (sau bunica daca e pe la noi).
Deocamdata ea face placinte colorate si ma roaga pe mine sa fac diverse forme.
La strans ... mai mult eu, ce-i drept.

Astept cu nerabdare concursul, setul acela pare minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

La noi se joaca toate fetele, cu Tora in frunte. Creatiile preferate sunt animalele, insa si florile sunt la moda.
Eu nu ma joc...nu mai am loc
Cred ca ajuta copiilor mai mult ca desenul. Dimensiunile (proportiile) se respecta, la desen poti face coada veveritei ca de vulpe...la plastelina nu merge, cade veverita in fund, o trage coada

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

De unde as putea achizitiona si eu setul de la Play doh cu camion cu macara ? nu l-am gasit decat pe un singur site dar pretul de transport de 35 lei mi se pare exagerat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Copilul din dotare se joaca cu plastilina,mami se joaca cu plastilina si dupa strange doar mami.
Eu una consider ca ajuta la dezvoltarea copilului si da au activitati si la gradinita.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

- da, se joaca
- uneori
- kupilu, dupa lungi teorii si insistente/explicatii
- da, cu siguranta
- da, au activitati cu plastilina la gradi

P.S. setul din poza e bestial, fii-mea nu trebuie sa vada asa ceva pana nu e disponibil in comert sau poate il castig pentru ea. e innebunita dupa tot ce inseamna bile, bilute, mingi. am cotizat la atuomatele alea de bilute o gramada de bani in ultimii ani...nu exagerez, colectia de bilute ajunsese sa ocupe o sacosa de cadouri format A4...bine ca am mai facut cadou din ele, ca ne cotropisera la un moment dat

Mergi la inceput