Buburuze de mart-apr2013(5)!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

tudoralexa, eu inca nu fac Clexane, sunt doar pe Aspenter si imi doresc sa trec pe Clexane odata ca sa stau mai linistita.
Bun venit noilor gravidute

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Neata fetelor,

Ceiut, laptic, de ce va este pofta?

Emilia poate nu ai nevoie de Clexane tinand cont ca ai mutatii hetero.
Multe sarcini s-au dus la capat doar cu Aspenter asa ca nu-ti face griji.
La ce medic hematolog mergi?



O zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Am scris aseara un mesaj lung care l-am pierdut

Eva si tu cu gemeniFelicitari,sarcina usoara si bebelusi sanatosi!Bine ai venit!!!!
Felicit toate burticile pt vestile bune de la eco si dublu test
piscotel sunt sigura ca totul va fi bine

Am trecut mamicile cu gemeni pe prima pagina

Va pup pe toate!!!!

Cosmi 12+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna dimineata fetele, va astept la un pahar de suculet!
Eu astazi la ora 16 ma duc sa-mi vad bubulina,sunt asa de nerabdatoare...

Ioana mie asa mi-a spus medicul saptamana trecuta ca el poate sa imi dea 30 de zile de CM pe an dar nu mai mult de 10 odata.

Pup fetele sa aveti o zi buna

de Robert Andrei(18.05.2009) si 14+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui tudoralexa13

Neata fetelor,

Ceiut, laptic, de ce va este pofta?

Emilia poate nu ai nevoie de Clexane tinand cont ca ai mutatii hetero.
Multe sarcini s-au dus la capat doar cu Aspenter asa ca nu-ti face griji.
La ce medic hematolog mergi?



O zi frumoasa va doresc

neata fetelor! nu e obligatoriu sa nu ai nevoie de clexane daca ai mutatii hetero...eu am 2 mutatii hetero si am pierdut 2 sarcini...n-as mai fi stat nici o secunda fara clexane.

una peste alta, am fost ieri la DT...bebe e bine...ne-a speriat putin la inceput pt ca dormea ghemuit intr-un colt si nu "zicea" nimic si dr s-a speriat si eu mai tare, dar dupa aia s-a trezit si a inceput sa se intinda si sa faca gimnastica de inviorare dr a zis ca pare fetita, dar inca nu e 100% sigur si chiar daca ma bucur pt ca imi doresc fetita, nu iau de buna ce a zis ea pt ca stiu ca e prea devreme. Masuratorile in limite normale, os nazal prezent si translucenta nucala 1.2. acum astept rezultatul de la analiza de sange corelata cu ecografia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Baby superr, bravo pentru eco bun

de Robert Andrei(18.05.2009) si 14+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna burtici ,
In primul rand bun venit noilor burtici, sarcini usoare si bebei sanatosi!
Felicitari fetelor pt dublu-test.
Fetelor voi unde faceti morfologia fetala de la 20 -24 sapt ?
Eu sunt inca nehotarata si as vrea sa aflu mai multe pareri .Ma gandeam la Medlife la dr Pelinescu ce stiti despre el ,e bun?
Saptamana viitoare merg si eu la eco de abia astept sa-mi vad fetita.


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
17+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui aruam

Buna burtici ,
In primul rand bun venit noilor burtici, sarcini usoare si bebei sanatosi!
Felicitari fetelor pt dublu-test.
Fetelor voi unde faceti morfologia fetala de la 20 -24 sapt ?
Eu sunt inca nehotarata si as vrea sa aflu mai multe pareri .Ma gandeam la Medlife la dr Pelinescu ce stiti despre el ,e bun?
Saptamana viitoare merg si eu la eco de abia astept sa-mi vad fetita.


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
17+
Multumesc Doamne


eu ti-o recomand de dna dr Chtescu Rodica de la Medlife Favorit. dr m-a trimis la ea si stiu ca super buna. chiar a insistat sa merg la ea pt morfo de trim II. am auzit numai lucruri bune despre ea si ti-o recomand. dar vezi ca trebuie sa te programezi din timp ca e ft ocupata. te pup:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata burtici!

88 grame, 7.98 cm, 13s5z ecografic (mai mare cu patru zile) translucenta nucala 1.7mm, nu 3.4 mm. La Piscot era 1.8mmm. Am repetat ecografia de dimineata la Iosup ptr ca nu puteam sa mai stau in tensiune pana la 17 saptamani...nu va spun ce emotii aveam de dimineata, dar acum sunt super linistita. Avem baietel...m-a intrebat de vreo patru ori cum il cheama...prima data nu m-am prins ca vrea sa-mi spuna ca e baiat...pana la urma i-am spus ca mi-ar placea Vladut si mi-a trecut pe foaie numele:D

Baby-kiss - ma bucur ca rezultatul de DT e ok. Nici nu stii cat! A fost un stres maxim ptr mine sa stiu ca ceva e in neregula asa ca sper sa avem toate fetele rezultate bune la analize!

De concedii medicale nu stiu nik ca nu mi-am luat niciodata.

Abia astept sa se termine ziua sa plec acasa!

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui piscotel2011

Neata burtici!

88 grame, 7.98 cm, 13s5z ecografic (mai mare cu patru zile) translucenta nucala 1.7mm, nu 3.4 mm. La Piscot era 1.8mmm. Am repetat ecografia de dimineata la Iosup ptr ca nu puteam sa mai stau in tensiune pana la 17 saptamani...nu va spun ce emotii aveam de dimineata, dar acum sunt super linistita. Avem baietel...m-a intrebat de vreo patru ori cum il cheama...prima data nu m-am prins ca vrea sa-mi spuna ca e baiat...pana la urma i-am spus ca mi-ar placea Vladut si mi-a trecut pe foaie numele:D

Baby-kiss - ma bucur ca rezultatul de DT e ok. Nici nu stii cat! A fost un stres maxim ptr mine sa stiu ca ceva e in neregula asa ca sper sa avem toate fetele rezultate bune la analize!

De concedii medicale nu stiu nik ca nu mi-am luat niciodata.

Abia astept sa se termine ziua sa plec acasa!

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si13+


Bravo mami:* nici eu n-as fi putut sta in locul tau pana pe 17 sept...felicitari pt baietel:D

Mergi la inceput