Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

super ideea cu excursia la pizzerie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Rox, ma bucur ca s-a adaptat Eva! Stiu cum e

Gabi, vizita la pizzerie, woaw, ce fain!

Marina, e curata dictatura acolo, dar cred ca asta le trebuie la varsta lor.
Matei a devenit brusc mai constiincios, ieri a scos doamna o fetita in fata clasei si a aratat intregii clase caietul ei, in care avea o greseala de neiertat, a scis inbucurator in clasa a 2-a!!!
Si a pus insuficient in catalog la toti cei care si-au uitat un auxiliar acasa (sper ca era doar o amenintare :) )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Kimdai bine pe sticla...arati bestialbravo
Liliana...inca nu v-am zis ce probleme avem la servici ...de cand ni s-a impus si nu l-am ales pe seful cel mare....si este primul an in care avem multi studenti si la master si la licenta,dar astea trec in planul secund
Meii mandra ieri mi-a dat alta lectie,de cum isi stabileste ea prioritatile.....a ramas in urma la mate si doamna a zis ca cine nu a terminat sa scrie in pauza...dar era pauza de masa,asa ca "am preferat sa mananc decat sa termin,ce vrei era singura noastra pauza de masa..."
Robi,are niste metode si invatatoarea voastra
Marina,tare regulamentul....
Leeloo misto asta cu vizitatul pizzerie....si doamna face in octombrie o excursie de o zi de cunoastere a Iashului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana

Neatza

Meii mandra ieri mi-a dat alta lectie,de cum isi stabileste ea prioritatile.....a ramas in urma la mate si doamna a zis ca cine nu a terminat sa scrie in pauza...dar era pauza de masa,asa ca "am preferat sa mananc decat sa termin,ce vrei era singura noastra pauza de masa..."


Bravo ei, are instincte bune!!

By the way, chestia asta mi-a adus aminte de primul trainer canadian pe care l-am cunoscut in viata mea profesionala, in 97: era un training de inductie in professional performance(era un fel de stiinta extraterestra pentru noi la acel moment, wow invatam ce inseamna performanta la locul de munca?? what's that??) si la 12:00 punct, s-a oprit si a spus (cuvintele sunt aproximative, doar cele cu rosu jur ca asa le-a spus si le folosesc si eu ori de cate ori am ocazia):
"Well, a very important topic is: never compete with lunch! "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
tare fraza, Andries! si adevarata

azi am o zi cu ceva emotii, pls imi tineti pumnii, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

destept tipul..asa si este ...stia ca oricum vb degeaba ca toti se gandesc doar la lunch!

merci de complimente...nu ma asteptam la asa ceva!..dar cearcanele nu le-ati vazut???Monicule stergi tu linkul???merci

io trei zile sunt doar eu si cupilul...tatal din dotare este la Bruxelles..si ma descurc ff greu..noroc cu o amica care vine dimineata sa ne duca la scoala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ai dreptate Andries - pentru un vorbitor, cele mai grele "locuri" in lista de speech-uri sunt inainte de lunch (caci toata lumea se gindeste la mancare) si dupa lunch (cind toata lumea e cu burta plina si semi-amortita)... Eu am incercat mereu sa evit sa-mi vina randul la prezentari in momentele astea...

In excursia de azi l-am trimis doar pe Stefan - Tudor a facut o reactie la vaccin - respectiv ieri a avut stare sub-febrila si a fost cam moale si fara chef, asa ca azi l-am lasat cu soacra-mea acasa - cei drept el era mai incantat sa stea acasa cu buni - sa se joace toata ziua pe ipad si sa se uite la desene animate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Roxana, tin pumnii! Sa iasa bine!

Olivia, am sters :)
Care cearcane!? Nu-ti arat cearcane adevarate ca te sperii...:)
Trei zile trec repede.

Ioana, super Maria (si mi se pare super okay scala ei de valori :))
Cumsa vi se impuna seful!? Nu se alege in senat?

Gabi, tare excursia la pizzerie. (Sper sa nu le dea ce fac singuri ca o sa aiba toata clasa dureri de burta )

Azi avem testarea la romana. Maine e la matematica. Sunt tare curioasa ce face, ca e imprastiata rau!

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

ce testare?? sa vada ce mai stiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Pai la toate clasele au testarea initiala si pe cea finala.
Asta e testarea initiala. Au avut si in clasa intai, au ramas la invatatoare si se pun la dosar.


Mergi la inceput