aspiranta mamica

aspiranta mamica | Autor: darya23

Link direct la acest mesaj

buna fetelor, as aavea si eu o intrebare? in cate zile oul se implanteaza in uter? imediat ce ajunge sau dureaza ceva zile pana reuseste sa intre in uter?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ovulul fecundat parcurge traseul trompelor si ajunge in uter iar pana la implantare se scurg, teoretic, 8-9 zile. asta vroiai sa stii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darya23 spune:

Stiam k in primele zile se plimba prin trompa doar k vroiam sa stiu daca reuseste sa intre in uter imediat cand le lipeste de el... pt k de 2 zile am niste dureri jos la ovare ...care imi sunt ciudata pt k pana la ciclu mai este 1 saptamana ....multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna darya23!
Cred ca esti foarte nerabdatoare sa vezi daca ai reusit sa ramai insarcinata.Pentru a afla ,trebuie sa treaca macar 10 zile de la ovulatie si sa incerci un test de sarcina ,dar si atunci se poate sa nu-ti iasa pozitiv.
Intre timp informeazate ,mananca sanatos ,ia acid folic si inarmeazate cu rabdare.Daca nu este testul pozitiv nu-i nimic , mai incerci inca o luna si inca una ,pana reusesti.Trebuie sa incerci min.6 luni inainte sa te duci la medic si sa-i ceri ajutorul.
Multa sanatate!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darya23 spune:

Buna fetelor, trebuia sa'mi vina cm pe 19 si nici azi nu a aparut, am facut test si mi'a iesit negativ,mie mi se parea k se vede o umbra de a doua liniuta dar nu l'am luat in calcul deoarece aproape nu se vedea si nu sunt sigur de ceea ce am vazut, sa fie inca prea devreme?? azi am vazut pe chilot o secretie de culoare ...sa zic rozalie sau portocalie....nicidecum alb.galbuie cum e de obicei ...nu era pata ...pur si simplu era secretie cu culoarea putin schimbata .... credeti k e posibil sa fie nidatia si sa se fi implantat atat de tarziu?? va rog astept raspuns de la fetele mai stiutoare decat mine....

Mergi la inceput