Fisiere MTS. Cum?

Fisiere MTS. Cum? | Autor: viviana

Link direct la acest mesaj

Am o camera Sony HDMI.

Filmultele au extensie MTS - AVCHD.

Ce programel as putea folosi pentru a uni, taia, filmulete?

Din ultimul concediu am o gramada de filmulete de maxim 10 minute pe care le-am copiat pe 7 DVD-uri - pentru prieteni.
Pentru mine le am pe HDD extern.

E clar. Nu stiu ce sa fac cu ele. As vrea sa le pot vedea si pe alt device in afara de computer.
DVD-playerul nu le citeste.
Stick-ul e prea mare si nu-l citeste TV-ul.

Convertirea in AVI... 1 Giga a luat o juma de ora... Si nici nu este o solutie pentru ca ii stirbeste calitatea.


















--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Daca DVD playerul citeste .mp4, incearca cu CamStudio (free).

Daca vrei .avi, incearca aici :

www.mtsconverter.net/mts-to-avi-converter.html" target="_blank">http://www.mtsconverter.net/mts-to-avi-converter.html


Suntem exact in aceeasi situatie (tot Sony camera, tot filmulete mici), dar nu mai stiu ce soft foloseste sotul, il intreb dupa-masa cand vine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Scuze de intarziere...el foloseste TSMuxer :

www.videohelp.com/tools/tsMuxeR" target="_blank">http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mersi am sa incerc sa vad ce iese.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu aveam un program care se numea vegas



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput
Mergi la inceput