Sept-oct 2010(15)La multi ani copilasi iubiti !!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

LA MULTI ANI LARISA!!!
LA MULTI ANI SARAH, ANDREI SI ALEXANDRU!
Nu am reusit sa ,,intru'' in scoala, paznicul ,,a disparut'' si nici la telefon nu raspunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata.
Haideti la cafea!
Noi am avut o noapte agitata. Vlad a ,,furat'' aseara ciuperci din tocanita mea de legume si le-a inghitit asa cum erau, nu a mai mestecat, iar asta cred ca i-a provocat indigestie, ca a vomat (o singura data) si zicea ca are buba la burtica. Acum e bine, a mancat, se joaca. Plus ca a stranutat ieri destul de des si a avut mucisori. Am cumparat oscilococcinum si i-am dat jumatate de tub, zilele astea ii mai dau si cealalta jumatate, si asa o sa facem saptamanal, preventiv, ca sunt destui copii cu nasul infundat la cresa.
O duminica linistita va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Miriam Sofia de summertime
Mihai Teodor de anaalina

Fetelor, va multumesc frumos pt urari si va ofer o felie de tort si bauturica dupa plac
Cami, ce expresii simpatice are Tudor
Ana, a fost cumintica Maia la nunta?
Mari, felicitari pt implicare! pacat ca n-ai cu cine..maine cunosti copilasii?

La noi vremea este inchisa, dar numai bine sa ne relaxam dupa petrecerea Larisei de ieri


Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

La muuuulti ani fericiti copilasilor ce au implinit 2 anisori zilele trecute sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii.

camisv, ce scump e Tudor, am constatat ca Ioana si Tudor au freza la fel, parul cretului, nureusesc sa-i dau nici o forma parului ei, astept sa mai creasca.
Intrebai de mancare dimineata inainte de gradi, da, Ioana papa in fiecare dimineata acasa si mai cere si acolo mancare. Pranzul il ia acolo, cateodata papa bine, cateodata nu, apoi doarme tot la gradi, iar cand se trezeste primesc ceva gustare: gris cu lapte, iaurt cu cereale, biscuiti cu lapte. Iar in jur de 6 cand ajung si eu de la servici ii dau ceva mai consistent daca la pranz a papat doar supica.

Fetelor, cum e la servici, v-ati acomodat? La mine prima saptamana a fost lejera, dar am primit "amenintari" ca va fi forja :(.


Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

1 An si 10 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna seara !
nicopic nu,nu a fost Maia cuminte,si in consecinta nu a mai participat la nunta. Am avut eu o presimtire ca asa va fi si am avut dreptate. Cand am ajuns acolo a inceput sa planga si sa tipe de parca am taiat-o.Am stat pe afara sa se linisteasca,nu a mai vrut sa intre si ma ducea de mana pe la toate masinile sa o urc si sa plecam.Asa ca a plecat cu tati acasa,i-a dat sa pape si a culcat-o pe la 10.A venit soacra-mea si a stat cu ea,tati a revenit la nunta. Imi pare rau ca nu a vrut sa stea,dar macar am fost linistita si nu a mai trebuit sa fug intr-una dupa ea printre mese.Asa face la locuri noi si care nu-i plac....si acolo nici nu era muzica tare ca nu incepuse nunta,sa zici ca s-a speriat de muzica,si nici f multa lume nu era....nu stiu ce a apucat-o....in fine,pana la urma ne-am simtit bine si am stat linistiti,fara griji
Am pus si cateva poze

Edit sa pun link-ul https://picasaweb.google.com/107466035003634576702/PozeNoi1An#5788842564830607874

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
http://picasaweb.google.com/107466035003634576702" target="_blank">Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157309" target="_blank"> Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">http://www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
http://bazar.desprecopii.com/index.asp" target="_blank">Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neatza! O cafeluta pt cine doreste!

Acum 15 ani uram prima zi de scoala si-mi aduc aminte ca intotdeauna era frig si ploua . Stateam toti zgribuliti si uzi in curtea scolii .pfff,mi-era groaza sa merg

Acomodare usoara piticilor care incep de azi cresa/gradinita!!

La multi ani Alexandru si Maria!! Sa cresteti mari si sanatosi!
Magdyi ce mai faci?

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

buna dimineata,
vin si eu repede cu cappuccino, sa mearga pe langa cafeaua Anei si cu urarile pentru copilasi

La multi ani, Miriam si Mihai! ... pentru ziua de ieri (Summer, Anaalina ce mai faceti voi si copilasii?)

La multi ani, Maria si Alexandru sa cresteti mari si sanatosi, sa fiti mereu bucurii pentru parinti

Ana, las ca mai are timp sa-i placa nuntile, important este ca s-a rezolvat si ca voi v-ati distrat

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

ANOOO, da' de ce urai maica scoala??? ca nu cred ca vremea era problema . Mie mi-a placut inca de cand eram la gradi, si de aia tot in scoala ma ,,trezesc'' in fiecare toamna, doar ca rolurile s-au schimbat, acum eu primesc florile si ,,buna ziua/saru-mana''. Azi aveam ocazia sa deschid afacere: florarie! Am venit cu un maaare brat cu flori, o parte le-am lasat la scoala intr-un recipient cu apa (ca n-am vaza nici acasa, d-apoi acolo nici p-atat).
Vlad e bine la cresa, merge ta-su sa il ia azi, ca eu am sedinta cu parintii la ora 17.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Va las o cafeluta si fug sa dau piept de la prima ora cu cei de-a 12-a care la vara dau bacul la mate.
pupiciii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neatza! Anca de cafea!
Mari nu uram scoala din cauza vremii.... dar dupa ce ca nu-mi placea sa merg,mai era si urat afara!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput