Sept-oct 2010(15)La multi ani copilasi iubiti !!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

La multi ani, Bianca!!! de Andreea82.

Fetelor, stiti cu ce pot sa scot o pata de deodorant de pe o camasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Îndeparteaza petele de deodorant
Una dintre cele mai frecvente probleme în folosirea deodorantelor solide (roll-on) consta; în aparitia pe haine, în special cele de culoare închisa, a petelor “de deodorant”. Din fericire aceste pete se pot îndeparta prin spalarea manuala cu apa detergent si otet.

Petele de deodorant si transpiratie sunt de multe ori greu de scos de pe haine, iar aspirina poate sa fie aliatul tau si in aceasta situatie. Dizolva 8 aspirine intr-o jumatate de cana de apa calda si pune pe zona cu problema, lasand sa actioneze 15 minute. Daca pata nu dispare in totalitate, repeta procesul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Hello fete!
se vede ca lumea a inceput lucrul sau se pregateste, de acum gata cu cafeaua pe forum

Hadrianae, nu era pulic albumul, de aceea nu mergea. Cred ca Alexandru-i cel mai plimbat cu avionul de pe aici ... daca nu singurul. Eu il dau exemplu la sot, ca el nu vrea sa mergem cu Tudor asa mic cu avionul (in masina te opresti daca-i nevoie ... a se citi urlat). Noi suntem tot la progam scurt la gradi, fara masa, caci nici micul dejun nu vrea sa-l manance acolo.
Alynta, cum este Maria la cresa? Mari, l-ai dus pe Vladut sau numai de pe 17 septembrie.
Anca, imi pare rau de sperietura, bine ca n-a fost grav.
Ana, vad ca esti hotarata cu pampersul, bravo tie! La noi merge greu, dar eu nu m-am agitat, pentru ca am vazut ca nu-i pregatit si nici sa ne stresam unul pe altul nu vreau.
Just_me, poate ai noroc sa-ti puna orele in zile diferite la cele doua scoli si atunci iti va fi mai usor, desi sigur nu-i usor sa ai doi directori. Adaptare usoara si pentru tine, dar si pentru Dara.

Pentru cine duce copilul la gradi o intrebare: le dati ceva sa manance dimineata?

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Salutare fetelor!!!
Cu intarziere, urez un MARE ,,LA MULTI ANI!!!'', SANATATE SI FERICIRE MAXIMA pentru copiii sarbatoriti in ultimele zile.
Eu de cand am inceput activitatea la scoala, parca am gasit si mai multe treburi de facut acasa si in afara casei, asa ca nu am mai dat pe aici.
Maine incepem si noi sa mergem la cresa. Sper sa fie bine, mai ales ca Vlad s-a mai invatat fara mami in preajma lui. Oricum am emotii, mai ales ca mergem dimineata, stau cu el putin si apoi trebuie sa ma prezint la consfatuirile invatatorilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Hello fetele noi nu am mai insistat cu olita ca a racit,a facut febra,muci...tot tacamul,si nu am mai dezbracat-o pe afara...si nici in casa nu am mai stresat-o ca e suparata saracuta ca are nasul infundat

Abia am apucat si eu sa fug ieri la pensat si azi la unghii,ca nu sta cu nimeni l-am alergat pe tati la maxim zilele astea.



Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna fetele...........a doua cafea?

Noi suntem mai bine putin,nu mai are febra dar are nasul infundat si e f maraita.
Am facut curat in dulapul ei si am constatat ca nu mai am cu ce s-o imbrac toate sunt mici,si nici papucei de toamna nu are voi cu ce-i incaltati cand vine frigul? ghete,adidasi??

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

LA MULTI ANI, COPILASILOR SARBATORITI IN ULTIMELE ZILE!
(scuze de intarziere)

Ana, multa sanatate Maiei! Eu il incalt cu adidasi.

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/PozeMobil?authkey=Gv1sRgCNvyz7PBhLXoag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Hello...asa pe fuga
Nasol cu munca ,plus copil .sper sa nu dau in depresie .
Mi-am vazut si eu in sfarsit cele 2 scoli unde voi presta in acest an ,cred ca o sa am si ore dupa-masa .
ANA -daca tu ai constatat ca M nu are haine ,la mine e chiar invers ,nu am eu ......D are bascheti pe panza si o pereche de ghetute de toamna ,vreau o pereche de cizme de cauciuc si ceva pantofi ,are unii dar de peiele intoarsa si deschisi in fata .
La categoria haine ,i-am luat asa ca eu trebuie sa cumpar pt iarna ,cizme imblanite impermeabile si inca ceva ghetute sau cizmulite .
Anul trecut i-am luat la reduceri geaca de iarna de 3-4 ani ,acum ii este mare ,oare unde imi erau neuronii ?,acum trebuie sa-i mai iau inca una .
Fetele(ANCA MARI) ,unde intrerupeti CIC-ul ? ne dau si bani?
O zi faina ,ma duc sa calc rufe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Just_me, Mari a terminat concediul in august, iar eu il termin saptamana viitoare. Am intrebat la secretariat cum se procedeaza dar nu am fost lamurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
CIC-ul s-a terminat la mine, am luat si bani mai putini pe august, ca nu a fost luna intreaga. Nu am mai fost nevoita sa merg pe undeva sa il intrerup.
Azi a fost prima zi de cresa, dar doar pe jumatate, ca m-au sfatuit fetele sa nu il las sa doarma acolo decat din a doua, a treia zi, sa nu fie prea mult deodata. Asa ca acum face nani acasa, mami e pe net. Si sa il si laud: copil de nota 10! vorbaret, sociabil, mananca frumos (nu a mancat mult, dar a fost cuminte, nu s-a jucat in farfurie) a facut pipi la olita, in schiiiiimb e ca argintul viu, le-a dat emotii educatoarelor si ingrijitoarelor, ca disparea din ochii lor si il cautau iar el era deja in alta parte a incaperii.

Mergi la inceput