Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Of, Altesa! Bine ca nu s-a lovit mai grav! Si i s-a invinetit acolo?

A mea se mai loveste in patut desi are aparatoare din aia de carpa, groasa, face ea ce face si tot se loveste pe-acolo, incepe si urla ca din gura de sarpe desi nu s-a lovit niciodata grav pana acum.

Eu deja imi fac planuri . Am sa incep cu eliminarea masutei de cafea din sufragerie, o sa iau una rotunda. Stiu ca exista aparatori speciale pt colturile mesei, dar tot masa rotunda ma tenteaza acum.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Fetelor, multumesc pt raspunsuri. Alice, o sa incercam cu leucoplast cum ai zis, poate o sa avem succes.

Olita, noi am luat una de la Premaman simpla, ergonomica, asta este:

http://www.materna.com.ro/Beaba_olita.html

Nici acum nu am folosit-o, caci eu stau mai mult in weekend cu ea, si am cam fost plecati. In timpul sapt e maica-mea, care vad ca inca nu a pus-o pe olita, dar am sa-i zic sa o faca. Cum zice Alice, e f importanta circumferinta olitei, eu special am luat una care sa nu fie prea mare sa cada cu fundu' acolo :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Altesa pentru colturile de la masa gasesti la Ikea niste aparatori foarte haiose ca o manuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

din experienta va zic ca daca e sa se loveasca, se lovesc si de masa rotunda, si de colturile cu aparatori, de orice :)

edit. asta nu inseamna ca nu trebuie sa faceti orice credeti voi de cuviinta pt protectia copiilor. numai va zic sa nu va ganditi, daca se lovesc, ca e din vina voastra.
la noi cel mai bine a functionat statul langa copil, explicatul pericolelor, apoi lovitura in sine care o invata mai mult decat toate explicatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Adela si Cristian, la multe lunite tuturor bulgarasilor de zilele trecute
- nu am mai reusit sa intru asa des pe forum...tre sa recuperez...tati e in concediu si-apoi profitam si noi....mergem pe ici colo...mai fac cate o treaba prin casa....
- noi suntem bine...crestem...Ilinca deja devine cam neastamparata...maraita...plange dupa mine....ne-a facut niste faze zilele astea de a zis tati sa nu o mai las in veci cu ea singur....fetelor, stiti cum plange????sufera efectiv..knd ma vede deja se insenineaza instant si incepe sa rada....avem cam 6600 grame..si mai avem putin si facem 8 luni..cred ca o sa treaca un an si tot nu ajunge la 9 kg....ce sa-i fac....ia in greutate dar putin tare...
- Altesa, ce bine ca nu s-a lovit mai tare....ce sa facem..de-acum tre sa fim cu ochii in patru...si Ilinca se loveste de patutul asta doamne doamne...ii punem perne in jur ca nu facem fata cu aparatorile alea, nici macar nu stau bine...nu le pot lega in lant sau sa le prind de ceva...se prind doar de zabrelele alea..atat...acu o mai duc pe Ilinca la locurile de joaca unde au leagane de bebelusi..ce-i mai place...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

Ileana-pup baitzelu Tudor sa se faca binepoate ne mai vedem prin parc...
- beatrix, bebe Sven arata ffff bine...felicitari....e un super bebe!!!!ce-a mai crescut Doamne....dar ma uit la toti bulgarasii nostrii si nu-mi vine sa cred....cum a trecut timpul...si cum cresc ei..
- Alexa- sedere placuta in noua casuta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Nu pot sa nu fiu sincera cu voi...Cand va citesc despre cate progrese au facut bebelusii vostri ma apuca groaza si ma gandesc ca m-o ajuta Dumnezeu sa termine si al meu macar liceul...Fetelor, al meu de-abia daca sta in fundulet, dar nu prea mult, ca se dezechilibreaza, cade si incepe sa planga sa-l ridice cineva... Sa fie din cauza celor 10, 650 kg? Zau ca nu as vrea sa recite Luceafarul la opt luni, dar macar de-a busilea sa-l vad ca o ia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, mara n-a mers deloc in 4 labe. La 10 luni mergea in picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Ileana - te rog!!! Nu o lua pe ulei! Si eu mai am accese din astea de nemultumire-ingrijorare, cand vad ca alti bebei se ridica singuri...Si Eva se cere ridicata, dar nu poate singura...Dar se impinge tare in picioare si ii place sa fie ridicata si sa "danseze"! De ex vad ca david al lui Sophia_m se ridica singur si face pasi si e de varsta Evei. dar pe urma vad ca pe zi ce trece avanseaza si ea si imi iau gandurile paranoice. Pup bebele de 10.650 kg

Faith merci de intrebare, da merg si sunt foarte multumita din pct asta de vedere. Mai am de slabit, dar am dat 7 kg, acum vad ca stagnez dar e normal o vreme. Dc se prelungeste stagnarea o dau iar in depresie si o sa incep sa ma agit . Am mers chiar si cu piciorul bolnav, am facut pe varfuri si nu am fortat la exercitiile in picioare. La cele la saltea nu m-a incurcat accidentul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Ileana - te rog!!! Nu o lua pe ulei! Si eu mai am accese din astea de nemultumire-ingrijorare, cand vad ca alti bebei se ridica singuri...Si Eva se cere ridicata, dar nu poate singura...Dar se impinge tare in picioare si ii place sa fie ridicata si sa "danseze"! De ex vad ca david al lui Sophia_m se ridica singur si face pasi si e de varsta Evei. dar pe urma vad ca pe zi ce trece avanseaza si ea si imi iau gandurile paranoice. Pup bebele de 10.650 kg

Faith merci de intrebare, da merg si sunt foarte multumita din pct asta de vedere. Mai am de slabit, dar am dat 7 kg, acum vad ca stagnez dar e normal o vreme. Dc se prelungeste stagnarea o dau iar in depresie si o sa incep sa ma agit . Am mers chiar si cu piciorul bolnav, am facut pe varfuri si nu am fortat la exercitiile in picioare. La cele la saltea nu m-a incurcat accidentul!

Mergi la inceput