URGENT!!! LUCA, 9 ani cu tumora cerebrala maligna

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita73 spune:

Nici o veste privind rezultatul biopsiei...e groaznic sa stai sa astepti...clipele trec greu din acest punct de vedere.Stiu ca va fi bine si prietena mea Laura va zambi din nou!!!!Astept momentul in care sa va scriu ca Luca va putea merge la scoala!!!!
Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki31 spune:

Nici o veste?
Doamne ajuta sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

din pacate nicio veste... sa mai asteptam, poate va sosi curand o veste buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Nu avem nicio veste despre Luca...inca nu a primit rezultatele biopsiei.
Cand aflam ceva va voi anunta.

Confirmari:
gabby11 12 lei

Multumim din suflet tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineata,

Nici o veste?
Cum se simte LUCA?

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita73 spune:

Nici o veste...probabil in cursul zilei de azi....si eu stau ca pe ace! Luca e bine...pe zi ce trece e mai bine,zilnic face exercitii de recuperare...e inconjurat de multa dragoste si se va face f bine.
Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita73 spune:

Trebuie sa va dau o veste trista.....au sosit analizele si tumora lui Luca este de natura canceroasa.Am nevoie de date de la Anca Dragoman despre clinica din Brasov unde poate face radioterapie! Va rog din suflet sa-mi raspundeti sa pot sa ajut parintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Off Doamne,speram intr un rezultat bun.
Multa putere parintilor.
Laura revino-ti,Luca are nevoie de tine aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Oh, ce veste trista .

Ii doresc lui Luca toata puterea posibila sa treaca peste radioterapie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Fetelor....am rugat-o pe Lumi sa va scrie.....si v-a scris...ati vazut vestea rea; trebuie sa ne mobilizam, trebuie sa adunam bani pentru radioterapie, trebuie neaparat sa o faca in strainatate; cea mai buna tehnica/procedura sau cum s-o numi e CYBERKNIFE si sunt clinici in Turcia si Germania si parca inca o clinica; am primit numeroase mesaje pe PM si pe FB de la pacienti care au fost operati si nenorociti in tara si acum regreta....trebuie sa facem tot ce putem sa ne mobilizam, sa adunam banii necesari pt Luca ....nu stiu cati bani, dar incerc sa trimit rezultatele clinicii Anadolu din Turcia si sa aflam, pana atunci haideti cu idei, ce sa mai facem sa-l ajutam.....sa ne rugam sa reziste parintii.....si Luca...ieri s-au intors in Cluj si cred ca va mai face ceva investigatii....

Va multumesc mult pentru ajutor tuturor...

Laura




Mergi la inceput