FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 29

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Neata si de la mine si o zi frumoasa sa aveti


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Neata fetelor...
aseara am fost iesita in oras, si cand m-am intors pe masina mi-a venit un jet ca am avut noroc ca era intuneric si nu s-a vazut pe pantaloni nimic....am eliminat resturi din medicamentele ce le-am introdus marti...si destul de mult sange si ceva chegulete la mici...sper sa fii eliminat si sacul gestational ce il mai aveam...si sa scap de interventia de luni....maine sunt programata la dr pt control si eco...si daca nu e eliminat atunci luni dimineata am interventia...
Doamne ajuta sa-l fi eliminat aseara!
multumesc tuturor pt sustinere si ganduri bune!
aaa...si bine v-am gasit in capitol nou!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata!
Irilac ce faci,cum esti? Rar de mai vedem pe net,sau nu te-am vazut eu
Wish42 mult succes si sa fie drumul norocos si pt tine
MiracolNu ar trebui sa-ti fie frica de churetaj,oricum te adorme si nu simti nimica,decit dupa ce te trezesti o durere vaga prin burtica ca si la ciclu.Nu e ceva grav,eu daca as fi in locul tau as vrea sa-l fac din doua motive:
1) as fi sigura ca nu mi-a ramas ceva resturi pe acolo care duce la alte chesti....
2) as avea sanse mai mari de printere la urmatorul transfer,find mucoasa uterina curata si fara sa fie pe acolo alte chesti care ar putea inpedica nidarea uterului.Nu stii sau nu ai auzit ca o femei ramane foarte usor gravida in urma unui chiuretaj.Deci curaj si va fi bine si nu uita trebuie sa fii pozitiva de la bun inceput asta ajuta cel mai mult,sa crezi in sansa ta
Fetele pe unde umblati voi,Ella,Roadetot nu v-am vazut de multicel timp
Gravidele voi ce face-ti?
Noi am intrat in sapt 30 deci numaratoarea incepe in ordinea inversa pt noi,mult a fost putin a mai ramas.O astept pe matusica sa-i preadau locul,spun asta pt ca atunci cind ea va merge sa vada inimioarele noi vom veni pe lume
O zi buna sa aveti si un weekend bun,linistit

Looana 30sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Scuze Miracol am vrut mai sus sa zic nidarea embrionului in uter,nu a uterului

Looana 30sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimi fetele !!!
Loana matusica pe amindoi si mai ai putin pina ti vulturasul mic in brate
Miraacol
Irilacsa fiti sanatosi si sa cresteti mari si voinici
matusica toate fetele gravidute si viitore grevidute

Si asa ca o curiozitate daca eu sunt in menopauza e posibil sa am folicul pe teava?


amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

amalia,nu...nu este posibil sa ai folicul daca esti la menopauza.
dar declansare tot trebuie sa faci.


eu spuneam de ce se face Pregnyl in general in FIV/ET...apoi fiecare adapteaza la situatia personala.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Ah Samiruto esti ca o cineclopedie te blestem fata sa iti dea DD 2 gemenasi

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ahhh...amalia...sa ma junga blestemul si sa se intoarca si asupra cui m-a blestemat.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Looana, pup burtica vesela...pun mai e draguta mea pana tii in brate cel mai frumos flacau!! sa fiti santosi si fericiti alaturi de el!!nu imi e mai frica...ce vrea bunul Dumenzeu asta fac...oricum daca l-am eliminat aseara, voi vedea maine la control...si oricum ma duc la eco in perioada urmatoare...la 2 sapt si la 6 sa vedem cum va fii uterul dupa ce reincep pastilele cyclacur!...nu ma las eu cu una cu doua...vreau sa pregatesc acelasi culcus bun pt embrionii care vin, ca si cel ce l-am avut la prima tura!

amaliaro, gemenasi scrie pe tine!!
pup toate gravidutele si viitoarele burtici, sa aveti un inceput de weekend linistit!!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

matusico, stai linisita in privinta foliculilor...din pacate noi suntem la menopauza...eu in luna mai daca mai tii minte am facut o stimulare ovariana cu injectii menopur...si nici o reactie...si pe urma am facut et-ul cu ovo donate si nu s-a intamplat nimic...saracutu mititel s-a lipit de mami...dar nesansa a fost alta....
asa ca relax...

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput