Buburuze de mart-apr2013(4)!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

La prima sarcina am folosit pt vergeturi o crema cu unt de cacao, la mine a functionat pt ca mi-au ramas f putine vergeturi, si alea de-abia vizibile. Cu toate ca ma ingrasasem f f mult...

Sper ca nu va deranjeaza ca mai scriu pe aici, intr-un fel mi-ar fi mai greu sa ma descprind asa brusc, si parca ma ajuta sa mai tin legatura

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Multumesc fetelor pt informatii o sa incerc si eu uleiul de migdale si crema cu unt de cacao .
Didi nu ne deranjeaza deloc chiar ne bucuram ca ma treci pe la noi

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
13+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna mamici! Am venit cu Miriam de la cresa. Prima zi de cresa cu emotii imense de parca am dus-o la facultate. Per ansamblu a fost bine, a papat tot si nu a plans cand m-a vazut.
Pony felicitari pentru DT bun!
Ioana_55 maine ma duc la ecografie la doctorul meu, tot maine sunt programata la analizele toxo,CMV si astea.
Ioanact te asteptam cu vesti bune!
Didi pentru probleme ginecologice foarte bune sunt coada soricelului si galbenelele. Insanatosire grabnica iti dorec!
Aruam pentru burtica sunt foarte bune unleiul de migdale, de masline pentru elasticitate si trebuie o crema cu colagen si elstina ca sa nu se rupa tesuturile este de la elancyl o crema destul de scumpa, dar buna si ajunge mult, au si varianta fara parabeni si acuma folosecs o crema de Forever Aloe Vera tot asa cu astea doua componente.
Eu am avut o burta foarte mare, lumea ma intreba daca nu sunt gemeni si am ramas cu vreo 2-3 vergeturi mici care numai eu le vad cand ma uit dintr-un anumit unghi la soare.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Casandralin atentie la varsta gestationala care ti-o pune , pentru ca in functie de aia o sa-ti dea concediu prenatal, adica in mod normal de la 32 de saptamani. Daca tu o sa vrei sa intri imediat in prenatal, cum vreau mai toate mamele pentru ca e mai avantajos pentru indemnizatie , nu este ok de loc sa-ti dea mai tarziu concediul. Eu as zice sa-ti puna cum trebuie data , mie mi-a DPN putin mai repede , nu m-am suparat pentru ca o sa-mi dea mai redepe concediu.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Gata am schimbat si semnatura!
Pupici ma duc la un somn!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
11 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

asta nu e o problema - sunt 126 de zile din care trebuie sa scad cele 42 obligatorii pentru nastere. Raman 82 de zile pe care zic eu ca le-am "aranjat " bine. Diferenta nu este mare - doar 1 sapataman . Pe mine ce ma deranjeaza este ca atunci cand le intreb cum calculeaza DPN ori primesc un raspuns evaziv ori se fac ca nu ma aud. ( asta relativ la dr mea de fam si la gin.) In rest...femei de treaba ce sa zic dar cam sufera de complexul lui D-zeu. Oricum,si la prima sarcina mi-au zis 07.08.si eu am nascut pe 30.07. Nici daca iti da DPN mai repede nu e bine ca dupa aia ramai fara zilele obligatorii dupa nastere.

14+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Am fost la morfo, totul e ok iar bebele baietel. Pup, revin mai tarziu sa va citesc.

14+ cu
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Felicitari ptr baietel Katy:)

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Katy, felicitari pentru baietel!

Mie a inceput sa imi revina optimismul, am fost azi la doctor si mi-a facut si o eco sa vedem daca s-a curatat bine uterul si e totul ok. Acum trebuie sa astept sa imi vine ciclul, apoi 3 luni timp in care ori se retrage chistul, ori va fi operat. Apoi reincepem proiectul bebe 2, deci am pe ce sa ma focusez in perioada urmatoare


Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Buna dimineata!
Eu va invit iar la o cafea!
Beau cafea ( diluata cu lapte )deoarece am tensiunea mica si ma ajuta la tranzit.
La prima sarcina, eu am cam neglijat ingrijirea burticii deoarece m-am culcat pe o ureche ca eu nu o sa am vergeturi.Dar intr-o noapte, fix la 32 de saptam m-am facut zebra.
Acum folosesc si eu tot uleiul de migdale.
Katy felicitari pentru baietel!
Pup celelalte burtici

Mergi la inceput