Buburuze de mart-apr2013(4)!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Casandralin te asteptam cu vesti bune.multa bafta

Cosmi 8+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Casandra bafta la eco.
Veve tin pumnii surorii tale!

14+ cu
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

:)) Multumim de suport!!

Gata bebele si mamaica sunt bine, baietel roz si pufos. Eram stresata pt sa povestea surorii mele e mai complicata. A fost a treia sarcina in coditiile in care a ramas insarcinata la 6 luni de la a doua cezariana. Dar ea l-a vrut cu orice pret si acum are 2 fetite si un baietel superbi. Va pup!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, fetele!

cos_minutza multumesc!
Eu in continuare sunt pe compoturi si fructe. Bineinteles mananc cu pofta orice fel de mancare...si as dormi continuu .
La pranz dorm si eu cu fetele o ora - doua.
Te asteptam Marti cu vesti bune!
casandralin cum a fost la eco?
VeveMara ma bucur ca totul a decurs bine!

Ar fi ceva sa vina si la noi !
Numai ca eu am nascut natural pe ambele fete. Si-acum tot natural as vrea.
Sunt convinsa ca e bebe, numai nu stiu cate sapt are! (aflam maine mai exact)
Am uitat sa va zic, ca azi dimineata mi-am luat temperatura (vaginal). Si am avut 37,1.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) + ?
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Salutare burtici!
Am o mandrete de bebe care ieri la eco a stat cu degetul in gura si-l sugea de mama focului . La un moment data s-a intors catre noi si eu si dr ne-am tinut respiratia poate se intoarce de tot ca sa-l vedem mai bine.- n-a fost sa fie - in schimb aprope de sf eco a pus o manuta pe placenta si s-au vazut toate degetelele.
Dr ma linistit - am 14 sapt., bebe e bine , are tot ce trebuie sa aiba sa varsta asta, la masurat si e ok, placenta grad 1, LA in cantitate normala, col inchis. Am plecat acasa cu o gramada de poze, o programare la TT- pe 28.09 si o recomandare catre dr de morfofetala - aici la noi la Galati.- asta ma bucura foarte tare fiindca desi m-am hotarat sa nasc la Constanta, momentan nu prea am chef de plimbari.

14+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Casandralin felicitari pentru ca ti-aivazut comoara!
Vevemara felicitari pentru nepotel!
Eu tocmai m-am intors de la o manichiura si pedichiura.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
11 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele
Azi am fost la eco si avem fetita ,sunt foarte fericita,desi dr a zis ca nu e sigura 100% pt ca fetita mea si-a tinut genunchi spre piept si nu s-a vazut f bine.
In rest totul e f bine e bine dezvoltata s-u vazut si degetele.
Casandarlin felicitari pt baietel sa creasca mare si sanatos.
VeveMara fellicitari pt nepotel sa fie sanatos sa va bucurati de el.
Nu stiu cum sa-mi pun si eu la semnatura caruciorul roz

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
14+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui aruam

Buna fetele
Azi am fost la eco si avem fetita ,sunt foarte fericita,desi dr a zis ca nu e sigura 100% pt ca fetita mea si-a tinut genunchi spre piept si nu s-a vazut f bine.
In rest totul e f bine e bine dezvoltata s-u vazut si degetele.
Casandarlin felicitari pt baietel sa creasca mare si sanatos.
VeveMara fellicitari pt nepotel sa fie sanatos sa va bucurati de el.
Nu stiu cum sa-mi pun si eu la semnatura caruciorul roz

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
14+
Multumesc Doamne


felicitari pe ! in ceea ce priveste semnatura , dupa sapt scrii intre paranteze patrate fetita
ex: [ fetita ], doar ca nu fol spatii libere ca sa apara caruciorul


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

casandralin, aruam felicitari!

Eu deja nu mai am rabdare pana o sa aflu.
Eu am gatit si miroase in toata casa de ma zapaceste de tot. Salivez insa asteptandu-mi sotul sa vina acasa.
O zi frumasa, burtici!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey!
Ce dragut ca ati inceput sa aflati si sexul bebelusilor. Abia astept si eu..., mai ales ca i-am povestit puiului meu (care are 1.9 luni) ca mami are bebe in burtica si cand l-am intrebat ce este: fetita sau baietel, mi-s raspuns de fiecare data f sigur "baietel"... Si intreb "Si cum il cheama - El: "baietelul".
Si puteam sa bag mana in foc ca va zice fetita ca el e fan inrait al fetitelor si prea putin prietenos cu baietii.
Ne distram si noi...

Am fost marti la eco si mi-a confirmat sarcina, dar avand doar 6S nu s-a vazut nici daca-i unul sau mai multi (am asa o teama). Ne-a reprogramat peste 2 saptamani.

Povesteam si mamicilor din odiseea lui P, ca eu imi inchipuiam inca de cand am fost graviduta cu el, ca mamicile ce au deja un copil sau mai multi, nu mai simt emotiile alea cand merg la eco sau in general asa la orice prostie sa se ingrijoreze.
Dar am recunoscut cu mana pe inima ca m-am inselat, ca m-am dus tremurand la dr (de emotii ca dc e bine, daca daca daca) si simteam ca nu ma pot tine pe picioare.

In rest greata cat cuprinde. N-am experimentat astfel de sentimente la prima sarcina, dar acum zilnic am. Sa vedem pana cand...

Felicitas, Casandralin, Aruam felicitari de vestile bune! Tine-ti-o tot asa!
Vevemara sa-ti traiasca nepotelul si sa fie sanatos!!!

O zi minunata va doresc!

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 5+

Mergi la inceput