Strugurasi de Sept-Oct 2011 *67* LMA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_i

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Fetelor nu va speriati! Sa fii mai exacta povestea e asa: a sunat sotul sapt trecuta si a intrebat una alta printre care si de termenul de depunere. i.a spus ca aunt 30 zile de cand incep munca in care pot depune. Ieri insa cand m.am dus cu actele imi lipsea extrasul de cont si dna de acolo a zis ca nu.i bai, am timp sa revin pana vineri ca de luni incep munca. Am intrebat daca dupa aceea nu se mai poate si mi.a spus ca sa il depun pana vineri. Nu am mai insistat, am rezolvat in juma de ora si gata. Si eu cred ca poate fi depus si dupa, o fi fost dna aceea mai confuza sau poate eu ;-)




Eu cred ca a presupus ca nu o sa ai timp sa mai depui acte de cand o sa te intorci la munca.

mama lui Daniel (23/07/2011)


Mihaela, f posibil sa ai dreptate.

Jade - f dragut tortul, sar'mana de link. Voi da comanda!:-*

Lena - da, tare frumosi si bine lucrati pantofiorii de la Clarks, pacat ca nu se gasesc si aici.

Dar ce de mancaruri au in meniu bebeii vostri!
Cred ca imi iau inima in dinti si maine ii dau si eu ficatel.

Seara frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

buna seara, fete dragi!
mi-e dor tare de voi dar sunt iar singura acasa si sunt tot o vraiste: parc, somn, facut papa, aruncat papa, somn, facut papa , aruncat papa, parc, baie, somn, etc...

camady iti multumesc din suflet pt recomandari, am trimis deja soacra in recunoastere la cele doua cofetarii. mi-as dori tare mult sa te cunosc, acum cu motul sigur nu voi avea timp dar urmatoarea data cand venim la Braila nu mai scapi de mine

jade, T este absolut SUPERB! cand ma uitam la poze ma gandeam ca se face tot mai frumos pe zi ce trece (daca este posibil) o sa scoata fetele din minti

alayna cum mai e Noura cu funduletul?

klau eu cred ca de la fructe s-a iritat. daca spui ca a mancat multe...

camady parca Oana spunea ca rapelul poate fi facut si la un an jumate. eu chiar vreau sa il aman pana atunci si ma decid pe urma daca i-l mai fac ori ba.ror-ul sigur nu.

nanna, daca Inez e sub grafic cu 8, 800 inseamna ca noi cu 8.500 suntem intr-un dezastru. Imi spune un tip azi: ce slabutica este asta mica, nu prea mananca, nu? Mi-a venit rau cand l-am auzit...
Mie Inez nu mi s-a parut chiar deloc slabuta, e perfecta asa cum e

Maria nu mananca deloc legume. Mananca banana ( ma dispera cu bananele), gusta mar, para, piersica, struguri. Mananca 1 galbenus aproape intreg, ii dau o zi da, una nu, cu putin unt (am gasit si o sursa de unt de casa), gusta 2-3 guri din carnea de vita, nu ii plac deloc puiul si curcanul, ii place somonul (cred si eu, am cautat de mi-a venit rau in Buzau somon pescuit si nu din ala de crescatorie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lena, mi-am adus aminte ca spuneai ca te sacrifici si mananci papa refuzata de Maia. Eu de vreo 2 saptamani traiesc apropae numai cu ce ramane din ce ii fac Mariei, bine, la mine ramane destul ca ea doar gusta si scuipa de cele mai multe ori. Oricum, am observat clar, sa nu vada piureuri, totul trebuie sa fie bucati, e disperata sa mestece, ieri mesteca cate 10 min carnita de vita si dupa ce o maruntea bine, mi-o scuipa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Mikka si noi cu 7,800 Kg ce sa mai zicem?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

of, Rach. Macar voi asa ati fost de la inceput, e clar ca Anastasiei asa ii e felul si ea mai si mananca bine.
Am vazut acum pozele cu ea, chiar am intrat din nou aici sa notez impresiile.Ce frumoasa e si cat a crescut, ce merge singurica, draga de ea, gata ai fetita mare, cand a trcut timpul asta si s-au transformat bbelusii nostri in copilasi, nu stiu...


Si tortul a fost suuuper Si al lui T la fel. Jade, voi ati avut 2 torturi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Jade

Racheel ,ce tare e poza de la avatar !! e frumoasa foc

Mikka multumim pentru intrebare , funduletul adica pasa nu prea e ok , inca are niste bubite si zona e ff rosie ,maine la 8 avem programare la pediatru s-o vada
Mariei ii dai galbenus simplu sau il amesteci cu ceva?
Nu mananca ea mancare ,dar e norocoasa ca are inca titi cumnata mea (nemtoaica) a inceput diversificarea la 10 luni cu baiatul pana atunci numai titi,asa ca relax baby

Klau sa-l urmaresti sa nu pateasca ce-am patit noi si ai grija la alimentatie


Azi :

-mar ,banana si biscuite
-gris cu lapte
-mancarica de ficatel cu legume
-iaurt natural cu afine
-suc de mere si banana ,facut in casa il scuipa ,pe cel de la Hipp il iubeste



Mai scrieti si voi ce dati celor mici sa ne mai inspiram una de la alta ,eu nu mai am idei
Eu incerc sa gatesc pentru noi ce poate papa si Noura ,doar fara prajeli ,sare,piper si alte condimente iuti









Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Lena, mi-am adus aminte ca spuneai ca te sacrifici si mananci papa refuzata de Maia. Eu de vreo 2 saptamani traiesc apropae numai cu ce ramane din ce ii fac Mariei, bine, la mine ramane destul ca ea doar gusta si scuipa de cele mai multe ori. Oricum, am observat clar, sa nu vada piureuri, totul trebuie sa fie bucati, e disperata sa mestece, ieri mesteca cate 10 min carnita de vita si dupa ce o maruntea bine, mi-o scuipa..

fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mikka, in ghilimele. Ca mie imi place mult. Eu mananc o lingura, o lingura ea :)))
Asa patesc si eu cu carnita... dak o blenduiesc mi se pare k e atoasa, deci o tai marunt. Ea o molfaie si apoi tot ce e bucati scuipa, ca sa previn ii dau ceva ce ii place: ori o bucata de rosie... dupa 2-3 linguri de mancare, ori lichidul in care a fiert carnea/legumele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Alayna, cum e funduletul Nourasului?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lena, nici tu nu ai somnM-am prins ca era vorba de ghilimele, de altfel s mie imi place mult ce ii dau ei. Multam de pont, o sa incerc sa intercalez ceva mai placut intre bucatile de carnita

Oricum, trebuie sa recunosc ca sunt multumita cat de cat, fata de acum o luna, pot spune ca mananca, nu mult, dar macar cateva chestii ii plac

Alayna, bafta multa la dr maine, sper sa treaca repede de tot. Da, ma bucur in fiecare zi de partea asta a alaptatului, si e si atat de comod.Foarte tare tipa cu diversificarea la 10 luni, de fapt pana acum vreo luna si la noi tot laptele a fost baza...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

am uitat sa va povestesc ca azi-noapte Maria s-a tot dat jos din pat, la 2-3 ore o culegeam de pe langa pat, ba chiar la un moment dat, pe la 3 dimineata se juca cu o minge, a fost foarte revoltata ca am luat-o de acolo

Mergi la inceput