Mami crestina tati ateu , eu ce sunt crestino-ateu

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

deci pana la urma, se respecta sau nu legumele ca si-au dat duhul?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

Michelle, nu respecti legumele si fructele, precum si animalele sacrificate pentru ca si-au dat duhul, ci le respecti ca parte din Creatie. Dumnezeu le-a facut si noi le folosim ca sa ne hranim cu ele. Ele ne hranesc pe noi si pe cei dragi noua, ne aduc nutrientii necesari vietii. In ortodaxie se obisnuieste sa binecuvantezi sau sa ceri binecuvantarea pentru mancarea de pe masa inainte de a te infrupa din bucate. Este tot un fel de respect pentru toata creatia lui Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Hannen acum ca mi-ai spus cum sta treaba la voi in familie
m-am lamurit si m-am linistit . Ps am gasit modul de a il prezenta pe Doamne Doamne fiului meu . Acum cateva zile l-am dus la Sayzeria ( restaurant italienesc ) si
Peretii restaurantului fiind pictati cu ingerasi desenele fiind vizibile in comparatie cu tel si pc-ul am profitat de ocazie si in sfarsit i-am vorbit despre Dumnezeu pe intelesul lui , de altfel profitand de ocazie cu frica de obake(fantoma) i-am spus ca Doamne Doamne mamoru kara ( te protejeaza) de obake (fantoma) si oarecum a inteles ; am si o icoana aici daruita de nasica la Botez dar este cu fecioara Maria tinandu-si Pruncul in brate si nu prea il atrage pe fiul meu ;dar am observat ca ingerasii de pe peretii restaurantului i-au atras atentia
Michelle dupa cum am mai spus parerile sunt impartite
In lumea copiilor ( unii dintr-e ei ) legumele si animalele s-au sacrificat si au ajuns pe farfuria lor ; drept rasplata ei le mananca constiinciosi
Iar adultii (unii dintr-ei ei ) aleg varianta scrisa de
IrisM

Mergi la inceput