Bravo Lalu, G_rainbow!!! Hai Adinutza, Stella!(28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dimineaaaata!!

Am primit vesti de la Lalu, azi noapte pe la 01.00. Citez:

"Dupa un travaliu lung si chinuitor a venit in sfarsit pe lume ingerasul meu iubit cu o greutate de 3750gr...este fff bine si el si eu...mie imi ieste putin rau dar o sa imi revin. Va dau maine mai multe detalii"

Felicitaaaari Lalu!!! Bine ai venit bobocel Petru!![]

Vero, la multi ani inca o data piticutel tale

Fetele, sper ca sunteti cu toatele bine, Andreea ce bine ca ati terminat de facut curat si ordine

Atat de retinut, fug la masa si ma intorc

P.S Azi noapte iar ma luasera niste dureri ascutite Sper sa nu vina inca pingu mic, nu e nici doctorita in tara, nu e nici el copt prea bine



35+ cu
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marikaki spune:

Buna dimineata burtici, mamici si bobocei!
In primul rand tin sa o felicit pe Bobuletz si pe dragonita Iris. Sa aveti parte de multa sanatate, iubiresi mult noroc! Sa va refaceti repede si sa veniti cu vesti.
Lalu asteptam vestea cea mare. Mult curaj!
Felicitari Lalu![flo]. Ma bucur mult pentru voi. Sanatate multa, refacere rapida, iar Petru sa fie sanatos, frumos, mancacios si necolicos!
Veroboroda "La multi ani!" pentru printesa ta.
Mariana norocul sa fie de partea ta! Sa ai bafta sa pice cele mai usoare subiecte
Anidaz ma bucur ca toate incep sa se rezolve si la voi.
Paula superba poza!
Gabi iti tinem pumnii pentru maine. Sa ai parte de o nastere usoara, sa fiti tu si bb sanatosi!
Noi suntem bine, doar un pic cu degetelele umflate. Facem plimbari zilnic foarte lungi si exersam pt intoarcerea lui bb.
Va dorim sa aveti parte de o zi superba si plina de vesti bune!
Pupici tuturor!

36w6d
Raul-Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marikaki spune:

Kytana multumim pentru vestea cea mare
Sper ca de astazi sa te simti mai bine, iar bb tau sa sea cumintel acolo in burtica. Noi va tinem pumnii
Pupici dulci!

36w6d
Raul-Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

BRAVO LALU!!!FELICITARI MAMICO!!!
Bine-ai venit pe lume bobocel Petru!!!

Sa cresti mare,sanatos,norocos si fericit si sa aduci numai bucurii parintilor!!!
Recoperare super usoara mamico si mult laptic in tzitzi!!!

Paulafericita 35+ cu Roland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Felicitarii, Lalu!! Bine ai venit Petru! Ce grasunel este...
Si s-a nascut si in aceeasi zi cu fii'mea. Refacere rapida Lalu si bebe papacios, sanatos si necolicios.
Kytana, multumesc mult pentru urari.
Marikaki, multumesc de asemenea pentru urari.
Fetelor acum, stateam si ma gandeam, ca eu nu am cum sa va anunt ca am nascut, decat dupa ce vin acasa.Doar daca fac schimb de nr de telefon cu careva dintre voi pe PM.
Fug sa o trezesc pe Biuta sa o duc la biserica sa o impartasesc.
vorbim dupa aceea.
PUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Buna dimineata burtici si mamici

VeroLa Multi Ani Biancai!!!Sa creasca mare,sanatoasa,norocoasa si fericita!!!

Multumesc pt complimente fetelor

Sa avem o zii frumoasa si usoara

-icei tuturor



Paulafericita 35+ cu Roland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Ce ma bucur pentru vestile bune primite de la Lalu , m-am gandit ieri toata ziua la ea, saracutza, a nascut natural si a avut asa mari emotii . Sanatate multa micuztului PETRU


Vero - LA MULTI ANI micutzei tale Bianca, sa ii dea Dumnezeu sanatate si impliniri, sa te bucuri de ea

Eu nu mai am contractii, am luat no-spa, de ieri de la 18:00 nu am mai baut apa iar azi-noapte nu m-am trezit NICIODATA (comparativ cu 4-5 ori pe toata perioada sarcinii), am reusit sa ma odihnesc 3-4 ore ceea ce este un mare record pentru mine... de acum : NO apa dupa 18:00 . As mai fi dormit dar la 6:30 a venit Stefan la mine (cum f.rar se intampla), s-a cuibarit dragastos langa mine si am inceput sa ne iubim cum stim noi , ce bine a mai fost, asa grijuliu sa-mi puna perna la burtica sa nu o doara pe bebelina Natalia , m-a tinut de gat, ma mangaia pe par si ma pupa pe frunte , un adevarat rasfatz de regina

Azi e sarbatoare mare, sa nu faceti treburi casnice, cine poate tine post e si mai bine

Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
de Natalia + 33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Felicitari LALU , bine ai venit bebe Petru


Vero, la multi ani printesei! Nr de tel le gasesti in contul comun la mesaje, ti am trimis parola pe PM.






37+ Bogdan Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Felicitari Lalu!!!!
Doamne ce ma bucur ca sunteti bine si tu si Petru!! Abia astept mai multe detalii! Refacere rapida si sa te bucuri de bebe!
Ma bucur si pentru tine Bob ca va simtiti bine! Astept detalii si de la tine si de la toate fetele care ati facut/ faceti cezariana (ce fel de anestezie v-a facut, cat timp a durat operatia, cat timp nu v-ati putut misca, dupa cat timp v-ati ridicat din pat, dupa cat timp vi l-au adus pe bebe, dupa cat timp ati avut laptic - hai ca v-am innebunit :)) ).
Vero, la multi ani fericiti si plini de impliniri si bucurii pentru printesa ta! Sa stii ca si eu ma gandesc acuma ca nu am facut schimb de numere de telefon cu nicio fata si daca ar fi sa vina acuma bebe n-as avea cum sa va anunt... Cred ca o sa iau numarul de telefon de pe facebook al Adinei (daca nu te superi Adina), pentru ca ea naste cu cel putin o luna inaintea mea (pe contul comun eu nu ma pricep sa intru).
Kytana, pe langa faptul ca povestea e super romantica, ai si povestit-o intr-un stil...personal hai sa zicem :).
Fetelor, ati avut vreuna sangerari dupa un control ginecologic? Eu nu l-am simtit ieri deloc pe bebe miscand si pe la 6 dupa-amiaza, dupa ce-am plans o gramada, m-a luat sotul aproape cu forta si m-a dus la urgente (pentru ca medicul meu e in concediu pana in 16 septembrie). Era acolo o fatuca tinerica, parea foarte draguta si finuta, dar cand si-a bagat degetele in...., am reactionat instantaneu de durere. Si ea tot scodolea si scodolea acolo, eu gemeam de durere, pana la urma s-a oprit fericita ca e totul in regula, colul inchis, bebe la ecograf era bine, a ajuns ea la concluzia ca o fi mai somnoros. Ei, intr-adevar, seara a inceput sa miste si m-am linistit din punctul asta de vedere, dar uite ca am niste scurgeri maronii de ieri de cand am plecat de la control. Sa ma panichez sau m-o fi ranit doctorita?

Pupici si o zi buna la toate!

De Gabi inca nu stim nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Adriana, tu in ultimul timp ai facut doar pe mesagerul si nu prea ne-ai mai spus cum te simti si ce face bebe! Tot fara greturi, fara acid, tot bine dormi?
Nu mai ai mult nici tu...ati fixat data cezarianei?

Mergi la inceput