Bulgarasi de ian_feb2013, capitolul 19

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mys

Citat:
citat din mesajul lui Blue_sea

M-ati omorat cu Qian Bao. Sapt viitoare sunt home alone asa ca poate imi tarasc vreo prietena acolo

19+


me me meeeeeee
Blue, noi avem acelasi dpn, unde nasti? ar fi haios sa ne vdm la maternitate :)

Mys, la RM o sa nasc. Tu?
Fetele, am uitat sa va zic: de vreo 2-3 zile am momente cand mi se intareste burtica, parca se strange. Ma tine vreo 20-30 sec si gata. Pana acum nu a fost cazul sa iau No spa. aveti idee ce o fi? Joi merg la dr si o intreb si pe ea.

Salut! Cam slaba activitatea zilele astea, v-ati mutat pe fb???




Alina lui Matei si 19+ cu Amelia

http://matei-sansalaviata.blogspot.com


19+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mys

Citat:
citat din mesajul lui Blue_sea

M-ati omorat cu Qian Bao. Sapt viitoare sunt home alone asa ca poate imi tarasc vreo prietena acolo

19+


me me meeeeeee
Blue, noi avem acelasi dpn, unde nasti? ar fi haios sa ne vdm la maternitate :)

Mys, la RM o sa nasc. Tu?
Fetele, am uitat sa va zic: de vreo 2-3 zile am momente cand mi se intareste burtica, parca se strange. Ma tine vreo 20-30 sec si gata. Pana acum nu a fost cazul sa iau No spa. aveti idee ce o fi? Joi merg la dr si o intreb si pe ea.

Salut! Cam slaba activitatea zilele astea, v-ati mutat pe fb???




Alina lui Matei si 19+ cu Amelia

http://matei-sansalaviata.blogspot.com


19+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Simi dupa ce iti faci eco la F, scrie-mi si mie niste pareri despre eco, dr, si care a fost procedura. Mersi frumos!
Eu mi-am facut programare si mi-a zis ca m-a progrmat la d-na dr Vaina. Asta daca am intels eu cum trebuie. Ma duc intre 2 eco de ale Adelei.

16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Vad ca a aparut o eroare si a amestecat mesajul meu cel al lui Mys.
Deci, o sa nasc la RM. Asta e sigur.

De vreo 2-3 zile am momente cand mi se intareste burtica. Parca se strange. Ma tine vreo 20-30 secunde si imi trece. Aveti idee ce ar putea fi?

19+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kasha_ro spune:

blue, mys si eu am acelasi dpn insa nu cred eu ca o sa ne nimerim chiar in aceeasi zi. e greu sa fie pe aceeasi linie toti bebeii.al meu la cat de lenes e cred ca o sa intarzie.
blue si eu patesc cateodata sa am niste dureri ca niste cutzite de ma lasa fara respiratie pt cateva secunde.din cate am citi si am intrebat e normal numai sa nu fie dureri permanenete.mie doc mi-a indicat sa iau la nevoie cate un nospa( desi si eu ma feresc) maxim 3/zi de 40mg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Blue, probabil sunt contractii nedureroase - numite si Braxton Hicks. Le ai des?


Edit dupa ce am vazut raspunsul lui kasha: acest tip de contractii nu sunt insotite de dureri.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Kasha, Blue - eu voi avea cezariana asa ca nu voi apuca data de 20 Ian, dr meu zicea ca pe 15 undeva, el spera sa ajung la 39 sapt ca e mai bine pt bblina; posibil RM, Medicover dar cu mari eforturi financiare sau ... Filantropia pe bani putini

Legat de contractiile BH - am si eu, rar, in special dupa efort, eu iau No-spa la nevoie pt dureri de cap, burta, spate, de orice fel...

Alina lui Matei si 19+ cu Amelia

http://matei-sansalaviata.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Majia, cam o data pe zi. Nu ma doare, doar simt burta mai tare. Nu am luat No spa pt ca nu am considerat necesar. Trec repede si nu dor. Oricum o sa vb si cu dr joi sa vedem daca sunt aceste contractii sau e altceva. Eu citisem ca contractii BH apar in trim III... Vedem. Oricum, bbe sigur bine. Avem meci cam la fiecare 3 ore

19+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blue_sea

Majia, cam o data pe zi. Nu ma doare, doar simt burta mai tare. Nu am luat No spa pt ca nu am considerat necesar. Trec repede si nu dor. Oricum o sa vb si cu dr joi sa vedem daca sunt aceste contractii sau e altceva. Eu citisem ca contractii BH apar in trim III... Vedem. Oricum, bbe sigur bine. Avem meci cam la fiecare 3 ore

19+





Eu cred ca nu ai de ce sa te ingrijorezi dar e o idee buna sa vorbesti cu doctora ta despre tot ce ti se pare neclar.
Din cate am citit pot aparea si in trimestrul doi: http://www.americanpregnancy.org/labornbirth/braxtonhicks.html

Eu am ca si Mys, doar daca fac efort...



19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

La mine apar cand stau, fara nici o legatura cu vreun efort prealabil. Popate doar oboseala...

19+






Mergi la inceput