Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (80)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

micutele , bunatatea lui Dumnezeu este cu atat mai mare cu cat eu am ramas insarcinata la aproape 37 ani ,cand toti medicii ne spusesera cu 2 ani in urma ca sansele noastre la o sarcina naturala sunt de 3%;dar uite ca desi in carte sigur ajunsesem la 1% sanse ,Dumnezeu a facut din acel 1%,100%...

marut nu am apucat sa vorbim sa-ti multumesc pt mesajul de LMA,promit ca imi fac vreme si te sun (am inceput munca si sunt cumva prinsa cu organizarea si acomodarea

va pup pe toate cu drag,si desi nu scriu ,aici sunt si citesc
sper sa fie lista cat mai mica la aspirante si cat mai mare la mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Da georgi, aici e minunea, cand vedem cu ochii nostrii ca doctorii ne dau sanse minime si Dumnezeu ne da sanse maxime :)

Cred ca am mai spus, am o prietena care nu putea avea copiii, doctorii i-au dat sanse 1% si in 5 ani a nascut 3 copilasi, cu toate problemele...parintele lor duhovnic s-a rugat enorm pentru ei si le spunea mereu "o sa aveti copiii, precis, dar nu stiu cand, sa avem rabdare". Si au avut, a ramas insarcinata spre mirarea tuturor. Apoi cand beele avea un anisor a ramas din nou insarcinata, alta motiv de uimire pt medici.
Sa va rugati dupa putinta si cu multa nadejde. Este mult ajutator parintele duhovnic de care sa facem ascultare, sa ne spovedim si daca putem sa ne impartasim des, rugaciunile duhovnicului pentru noi sunt mult ajutatoare.
Anul asta o sa ploua cu bebici, am asa un sentiment bun
Astept eu vreo 2 fete dragi sa ne dea vestea cea buna...de cand le astept...nu spun numele, dar am un gand bun ca or sa ne trimita vesti.

Georgi, acum sa vina si bebe2, ca sa fie dubla bucuria .

O zi cu soare si bucurii

Alina pe unde te ascunzi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

georgia sa iti traiasca fetita si sa te bucuri de ea; eu am 35 de ani si sincer ma simt uneori destul de trista ca inca nu a venit bebe si la mine, dar citind pov ca a ta , ca lui cleo, etc., prind speranta si ma rog din suflet sa am si eu parte de bucuria pe care o aveti voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:


Buna dimineata,dragelor

Va postez mai jos sinaxarul zilei - Sf Efrem Sirul
http://www.calendar-ortodox.ro/luna/ianuarie/ianuarie28.htm

aici sunt imagini si informatii despre minunata Manastire Sf Efrem Sirul din Grecia - un rai pe pamant
http://ortodoxiesiviata.blogspot.ro/2009/01/sfintului-efrem-sirul-si-manastirea-lui.html

Rugaciunea Sfantului Efrem Sirul care se spune mai ales in Postul mare

"Doamne si Stapanul vietii mele, duhul trandaviei, al grijii de multe, al iubirii de stapanire si al grairii in desert nu mi-l da mie. Iar duhul curatiei, al gandului smerit, al rabdarii si al dragostei, daruieste-l mie, robului Tau. Asa Doamne, imparate, daruieste-mi ca sa-mi vad gresalele mele si sa nu osandesc pe fratele meu, ca binecuvantat esti in vecii vecilor. Amin."

Maryela77, multumesc de gandurile frumoase si iti doresc sa simti cat mai curand bucuria de a fi mama

georgia, stai linistita, imi pot imagina cat de greu iti e la serviciu, mai ales sa rezisti atatea ore fara sa vezi printesa. banuiesc ca sta cu mama ta,nu? pupici


spor in rugaciuni

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

Iata ca apar si eu!
M-a impresionat mult povestea Georgiei_c!
O voi copia si pe prima pagina.

Noi n-avem noutati.
Insa, toate bune si frumoase ca suntem sanatosi.
Daca toti ziceti ca ploua anul acesta cu bebeii (sa ne ajute Dumnezeu asa sa fie! ), poate va veni si la noi bb3. (un flacau pe langa cele doua printese)

In fiecare seara eu citesc Acatistul Sfantului Spiridon (pt a gasi un loc de munca), pe langa rugaciunile de seara.

O seara placuta, tuturor!

Mergi la inceput
Mergi la inceput