** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (89)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

ce liniste e in delfinariu...se pare ca toata lumea asteapta weekend-ul. si eu abia il astept, mai am o ora si plec, ma duc la tudorel iupyyyy! i-am luat o chestie d-aia de facut baloane( apa cu sapun) si are si 2 forme una cu stelute si una simpla, abia astept sa facem balonase amandoi si sa alergam sa le spargem...alte jucarii nu i-am mai luat ca are o gramada si nici nu se mai joaca cu ele ca s-a plictisit deja de ele!

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Palominaaaaa FELICITARI!!!!!! Ce surpriza frumoasa!!!! Sa ai o sarcina usoara si sa gasiti solutii sa treceti peste greutati! Va pup!

Adriana sanatate lui Rebe! Eu cred ca nu se vindecase bine prima raceala si pe fondul imunitatii scazute a revenit cu forte noi ca sa zic asa... Va imbratisez! Aveti grija de voi!

Victo ce chin cu ochiul! Mare grija, sa faci tratamentul pana la capat ca e ochii sunt f. sensibili si daca nu se vindeca complet poti ramane cu sechele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

puiutz sper de data asta sa fac 7 zile, ca la carte. drita mi-a zis ca daca voi avea iarasi disconfort mare dat de uscarea lor, sa pun picaturi artificiale, nu am stiut ca exista asa ceva..azi e de-abia ziua 1 de tratament. de data asta nu mi s-a si umflat, dar m-am trezit cu el lipit..de-abia l-am dezlipit cu apa calduta. oricum, pana luni nu voi mai fi nici contagioasa, sa imbolnavesc biroul de ochi :):).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui palomina

Hola, fetelor

Azi va ofer eu cate o cafea si un croissant

p.s. va place semnatura mea?

puuup

mami de Antonito din 18 august 2010 si 10+


Felicitari!!! Sa ai o sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui palomina

p.s. va place semnatura mea?

mami de Antonito din 18 august 2010 si 10+


felicitari!!!


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaene spune:

Wow, ce vesti frumoase! Felicitari Palomina! Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos


Noi suntem pe ultima suta de metri cu pregatirea de gradinita, luni ii duc la exudate si cand sunt gata incepem. Am fi vrut sa mai da fuga pana la mare dar avand in vedere ca s-a racorit considerabil am anulat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui palomina

Hola, fetelor

Azi va ofer eu cate o cafea si un croissant

p.s. va place semnatura mea?

puuup

mami de Antonito din 18 august 2010 si 10+



Bravo ....Felicitariiiiiii!!!!!!!!!!!! Sa ai o sarcina usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Palomina felicitari sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos!!

Victo cu intarziere iti urez si eu La Multi ani fericiti, cu multe impliniri, sanatate si tot ce iti doresti tu

la noi e plictiseala mare mare ploua de 2 zile asa ca sa stam in casa e un chin pt noi dupa 2 luni jumat de stat numai afara nu stiu ce vom face la iarna, Andra sa plictisit de tot ce e in casa, se invarte prin toate camerele si mii o mila de ea!! ma joc cu ea dar se plictiseste repede si de mine offf.......

eu macar ma duc la sala pt 2-3 ore si mai trece putin dar pt ea....mii ciuda tare ca nu vrea sa stea fara mine in camera de copii , asa ar mai socializa si ea , s-ar juca si cu alte jucarii deca are acasa si uite asa am impusca 2 iepuri deodata.... dar astea is visuri

partea buna la plictiseala e ca am mai mult timp de bucatarit asa ca azi am facut niste biscuiti f buni cu cereale (reteta www.bucataras.ro/retete/biscuitei-din-fulgi-de-ovaz-35513.html" target="_blank">aici, iar eu in loc de ovaz am pus musli , ca tot aveau de toate inauntru si au iesit super buni , aaa si am pus numai 2 linguri de zahar brun ) legume la cuptor si o ciorbita cu perisoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Azi mi-am luat sotul din dotare si ...pe Tudor si ne-am dus pe la cresa sa vedem ce ne trebuie pentru luni ....si sa ducem anazilele si adeverinta de la medicul de familie.....Am vrut sa vad cum reactioneaza Tudor dupa o luna de absenta........
Acolo el s-a bucurat in prima faza iar cand l-ea vazut pe ingrijitoare a inceput sa se smiorcaie si sa strige mama si tata si cerea sa il luam in brate....Bineanteles ca al meu sot l-a luat in brate.....
Sefa de cresa ne-a spus ca e ceva firesc ...ca toti plang dupa o luna de stat acasa chiar daca au fost foarte bine integrati dar ca luni va fi totusi mult mai bine ca vor fi copii ...Adevarul este ca atunci cand am ajuns la masina striga "copii" si "dei" (Andrei...prietenul lui)....deci exista o speranta ca nu vom incepe iar cu plans ....Al meu sot a spus ca eu il voi aduce ca el daca il vede facand asa (si azi nu a plans..... ) nu il lasa si il aduce acasa sau il ia cu el la servici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Palomina- felicitari ! sarcina usoara si bebe sanatos ! presimt ca o sa fie fetita

Mycya- am salvat reteta numai bunatati gatesti.

Victo- multa sanatate

Crissy-v-ati pregatit de scoala? noi azi am luat ghiozdan,penar,creioane si era f incantata...sper sa fie la fel si dupa ce incepe scoala.

In seara asta au adormit copii la ora 21...stau si savurez linistea...au fost la trambulina si sau obosit de atata sarit

Mergi la inceput